Zdjęcia Noworodkowe – Autorskie pomysły SercemWidziane

Jesteśmy autorami najbardziej rozbudowanych scen fotograficznych do sesji z dziećmi w wieku 5-14 dni. Zapraszamy do obejrzenia galerii w której obecnie mamy 28 propozycji Miniaturowego Świata. Dla tych którzy są ciekawi jak powstawało każde z nich, pod galerią opisaliśmy ich krótką historię :)

Tutaj znajdziecie nasze wyjątkowe zdjęcia noworodkowe

nazwaliśmy je „Nasz Miniaturowy Świat”.

Dlaczego Nasz ? Ponieważ każda stylizacja jaką tu widzicie to nasza wizja artystyczna tematu przewodniego danego zdjęcia noworodków. Każda stylizacja to długi proces do powstania efektu finalnego. Oczywiście cały plan powstaje od pomysłu. Coraz częściej otrzymujemy zlecenia od przyszłych rodziców na konkretny plan zdjęciowy. Jak ten motyw będzie wyglądał ostatecznie, to nasza wyobraźnia w której najważniejsze jest bezpieczeństwo dla maluszka na tym planie zdjęciowym.

Dlaczego „Miniaturowy Świat” ?

Dlatego, że olbrzymią uwagę przypisujemy do wielkości rekwizytów w stosunku do małego modela / modelki :) Przedmioty z planu zdjęciowego podczas sesji muszą wyglądać jak miniaturowe wersja naszego dorosłego życia. Nawiasem mówiąc, jeśli noworodek by wstał, :) to wyglądałby jak mały człowiek w jego naturalnym środowisku. 
 
Dlaczego nazywamy nasze zdjęcia autorskimi ? Ponieważ są nasze, wykonane i wymyślone przez nas, oraz obserwując innych fotografów noworodkowych na całym świecie, nie widzieliśmy tak bardzo rozbudowanych i bogatych w szczegóły planów zdjęciowych dla maluszków jakie tworzymy :) Tu znajdziecie zdjęcia noworodków w innej, nowej odsłonie.
 
element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

Poniżej Historia powstania zdjęć noworodkowych z serii „Nasz Miniaturowy Świat” 

Opierając się na przykładzie konkretnych fotografii, opowiemy Wam trochę na ich temat. Każda scenografia którą tu zobaczycie ma swoją historię. To nasze Autorskie Projekty. W każdej stylizacji miniaturowego świata, ogromną uwagę przywiązujemy do miejsca w którym ułożymy i pokażemy noworodka. Trudność ich wykonania związana jest z kilkoma sprawami.

Mianowicie, musi być wygodne, musi być bezpieczne, musi wyglądać estetycznie oraz wizerunkowo odpowiadać podobieństwu dużych przedmiotów  z naszego dorosłego świata. Wszystkie zdjęcia noworodków, to plany zdjęciowe rozłożone w mieszkaniach naszych klientów w rejonie całego Mazowsza a szczególnie w Warszawie.

Jako pierwszy na liście naszych projektów Miniaturowego Świata ląduje…

1. „Fotograf Artysta”: ta sesja zdjęciowa noworodka jest szczególnie bliska naszemu sercu

zdjęcie dziewczynki na planie noworodkowym fotografa

Stylizacja ta chodziła nam po głowach od długiego czasu, aż nadarzyła się okazja. Plan zdjęciowy został stworzony dla zaprzyjaźnionego fotografa, a konkretnie jego córeczki Mai. To ogromy zaszczyt, że mogliśmy pracować dla artysty z naszej branży ;) Zbieranie rekwizytów, jak w większości naszych aranżacji, rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Kluczową role odgrywają tu kolekcjonerskie mini aparaty firmy Canon.

Są to wierne repliki EOS-1Ds Mark II. Jeden z obiektywem 70-200mm, a drugi z 50mm f1.2. Są trudne do zdobycia i sporo kosztują ;) Ale to nie ważne. Sesja zdjęciowa noworodka została w ten sposób podrasowana:) One były inspiracją do postania całego planu zdjęciowego. W naszych głowach powstał jego obraz i rozpoczęliśmy poszukiwania dodatkowych elementów, takich jak kable, statywy i mini softboxy. Jeśli można gdzieś zdobyć, kupić potrzebne nam części lub rekwizyty to chętnie z tego skorzystamy. Natomiast nie zawsze możemy dostać to co sobie wymyślimy. Wtedy przystępujemy do zakupienia materiałów, półproduktów i rozpoczynamy tworzenie rękodzieła :)

Najważniejsze na zdjęciach noworodków zawsze jest i będzie miejsce ułożenia malucha. W tym przypadku jest to krzesełko, które wyglądem przypomina reżyserskie, ale po prostu tak je sobie wyobraziliśmy w tej roli.

Więcej na temat powstania tego siedziska oraz info na temat pozostałych rekwizytów z tego zdjęcia znajdziecie na naszym blogu technicznym w poście: Nowy pomysł na sesję noworodkową: Fotograf Artysta

element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

2. „Radca Prawny” stylizacja na zamówienie | zdjęcia noworodkowe

Tą stylizacje kompletowaliśmy bardzo długo i ciągle coś do niej dochodzi. W dodatku ma też wersje poboczne. 
noworodek na zdjęciu za biurkiem w gabinecie

Zdjęcia noworodków Warszawa | to nasza ogromna pasja.

Zanim powstało zdjęcie noworodka w biurze Pana Mecenasa. Zbieraliśmy małe książeczki, miniaturowe prawdziwe wersje, których nie kupimy w pierwszej lepszej księgarni. Są to raczej pojedyncze egzemplarze wypatrywane na małych bazarkach, pchlich targach, antykwariatach czy w internecie na aukcjach. Wiedzieliśmy, że kiedyś je gdzieś wykorzystamy:)

Ta aranżacja nabrała tempa rozwoju, kiedy nasz przyszły klient zdradził nam, iż oboje przyszłych rodziców, są mocno powiązani zawodowo z prawem. W internecie wypatrzyli zdjęcie noworodka na kodeksie cywilnym, pokazali je nam i zapytali czy możemy dla nich wykonać coś podobnego. W naszym portfolio, z serii Miniaturowego Świata, był tylko „Dżentelmen w fotelu” i „Biwak” i mieliśmy duży apetyt na stworzenie czegoś nowego.

Więc oczka się nam zaświeciły i wyobraźnia popłynęła. Zaproponowaliśmy miniaturową wersje biura Radcy Prawnego. Opisaliśmy jak my wyobrażamy sobie interpretacje ich propozycji zdjęcia. Zgodzili się :))) i machina ruszyła. Zdjęcia noworodkowe, kochamy to.

Czas na skompletowanie całości to nieco ponad dwa miesiące. Bowiem za tyle mniej więcej czasu miał przyjść na świat mały Oliwier. Wiedzieliśmy, że gabinet, który był motywem przewodnim, a konkretnie meble, będziemy musieli stworzyć sami. Rozpoczęliśmy od inspiracji w internecie, przeglądając zdjęcia gabinetów prawniczych.

Biurko, szafa, regały, komoda to własnoręcznie wykonane mebelki w skali pasującej do noworodka zrobione ze sklejki. Więcej na ich temat oraz info o pozostałych drobiazgach w tej scenerii, znajdziecie w poście pod tytułem: Rekwizyty do sesji noworodkowej : biuro dla Mecenasa Oliwiera

element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

3. „Biwak” nasz pierwszy tak rozbudowany plan zdjęciowy

To zdjęcie jest prekursorem naszej serii „Miniaturowy Świat”. Po wykonaniu tej stylizacji, każda następna nazwana była tą właśnie serią:)

zdjęciowe sesje noworodkowe na biwaku

Adaś na Biwaku to pierwszy chłopczyk, który wystąpił w tej aranżacji. To nie była stylizacja na zamówienie, to był nasz pierwszy pomysł na takie pokazanie noworodka. To był rok 2014 kiedy wypatrywaliśmy inspiracji na amerykańskich stronach internetowych. Podglądaliśmy kolegów po fachu zza oceanu a jednocześnie szukaliśmy stylu w swoich zdjęciach noworodkowych, czegoś nowego, czegoś innego. Oczywiście nie każde zdjęcia noworodków jakie widzieliśmy od razu nam się podobały. Za to każde chcieliśmy ulepszyć :)

To wtedy przyszło nam do głowy by pomniejszać duże rekwizyty do skali malutkiego człowieczka. Szukając w internetach małych wersji dorosłego człowieka, natrafiliśmy na miniaturowy namiot. Bardzo się nam spodobał. Była to wersja demonstracyjna, wystawowa do prezentacji klientom w sklepach, w których nie było miejsca na rozłożenie prawdziwych dużych namiotów. Był to namiot niemożliwy do zakupu. W każdym razie zakochaliśmy się w nim.

Zdjęcie obok, to historia sama w sobie.

Ta fotka rozpaliła nasze zmysły i wyobraźnię. Od niej zaczęło się wszystko co związane z tworzeniem Miniaturowego Świata. Tego namiotu nie mogliśmy kupić, ale on wyznaczył nam kierunek i drogę poszukiwań.

Po kilku tygodniach przeczesywania internetu w poszukiwaniu podobnego rekwizytu, znaleźliśmy osobę, która właśnie takie namioty z wystawy sprzedawała w internecie. Niestety w tamtym czasie mocno zniechęciła nas cena. Opiewała ona na kwotę powyżej 1500 pln z wysyłką :) Cena dobrego, dużego, rodzinnego namiotu :D Hehe. 

A to tylko namiot. A gdzie reszta planu zdjęciowego ? Kubeł zimnej wody. Wtedy nie mieliśmy jeszcze pojęcia jak zareagują nasi przyszli klienci. Odpuściliśmy temat na jakiś czas. Myśleliśmy, że te zdjęcia noworodkowe nie wypalą :/

sprzedawca ogląda namiot rekwizyt do zdjęć noworodkowych

Przypadek czy przeznaczenie zdjęć noworodkowych?

W 2015 roku, zupełnie przez przypadek, w jednym z warszawskich marketów, w dziale turystycznym, szukając śpiwora na wyjazd na Woodstock, stał sobie na wystawie, nasz wymarzony miniaturowy namiot. Serce zabiło nam jak oszalałe, ciśnienie i wyrzut adrenaliny był naprawdę spory. Cieszyliśmy się jak małe dzieci, chodź nikt nam jeszcze nic nie kupił :D 

Pierwsze na myśl co nam przyszło do głowy, to gdzie jest kierownik działu? Sprzedawcę którego poprosiliśmy by poszedł po swojego szefa patrzył nas trochę dziwnie ;) ciekawe dlaczego :D

Jak się później okazało Kierowniczka tego działu, niechętnie podążała w naszym kierunku z magazynu, w sprawie tego właśnie namiotu. Ponieważ zapytań w jego sprawie miała mnóstwo, a każdy kto o niego pytał chciał go kupić dla swojego pieska lub kotka. Pamiętajcie, on nie był na sprzedaż. Idąc do nas była przygotowana, że znowu ktoś będzie ją namawiał, że to idealny domek dla jego pupila. 

Kiedy my przedstawiliśmy jej swoją wizję przeznaczenia tej ekspozycji sklepowej :) Kiedy opowiedzieliśmy o naszych zdjęciach noworodkowych okazało się, że to dusza artystyczna. W zakamarkach swojego domu tworzyła ozdoby domowe, dając im drugie życie. Po prawie godzinnej, jakże sympatycznej rozmowie, owa Pani Kierownik zakomunikowała nam, ze gdzieś na magazynie jest wybrakowana niekompletna druga sztuka, ale nie wie gdzie. 

Po kilku dniach telefon… Jest, znaleziony, ten nasz wymarzony.. do małej naprawy… Więcej informacji na temat całego planu biwaku pojawi się za jakiś czas na blogu ;)

element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

4. „Cross Fit” stylizacja, która pobiła rekordy popularności

zdjęcie noworodka cross fit w sportowym ubranku

Stylizacja powstała z naszej inicjatywy, dla wysportowanych rodziców, którzy dbali o zdrowy tryb życia i pasjonowali się Cross Fitem. Jeśli młodzi rodzice decydują się na wybór fotografa jeszcze podczas ciąży, najlepiej 2-3 miesiące przed porodem, to jest wystarczająca ilość czasu dla nas, by przygotować nową stylizację z serii Miniaturowy Świat. Tak też było tym razem.

Pierwszy chłopiec który pozował na naszej siłowni miał na imię Hugo. To zdjęcie noworodkowe było sygnowane jego imieniem na koszulce sportowej :) Zanim jeszcze Marzena uszyła strój sportowy dla chłopczyka, trwała dość długa narada, jak pokazać Cross Fit i bezpiecznie ułożyć dziecko.

Ta dyscyplina sportu jest dość dynamiczna, i nie korzysta się podczas jej uprawiania z urządzeń do siedzenia. Ustaliliśmy, że posiada ona charakterystyczne atrybuty, takie jak duża opona, liny i hantle. Podjęliśmy decyzję, iż miejscem honorowym dla małego sportowca będzie ławeczka do wyciskania.  Według nas połączenie siłowni z fitnessem, to najlepsze rozwiązanie by odpowiednio ładnie wyeksponować noworodka na zdjęciach.

Ok pomysł jest, teraz z czego stworzyć rekwizyty :D Jak widać na zdjęciu jest kilka rekwizytów ciekawostek :) Jesteś ciekawy jak powstały, przeczytaj post pod tytułem: Stylizacja Crossfit dla malutkiego Hugo

Dla niewtajemniczonych, ławeczka którą tu widzicie nie jest pod kątem prostym, tylko pochylona do tyłu w kącie rozwartym, tak aby noworodek nie siedział tylko był w pozycji leżącej. Dodatkowo jego główka i ciałko jest podtrzymywana przez Marzenę, gdy Grzegorz wykonuje zdjęcie. Maksimum bezpieczeństwa. Ręce Marzeny są usuwane podczas retuszu zdjęcia, w programie graficznym. Więcej informacji na temat bezpieczeństwa podczas zdjęć noworodkowych znajdziesz w artykule: Bezpieczeństwo noworodka na sesji, który znajdziesz na naszym blogu.

element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

5. „Drwal” przypadkowa stylizacja noworodkowa

Kto w dzisiejszych czasach ma kogoś w rodzinie lub w swoich znajomych Drwala? 

scena drwala dla noworodka

No właśnie :) Niewielu z Was. A jednak. Kiedy stylizacja powstała i pokazaliśmy ją pierwszy raz w swoim portfolio o dziwo jej popularność przerosła nasze oczekiwania. Kto i co było odpowiedzialne za powstanie tego planu zdjęciowego? Marzena i siekiera.

Mini siekiera wbita w pieniek

To rekwizyt znaleziony przypadkiem, a raczej wypatrzony przez Marzenę na targowisku pamiątek przy wejściu na tamę nad Soliną. Byliśmy tam na plenerowej sesji ślubnej. Wracaliśmy z Bieszczad i ostatnią miejscówką miało być właśnie Jezioro Solińskie. Szliśmy spacerkiem, bez pośpiechu. Marzi wskazała na mała drewnianą siekierę, którą widzicie na zdjęciu powyżej obok piły. W tym czasie już bardzo byliśmy wyczuleni na skalę potrzebnych nam rekwizytów. Jej rozmiar był idealny. Spróbujcie sobie wyobrazić ją w rączce noworodka. Prawda że pasuje?

Pomysł na małego Drwala

Trzymając tą siekierę w ręce, stojąc przy straganie nad Soliną, padło pytanie co my z nią zrobimy :) Marzena… może Drwala :) 
Ale kto weźmie taką stylizację? Znasz jakiegoś Drwala? No nie.. i .. zaczęło się. Wizualizacja stylizacji w naszych głowach.

Wyobrażenie sobie całego planu zdjęciowego było tak silne, że owa siekierka bez zawahania została kupiona i wylądowała w plecaku ze sprzętem. Plan powstawał dość długo. Grubo ponad 6 miesięcy. Zwróćcie uwagę, że zakup siekierki był na ślubnym plenerze pod koniec lata, a bale do stworzenia sztucznych drzew i legowiska dla noworodka były zakupione zimą, co widać na filmiku backstage w poście. Długo trwało poszukiwanie odpowiedniego sztucznego igliwia do drzew. Bardzo ważne było dla nas by wyglądały wiarygodnie.

element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

Spodobały się Tobie nasze zdjęcia noworodkowe?

To nasze Autorskie Pomysły SercemWidziane. Każdą stylizację powyżej możemy powtórzyć z Twoim synkiem lub córeczką u Ciebie w domu. Są dwa ważne warunki, dzidzia musi być w wieku 5-14 dni na świecie i nie może ważyć więcej niż 4200 gram. Po prostu wtedy rekwizyty będą za małe. I wtedy proponujemy sesje w koszach lub sesję lifestyle. 

Więcej na temat kiedy powinniście zrobić sesję znajdziecie w artykule: Kiedy zaplanować sesję noworodkową?

Tymczasem jeśli jesteście pewni, że chcecie taką sesję dla swojego dziecka, nie ma na co czekać, czas jest bardzo ważny.

Pozostałe zdjęcia noworodkowe Warszawa i ich historie w niedalekiej przyszłości;) Zaglądajcie tu częściej <3 Kolejna sesja zdjęciowa noworodka niebawem;)