gdzie zrobić sesję noworodkową za darmo

Darmowa Sesja Noworodkowa – Gdzie i Kiedy

Czy warto robić zdjęcia dla swojego nowonarodzonego synka lub córeczki na Bezpłatnej Sesji Noworodkowej. Będzie to główny temat przewodni tego artykułu.

Czy warto zrobić Darmową Sesję Noworodkową?

Wszystko zależy od rodziców którzy chcą zdecydować się na taką sesję zdjęciową. Dla tych którzy się wahają i nie wiedzą na czym polega bezpłatna sesja noworodkowa śpieszymy z wyjaśnieniem i przybliżeniem Wam zagadnienia.
 

Są dwa rodzaje Darmowych Sesji  Noworodkowych

Ze względu na trudność wykonania zdjęć oraz umiejętność współpracy z malutką kruszynką, która ma zaledwie kilka-kilkanaście dni musimy rozróżnić takie sesje na profesjonalne i amatorskie.

  1.  Pierwsza możliwość z jakiej szczęśliwi rodzice mogą skorzystać to sesja Waszego dziecka na Warsztatach Fotografii Noworodkowej dla początkujących fotografów.
  2. Druga możliwość to sesja noworodkowa wykonana przez fotografa który buduje swoje portfolio i tak naprawdę dopiero zaczyna swoją przygodę w dziedzinie sesji zdjęciowych z malutkimi modelami.
 
W obu przypadkach każdy z fotografów będzie chciał uzyskać zgodę na wizerunek Waszego dziecka. Jest to wymiana korzyści dla obu stron. Rodzice są zadowoleni z bezpłatnej sesji noworodkowej, fotograf może umieścić wykonane przez niego zdjęcia na swojej stronie internetowej lub w mediach społecznościowych.
sesja noworodkowa za darmo

Darmowa Sesja Noworodkowa na Warsztatach

Na taką sesję trzeba polować w internecie. Pierwsza wskazówka to odnalezienie studia fotograficznego, w którym prowadzone są warsztaty dla amatorów. 
Jeśli zdecydujecie się na taką formę wykonania zdjęć dla swojego dzidziusia musicie mieć pełną  świadomość na jakich zasadach ona się odbędzie.
 
  • Musicie dowiedzieć się kto będzie układał Wasze dziecko do zdjęć. To bardzo ważne, ponieważ osoba która jest dopiero początkująca może popełnić jakiś błąd. To zależy od prowadzącego Warsztaty czy to tylko on układa noworodka do zdjęć, czy pozwala to robić kursantom. 
  • Ile fotografów będzie się szkolić na takich warsztatach. Są tworzone zróżnicowane grupy. Im więcej studentów, tym maluszek będzie musiał wytrzymać dłużej w danej, jednej pozycji. Każdy z nich będzie chciał spróbować zrobić zdjęcie.
  • Kto będzie obrabiał  w programie graficznym zrealizowaną sesję zdjęciową. Czy będzie to profesjonalne studio fotograficzne, w którym są realizowane warsztaty, czy fotografowie dopiero uczący się.
  • Czy prowadzący Warsztaty także wykona kilka zdjęć dla Waszego dziecka.
  • Do czego i gdzie zostanie wykorzystany wizerunek Waszego dziecka. Jeśli chcecie aby sesja była bezpłatna, musicie wyrazić zgodę na ustalenia takiej sesji zdjęciowej.
 
Zobaczcie jak wygląda taka Darmowa Sesja Noworodkowa na Warsztatach w filmiku poniżej. To studio fotograficzne Any Brandt. To jedna z najlepszych fotografów noworodkowych na świecie, która szkoli młodych stażem artystów.

Proszę zwrócić uwagę jak profesjonalnie są realizowane te warsztaty. Ana Brandt oraz jej asystentka układa dzieciątko i ma pełną kontrole nad jego bezpieczeństwem przez cały czas trwania szkolenia.

Bezpłatna Sesja Noworodkowa za wykorzystanie wizerunku dziecka.

Jeśli Rodzice nie mają żadnego problemu, że wizerunek ich dziecka będzie na stronie internetowej zaczynającego fotografa noworodkowego który ma jeszcze skromne portfolio. 

Jeśli będzie on publikował posty promocyjne na facebooku lub instagramie być może wykorzystując zdjęcia właśnie z Waszej sesji zdjęciowej, nie powinno to być dla Was przeszkodą.

Jeśli zaufacie początkującej osobie by wykonała zdjęcia Waszej córeczce lub synkowi. 

To być może właśnie w ten sposób zrealizujecie swoją wymarzoną darmową sesję noworodkową.

Gdzie zrobić darmową sesję Noworodkową ?

Są jeszcze dwie możliwości które mogą Was zainteresować, jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy lub nie macie środków na profesjonalną sesję noworodkową.

  1. Możecie ją wykonać sami. Zachowując przy niej zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Odradzamy jednak układanie samemu noworodka nie wiedząc jak to zrobić poprawnie. Obejrzane filmiki na YouTube mogą nie wystarczyć i możecie niechcący zrobić krzywdę maluszkowi.
  2. Może jest u Was w rodzinie lub w znajomych fotograf, który zajmuje się już takimi zdjęciami. Możecie go poprosić o Darmową Sesję Noworodkową wyjaśniając, że bardzo Wam zależy, ale nie macie aktualnie na to środków. Proszę wziąć wtedy pod uwagę, że mimo to, że jest to Wasz dobry znajomy, to jest to jego praca i w ten sposób zarabia na życie. Dobrą praktyką jest odwdzięczyć się czymś lub zapłacić w późniejszym czasie.

Nie każdy fotograf będzie dobrym fotografem noworodkowym

Pamiętajcie, że sesja noworodkowa różni się od sesji z dorosłymi ludźmi. Nie każdy fotograf zajmujący się innymi specjalizacjami niż praca z noworodkiem na planie zdjęciowym, będzie potrafił odpowiednio zająć się Waszym maluszkiem, przygotować go do zdjęć, wyciszyć, bezpiecznie ułożyć. To są znaczące kwestie w otrzymaniu zadawalającego zdjęcia a przede wszystkim komforcie i bezpieczeństwie kilkudniowej kruszynki.

Jeszcze jedna mała przestroga przed zrealizowaniem sesji u fotografa amatora. Pytanie: jakie są jego umiejętności przy obróbce zdjęć. Oby nie okazało się, że będzie trzeba je poprawiać.

sesja noworodkowa free

Czy darmowa Sesja Noworodkowa jest na pewno za darmo?

Nie. W dzisiejszym świecie, w którym funkcjonujemy to rzadkość. W tym omawianym temacie to raczej wymiana korzyści. Coś za coś. Jeśli Wam odpowiadają takie ustalenia, to teraz musicie tylko znaleźć odpowiednią osobę która wykona dla Was takie zlecenie.

Chce sesję u profesjonalnego fotografa

Tymczasem jeśli zmieniłeś zdanie i chcesz oddać swoje dziecko w ręce profesjonalisty, który wie jak zaopiekować się Twoim dzidziusiem, wie jak go ululać, ułożyć i zrobić mu piękne zdjęcia noworodkowe to zobacz nasze portfolio i przeczytaj kolejne artykuły dotyczące sesji noworodkowych np. jak się  przygotować do sesji noworodkowej

Być może to właśnie my, Marzena i Grzegorz z SercemWidziane sfotografujemy dla Ciebie i Twojego dziecka cudowną pamiątkę. 

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa