Zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej

To kolejne wielkie wydarzenie w życiu Waszego dziecka oraz w Waszej rodzinie. Jest to uroczystość często powiązana ze zjazdem rodzinnym z całej Polski i okazja na wspólny obiad w restauracji. Świetnym pomysłem jest zatrudnienie fotografa na Komunię, który zrobi zdjęcia w postaci reportażu z tego dnia oraz dodatkowo wykona pamiątkowe zdjęcia rodzinne. 

element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

Zdjęcia Komunijne

Bez względu na to czy wybierzecie opcje zdjęć z Pierwszej Komunii Świętej w formie reportażu, zaczynając od przygotowań w domu, czy tylko pod kościołem lub wraz z obiadem rodzinnym, zawsze znajdziemy czas na wykonanie krótkiej sesji komunijnej. Będą to piękne portrety Waszej córki lub Waszego syna, wykonane w miejscach przez nas wskazanych w najbliższej okolicy realizacji zlecenia. 
 

Pamiątkowe zdjęcia z Komunii z rodziną

Jeśli będziemy dla Was pracować tylko pod kościołem, obowiązkowo po uroczystości, czekamy na całą rodzinę przed katedrą. Poszukamy odpowiedniego miejsca i rozpoczniemy od rodzinnego zdjęcia grupowego. W następnej kolejności wykonamy indywidualne pamiątkowe zdjęcia z mamą, tatą, rodzeństwem, chrzestnymi, wujkami, ciociami w dowolnych konfiguracjach.  

W sytuacji kiedy będziemy wykonywać zdjęcia reportażowe także w restauracji na obiedzie rodzinnym, pozowane zdjęcia z najbliższymi wykonamy w okolicach obiektu w którym będziecie świętować i oddzielnie oczywiście Sesja Komunijna dla gwiazdy dnia :)

Fotograf na  Komunie Świętą

Reportaż z tego dnia jest bardzo specyficzny pod względem zdjęć z samej uroczystości. Już tłumaczymy dlaczego.

Jest to bardzo duże przedsięwzięcie dla kościoła. W tej uroczystości często uczestniczy kilkadziesiąt chłopców i dziewczynek, co za tym idzie, to kilkadziesiąt rodzin, i licząc na to, że nie każda rodzina wynajmie swojego fotografa, to i tak będzie ich co najmniej kilkunastu. Zważywszy na to, iż jest to ważne wydarzenie, lepiej skupić się na samej ceremonii a nie na kilkudziesięciu fotografach biegających po całym kościele. 

Z tego właśnie powodu bardzo częstą praktyką jest, iż Proboszcz danej parafii ma swojego jednego, bądź dwóch fotografów w kościele, którzy dyskretnie wykonają  zdjęcia podczas Mszy Św. 

Jakiego wybrać fotografa na Zdjęcia Komunijne ?

Ostateczny wybór podejmiecie oczywiście Wy rodzice. My możemy tylko przybliżyć Wam nieco jak wygląda sprawa fotografowania podczas takiej uroczystości. Więcej na temat jak przygotować się do takiego dnia znajdziecie w naszym Poradniku: 

>>>> Poradnik Komunia – wszystko o Pierwszej Komunii Świętej

 

Fotograf kościelny czy Wasz prywatny? 

Zdjęcia z samej uroczystości Komunii w kościele będzie można najprawdopodobniej zakupić w porozumieniu z księdzem prowadzącym. Niestety rodzice nie zawsze są zadowoleni, ponieważ fotograf nie skupia się wyłącznie na ich dziecku i nawet nie wie kto jest jego rodzicem. Robi zdjęcia wszystkim dzieciom, raczej nie czeka na uśmiech, tylko robi je szybko, by po prostu zdążyć je zrobić każdemu dziecku. Zdjęcia wykonuje w taki sposób by połowicznie zadowolić wszystkich, ale to bardzo trudne zadanie.

Może jednak warto zamówić swojego fotografa na Komunię.

Osobisty, profesjonalny fotograf, zamówiony tylko dla Was, nie będzie się spieszył. Wie doskonale kto należy do rodziny. Skupia się przede wszystkim na Waszej córce lub Waszym synu, który właśnie przystępuje do Pierwszej Komunii. 

element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

Pełne reportaże z Pierwszej Komunii Świętej

Poniżej odnośniki do kilku pełnych reportaży z uroczystości Komunii. Zapraszamy do obejrzenia przynajmniej kilku :) Kliknij w zdjęcie ono przeniesie Cię do tego reportażu który chcesz zobaczyć.

zdjęcie z komunii świętej dziewczynki w wianku
Pierwsza Komunia Świeta Laury
fotograf na komunię święta dla rodziny
Reportaż z Pierwszej Komunii Świetej Mai
sesja komunijna dla chłopca
Pierwsza Komunia Kubusia
rodzinne zdjęcia na Komunii Świętej
Zdjęcia z Pierwszej Komunii Ani
Maks i jego Pierwsza Komunia Święta
dziewczynki na komunii świętej
I Komunia Święta Wiktorii

Zdjęcia Komunijne

My jako fotografowie rodzinni, zamówieni na taką uroczystość skupiamy się na zdjęciach Waszego dziecka, wiemy kto należy do Waszej rodziny. W naszych reportażach w zależności od opcji pakietu skupiamy się na wszystkim co dzieje się przed kościołem. Zanim dzieciaki wejdą do kościoła dzieje się bardzo dużo i zapewniamy, że reportaż z tego dnia może być bardzo ciekawy. Przykłady takich wybranych pamiątek znajdziecie w przykładowych reportażach powyżej na tej stronie ;)

 

Macie już swojego fotografa ?

Jeżeli to my mamy wykonać dla Was piękne zdjęcia w dniu Pierwszej Komunii Świętej rezerwujcie termin jak najszybciej, miesiąc Maj jest krótki a my nie możemy być na wszystkich ceremoniach jednocześnie. Wykonujemy maksymalnie 4 reportaże z Komunii w roku, więc jak widać ilość miejsc jest bardzo mała. 

Natomiast jeśli nasz kalendarz na zdjęcia reportażowe jest już pełny, polecamy gorąco sesje komunijne.

pamiątka pierwszej Komunii Świętej
detale z Komunii Świętej
tort z komunii świętej
portret dziewczynki z Komunii Świętej
fotograf na Komunię Świętą
polecany fotograf na komunię świętą
fotograf na Komunię Warszawa