Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie

Pierwsza Pomoc Pediatryczna – Jak ratować Noworodka

Z tego postu nie dowiesz się jak udzielać pierwszej pomocy dziecku!  Jeśli Twoje dziecko potrzebuje pomocy, natychmiast zadzwoń po pomoc 112 i zmień stronę. Tu takich informacji nie znajdziesz. 

Od razu na samym początku informujemy Ciebie, że jest to artykuł który ma na celu zachęcenie rodziców do wykupienia takiego szkolenia w profesjonalnej firmie, która takie usługi świadczy.    

Fotograf Noworodkowy po Kursie Pierwszej Pomocy Pediatrycznej

My takie szkolenie wykupiliśmy dla siebie, bo czujemy się w zobowiązaniu by taką wiedze posiadać. W internecie można znaleźć wszystkie materiały, ale zawsze będzie to teoria. Na takim szkoleniu możecie zadać pytania do fachowców, możecie przeprowadzić symulację ratowania dziecka w rzeczywistości.

 

Certyfikat posiadania ważnych umiejętności

 
Po takim kursie każdy otrzymuje dokument potwierdzający przeszkolenie z zakresu ratowania życia dziecka w trudnych nieprzewidzianych sytuacjach. 
dokument z szkolenia
zaświadczenie ukończenia kursu

Szkolenie z Pierwszej Pomocy Pediatrycznej składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Podczas trwania wykładu zawsze można dopytać jeśli coś zostało niezrozumiane, albo zadać pytanie na które nie możecie znaleźć odpowiedzi w internecie. 

Wiedza jak ratować Noworodka 

Posiadanie takiej wiedzy jest nieocenione, bezcenne. W sytuacjach awaryjnych jest bardzo duży stres. Trzeba umieć go opanować, ale co z tego jeśli nie będziemy wiedzieli co zrobić. My jako fotografowie na sesjach noworodkowych bierzemy na siebie olbrzymią odpowiedzialność biorąc w swoje ręce dzieci naszych klientów. 

Jesteśmy tego świadomi. Jesteśmy profesjonalistami. Wolimy dmuchać na zimne, dlatego zrobiliśmy ten kurs. Każda nasza Sesja Noworodkowa jest skupiona na bezpieczeństwie małego dziecka. 

Nauka Pierwszej Pomocy na manekinach dziecięcych

Tak wiemy, że wygląda to przeraźliwie i strasznie. Nie chodzi tu o to by kogoś z Was wystraszyć tylko uświadomić. Coś co teraz wygląda nie fajnie, może się okazać, że dzięki temu mieliście jakieś pojęcie kiedy będzie trzeba ratować swoje dziecko.

Gdzie znaleźć takie szkolenie

Nasze szkolenie odbyliśmy w Warszawie korzystając z oferty firmy „Centrum Ratownictwa” logo i link do strony jest obok tego tekstu. Nie jest to żadna współpraca, ani wykupiona reklama. To tylko chęć podzielenia się naszą wiedzą. 

Firma ta jest z Wrocławia, ale organizuje szkolenia w całej Polsce. Trzeba sprawdzić na ich stronie grafik kiedy i w jakim mieście będą szkolić.

Poza tym, jeśli wpiszecie w wyszukiwarkę Google frazę Kurs Pierwszej Pomocy Pediatrycznej wyskoczy Wam zapewne jeszcze kilka innych propozycji. My piszemy o tej bo skorzystaliśmy właśnie z jej usług. Firma ta podnajmuje sale szkoleniowe – wykładowe. Tu akurat jesteśmy w szkole podstawowej.

Praktyka to więcej niż teoria

Nie ma co czekać na prawdziwe zdarzenie by się przekonać, że nic się nie wie. Wedle zasady i powiedzenia dmuchaj na zimne, warto w takich sytuacjach być o dwa kroki do przodu. My mamy większy komfort psychiczny mając w głowie wiedze która może przydać się nie wiadomo kiedy.

Czego nauczyliśmy się na tym Szkoleniu

Poniżej przedstawiamy ramowy zakres tematyczny jaki jest do przerobienia podczas trwania kursu. Dodatkowo otrzymujemy materiały do powtórki w domu, by utrwalić swoją wiedzę.

Program kursu pozwala przygotować uczestnika do profesjonalnego i zdecydowanego udzielenia pomocy dziecku w sytuacji zagrożenia życia.

W trakcie kursu każdy uczestnik nauczy się praktycznych metod resuscytacji na fantomach resuscytacyjnych oraz postępowania w najczęściej występujących u dzieci urazach. Przygotowane specjalnie dla potrzeb grupy szkoleniowej prezentacje multimedialne oraz pokazy w pełni wiarygodnie ilustrują przebieg oraz postępowanie w najczęściej spotykanych urazach u dzieci.

 

   
1Podstawowe zabiegi ratujące życie u dzieci, łańcuch postępowania, 8 prostych kroków do uratowania dziecka w sytuacji zatrzymania krążenia, defibrylacja u dzieci  
2Resuscytacja niemowląt  
3Nagłe zatrzymanie krążenia u dzieci oraz defibrylacja  
4Zadławienia u dzieci i niemowląt  
5Pozycja boczna bezpieczna u dzieci oraz niemowląt  
6Apteczka pierwszej pomocy, zaopatrywanie urazów  
7Drgawki, wysoka gorączka, cukrzyca, omdlenie  

T/P/C – Teoria/Praktyka/Ćwiczenia symulacyjne

Kurs pierwszej pomocy dzieciom – informacja ze strony Centrum Ratownictwa

Niezauważone 5 minut bezdechu u Twojego dziecka mogą pozostawić w jego mózgu nieodwracalne zmiany lub spowodować jego śmierć. Niejednokrotnie życie małych pacjentów mogłoby uratować kilka prostych czynności wykonanych przez matkę lub opiekuna na miejscu zdarzenia, pod warunkiem, że zdołaliby na czas rozpoznać zagrożenie.

Czy Ty potrafisz zareagować?

Jedną z głównych przyczyn śmiertelności wśród niemowląt oraz małych dzieci w Polsce są zdarzenia towarzyszące codzienności każdego z nas: biegunka, zadławienie lub przypadkowe zatrucie. W zdecydowanej większości takich sytuacji pierwszą osobą która może udzielić pomocy dziecku jest jego matka lub opiekun.

Właśnie dlatego Centrum Ratownictwa wspólnie z zespołem lekarzy, pediatrów i specjalistów z oddziałów intensywnej terapii dziecięcej przygotowało program pełnego praktycznego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dzieciom.

apteczki ratowników

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na naszym blogu, a tu poniżej kilka z nich, może jakiś Ciebie zainteresuje.

  1. Pierwsze chwile z Noworodkiem
  2. Jak przygotować się do narodzin dziecka
  3. Co zrobić by dziecko zasnęło
  4. Kiedy zaplanować sesję z noworodkiem?
  5. Jak wygląda sesja noworodkowa w domu?

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa