Kiedy zrobić sesję noworodkową?

Kiedy zaplanować sesję z noworodkiem?

Kierując się naszym doświadczeniem sesja noworodkowa to szczególne wydarzenie w Waszym życiu, dlatego tak znaczące jest odpowiednie przygotowanie się do niej. Zaplanujcie ją odpowiednio wcześniej, jak to zrobić przeczytacie w tym artykule;)

Kiedy zrobić sesję z noworodkiem?

Szybka odpowiedź… Zdecydowana większość zawodowych fotografów nakłania rodziców na zrealizowanie takich zdjęć między piątym a czternastym dniem po narodzinach maluszka. 
Dlaczego właśnie wtedy? Ponieważ Wasze maleństwo w tym okresie jeszcze bardzo dużo śpi i można go bezpiecznie ułożyć w przesłodkich pozach. Zmieszczą się we wszystkich rekwizytach przygotowanych do takich sesji. 
 

Nie oznacza to, że nie można zrobić sesji starszym dzieciaczkom

Można zrobić piękne zdjęcia również dzieciom powyżej 14 dnia życia. Jeśli nie mogliście zrealizować z jakiegoś powodu takiej sesji wcześniej, to nic straconego. 

Umów się na sesję niemowlęcą lub Life Style. Każdy czas z życia Waszego dziecka jest wyjątkowy i warty sfotografowania. Maluchy szybko rosną i nim się obejrzysz będzie chodził już do szkoły;)

sesja noworodkowa kiedy najlepiej
Sesja dla noworodka ile dni?
kiedy zrobic sesje noworodkowa
Dlaczego sesje dla noworodków do 14 dni

Zaplanowanie sesji noworodkowej jeszcze w ciąży

Najlepszym okresem na zaplanowanie zdjęć noworodka jest okres ciąży. Warto wówczas poświęcić dłuższą chwilę na znalezienie fotografa, który przyczyni się do stworzenia tak naprawdę bezcennej pamiątki Waszego maluszka.

Dlaczego tak istotne jest wcześniejsze zainteresowanie się tematem? Ponieważ po porodzie temat zdjęć będzie ostatnią rzeczą o której pomyślicie.

Noworodek pochłonie większość Waszego czasu, będziecie uczyć się siebie, rozpoznawać swoje potrzeby etc. Zazwyczaj trwa to do miesiąca, gdzie z miesięcznym niemowlakiem nie wykona się takich samych kadrów jak z dzieckiem kilkudniowym.

Zamów sesję 2 lub 3 miesiące przed porodem

wykonanie sesji noworodkowej kiedy dziecko ma 8 dni
Kiedy wykonać sesje noworodkową?

Sesja z niemowlakiem to nie to samo co sesja z noworodkiem

Jakie są konkretne różnice przeczytaj w artykule: Czym różni się fotografia niemowlęca od noworodkowej ? 

Tymczasem musisz wiedzieć że:

  1. Po pierwsze: niemowlak nie przesypia większości dnia jak noworodek, gdzie sen nie jest już tak TWARDY jak w pierwszych jego dniach życia. Podczas zdjęć bobasek musi spać. Kiedy nie śpi rusza rączkami, nóżkami, gdzie nie mamy możliwości ułożyć go do zdjęć. Kiedy śpi jest spokojniejszy, co daje szansę bezpiecznej pracy z maluchem.

  2. Po drugie: niemowlę powyżej dwóch tygodni jest sporo większe niż kilkudniowy noworodek, tak więc nie każdy rekwizyt będzie właściwy ze względu na swoją wielkość. Rekwizyty dostosowujemy dla kruszynek. Są odpowiedniej wielkości, wypełnione mięciutkimi, delikatnymi kocykami, by maleństwo czuło się bardzo dobrze ;)

  3. Po trzecie: miesięczne dziecko nie jest tak elastyczne jak maluszek kilkudniowy. Ciałko dziecka w pierwszych jego dobach życia jest zupełnie inaczej plastyczne niż niemowlaka. To jest bardzo cenna uwaga ze względu na komfort i bezpieczeństwo noworodka, który zarówno dla nas jak i Was jest pierwszoplanowy. Zobacz jak wygląda Sesja Niemowlęca. To są zdjęcia wyłącznie z góry.

Kiedy wykonać sesje noworodkową?

My osobiście termin sesji z naszymi Klientami ustalamy na co najmniej na 2/3 miesiące przed rozwiązaniem, co nie zawsze jest gwarancją wolnego terminu. Zawsze sugerujemy umówić się na zdjęcia z dużo większym wyprzedzeniem, gdzie macie pewność, że będziemy dyspozycyjni i wykonamy piękne zdjęcia Waszego dziecka. Pracujemy we dwoje i fizycznie nie jesteśmy w stanie móc być u każdego ;)

do kiedy sesja noworodkowa
sesje noworodkowe do kiedy?

Zaplanujcie sesję z noworodkiem w swoim domu

Otóż zdjęcia noworodków wykonujemy u Was w domu. Ma to fundamentalne znaczenie dla maluszka, który jest w swoim środowisku i niepotrzebnie nie narażacie go na czynniki zewnętrzne związane ze zbędą podróżą do atelier.

Kiedy zaplanować sesje noworodkową – już wiecie :)

Zdjęcia noworodkowe wykonujemy między 5-14 DNIEM życia maluszka. Podczas sesji jesteście u siebie w domu, w którym czujecie się komfortowo, zwłaszcza młoda mama, której samopoczucie jest dla nas bardzo ważne.

Dzięki wcześniejszemu umówieniu się na zdjęcia macie czas na dokonanie wyboru stylizacji Waszego maleństwa. Swoje portfolio mamy bardzo bogate począwszy od delikatnych stylizacji na mięciutkich kocykach odpowiednio dostosowanych do zdjęć, po zdjęcia w cedrzykach, skrzyneczkach, łóżeczkach etc i kończąc na naszym autorskim projekcie „Nasz Miniaturowy Świat” gdzie możemy pokazać Waszą pasję, interes rodzinny, lub inną ciekawą rzecz z Waszego życia, etc.

układanie dziecka na sesji noworodkowej
Sesja z Noworodkiem kiedy najlepiej?

Nasuwa się pytanie: 

Co kiedy maleństwo nie pojawi się w terminie a data sesji jest już ustalona?

Otóż nie jest to dla nas kłopotem. Ważne byście przekazali nam tę informację jak najszybciej. Wówczas mamy możliwość przesunięcia sesji na inny dogodny termin. Takie samo rozwiązanie stosujemy kiedy zdarzy się, że musicie zostać dłużej w szpitalu ze względu na żółtaczkę etc. Opierając się na naszej praktyce jesteśmy świadomi, że takie sytuacje zdarzają się.

Nasz grafik pracy nie składa się z samych sesji noworodkowych. W sytuacjach awaryjnych zamieniamy dni różnych sesji lub w sytuacji podbramkowej wykorzystujemy nasz dzień administracyjny lub wolny od pracy ;)

Fotografia noworodkowa to odpowiedzialna praca

Pojawienie się malutkiego człowieczka na świecie wiąże się z olbrzymimi zmianami, z nowym doświadczaniem. W pierwszych dniach poznajecie się, uczycie się ze sobą żyć. Możecie być poddenerwowani i chcieć przełożyć sesję. Nie róbcie tego.

Mamy bardzo duże doświadczenie z naszymi małymi modelami. Kiedy odbywa się u Was sesja z noworodkiem my jesteśmy wyciszeni, spokojni, delikatni dla Waszego dziecka. Głęboko wierzymy, że maluszek chłonie emocje wokół niego.

Zarezerwujcie sesję zdjęciową odpowiednio wcześniej.

Dlatego też mając Wasze maleństwo w rękach ono czuje nasz spokój, relaksuje się i słodko śpi dzięki czemu pięknie i bezpiecznie układamy go do zdjęć, które są bezcenną pamiątką dla Was tylko wówczas kiedy odpowiednio wcześniej zarezerwujecie termin sesji :)

fotograf ciążowy Warszawa
Kiedy najlepiej zrobić sesję noworodkowi?

Czy muszę wykonać sesję dziecka do drugiego tygodnia?

Nacisk i sugerowanie terminu zdjęć w tych pierwszych dniach po narodzinach noworodka absolutnie nie jest obowiązkiem i nakazem dla rodziców. Jeśli będziecie chcieli wykonać zdjęcia z miesięcznym dzieckiem, nikt Wam tego nie zabroni. Kwestia znalezienia odpowiedniego dla Was fotografa.

Zdarzają się maluchy kilkutygodniowe, które uwielbiają spać. Tylko prawdopodobieństwo wybudzenia bobasa ze snu podczas układania go do zdjęć jest dużo większe niż kilkudniowego maluszka. A to wiąże się z tym, że zrobimy mu mniej zdjęć. Pamiętajcie, że dzidziuś który śpi w łóżeczku i nikt go nie rusza, to nie to samo co spanie na planie zdjęciowym. W tej drugiej po prostu sen musi być głębszy, a my musimy poczekać na odpowiedni moment by rozpocząć sesję.

Zasada Pareto w fotografii noworodkowej

Tak jak w słynnej zasadzie Pareto 80/20, można odnaleźć jej przełożenie na pracę z noworodkami. Większość dzieci w przedziale od 5 do 14 dniu, to słodziaki, które pięknie pozują, słodko śpią, i są po prostu do schrupania :) To zdecydowana większość noworodków, czyli około 80 % naszych modeli. Hehe :) Została jeszcze część 20 % :) To noworodki, które są ciekawsze świata. One potrzebują więcej czasu na pielęgnacje, karmienie i usypianie. Wiąże się to z wydłużeniem sesji, ale SercemWidziane <3 nie liczy czasu na sesji zdjęciowej ;)

Natomiast przy niemowlakach, które mają kilka tygodni zasada Pareto statystycznie działa w drugą stronę. 80 % maluchów śpi bardzo płytko, krótko, są znacząco większe, i mają już inną plastykę ciała i zdarzają się bobaski około 20 %, które śpią jak noworodki :)

My dla dzieci powyżej 14 dnia życia z całego Serce polecamy sesje noworodkowe LifeStyle

zdjęcie noworodkowe lifestyle
Sesja Niemowlęca kiedy?

Jest to dużo większy komfort dla rodziców i dla Waszego potomka, ponieważ maluch nie musi spać. Sesja aranżowana jest w Waszym domu. Są to improwizowane scenki sytuacyjne, w których my wyłapujemy na naszych zdjęciach Wasza miłość, naturalność.

Sesja dla noworodka kiedy wykonać?

Tak więc kochani nasi, reasumując.. Zawsze jest dobry czas na zdjęcia. Zawsze jest dobry czas na pamiątkowe zdjęcia Waszego dziecka. Natomiast pamiętajcie im maluszek mniejszy tym więcej zdjęć można mu zrobić i ładniej go ułożyć. Gdy zdecydujecie się na zdjęcia w późniejszym terminie udanych zdjęć może być mniej, ale zamiennikiem może być sesja LifeStyle.

Sesja Noworodkowa do którego tygodnia?

SercemWidziane zaprasza na sesje noworodkowe między 5 a 14 dniem po urodzeniu maluszka. Czyli maksymalnie do drugiego tygodnia życia Waszego dziecka. Jeśli bobas będzie miał więcej niż 14 dni z wielka chęcią zrealizujemy dla Was zdjęcia Life Style lub sesję niemowlęcą.

Przeczytaj także: 

REZERWACJA TERMINU napisz do nas :)

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa