Bezpieczeństwo noworodka na sesji

W fotografii noworodkowej, zanim jeszcze powstaną piękne zdjęcia, zanim przyjedziemy do Was, zanim Wy- rodzice będziecie  mieć pamiątkę z pierwszych dni życia Waszego maluszka, My już myślimy o bezpieczeństwie dla Waszego dziecka. 

Bezpieczny noworodek na sesji, to podstawa i obowiązek dla fotografa

Marzena i Grzegorz usypiają bezpiecznie noworodka

Elementy bezpiecznej sesji noworodkowej

1. Rekwizyty dla noworodków

W naszej galerii znajdziecie wiele ciekawych stylizacji naszego autorstwa. Każda z nich, zanim została wykorzystana podczas sesji, już na etapie jej tworzenia miała przeanalizowane miejsce ułożenia maluszka na planie pod kątem jego wygody i bezpieczeństwa. 

Tworząc stylizacje z miniaturowego świata, poza motywem przewodnim całej stylizacji, najważniejsze jest miejsce dla dzidziusia. Rekwizyty na których układamy malutkiego noworodka do zdjęć są dodatkowo zabezpieczane mięciutkimi małymi poduszeczkami czy wkładkami silikonowymi. Kategorycznie noworodki nie powinny być umieszczane w rekwizytach, które mogą pęknąć lub przewrócić się. Jeśli rekwizyty są za lekkie, powinny zostać dociążone woreczkami np. z piaskiem.

2. Śpiący noworodek podczas sesji

Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do tego, by dzidzia mocno spała podczas takiej sesji. Nie ma możliwości rozpoczęcia zdjęć jeśli maleństwo nie uśnie w naszych rękach.

Noworodek, który ma otwarte oczka, prawie zawsze żwawo porusza rączkami i nóżkami w niekontrolowany sposób, co absolutnie wyklucza rozpoczęcie pracy nad układaniem go do konkretnego zdjęcia. Dodatkowe wskazówki rodzice otrzymują od nas jeszcze przed sesją noworodkową.

3. Przeziębiony fotograf noworodkowy

Tu nie ma nad czym się rozpisywać. Dobrem najwyższym w naszej pracy jest zdrowie i bezpieczeństwo małego modela. W takiej sytuacji prosimy rodziców o wyrozumiałość, sesja noworodka zaplanowana na dany dzień musi zostać odwołana i przeniesiona na inny termin.

4. Rodzice podczas sesji noworodkowej

W jakim stopniu bezpieczeństwo Waszej kruszynki podczas zdjęć może zależeć od Was?

Spieszymy z odpowiedzią :) My zawsze pracujemy we dwoje, mamy ogromne doświadczenie, które zdobywaliśmy latami i nadal kształcimy się i poszerzamy swoją wiedzę w tym zakresie.

W dniu sesji noworodkowej wykonywanej przez SercemWidziane, rodzice mogą odpoczywać i jeśli dzidzia jest karmiona piersią, to tylko wtedy potrzebujemy mamy, kiedy właśnie maluszkowi zachce się jeść. To my lulamy maluszka, przebieramy, ubieramy, zmieniamy pieluszkę, pielęgnujemy, etc. 

Oddajecie swoją pociechę w ręce profesjonalnych fotografów noworodkowych. I kluczowa sprawa… Takie maleństwa bardzo łatwo chłoną wszystkie emocje, potrafią wyczuć niepokój rodziców przez co same mogą być niespokojne :) W ramach zwiększenia bezpieczeństwa maluszka w dniu sesji, zalecamy dzień bez maluszka i odpoczynek ;) My zajmiemy się maleństwem.

5. Fotograf noworodkowy razy dwa

Kolejną istotą bezpieczeństwa podczas sesji noworodkowej to my. Zawsze pracujemy we dwoje. Kiedy Grzegorz wykonuje zdjęcia, Marzena zawsze czuwa dosłownie kilka centymetrów od maluszka :)

Zobaczcie na zdjęcia z backstage. Rodzice mogą w spokoju i bez stresu obserwować realizację całej sesji noworodkowej. Podczas zdjęć, do stylizacji wykorzystujemy mięciutkie kocyki, piankowe podpórki i silikonowe poduszeczki, wszystko po to by noworodek czuł się komfortowo i był bezpieczny <3

Marzena i Grzegorz podczas sesji zdjęciowej z noworodkiem na planie

6. Sztuczki fotografa noworodkowego

Są stylizacje, w których noworodek jest cały czas podtrzymywany i wszystkie zdjęcia w tej aranżacji wykonane są z rękami Marzeny w kadrze. Przykładowe zdjęcie poniżej. Przesuń aktywny pasek na zdjęciu i zobacz różnicę przed obróbka i po obróbce.

Po prostu noworodki w takich pozycjach zawsze muszą być asekurowane i podtrzymywane. Jakakolwiek inna praktyka wiąże się z nieodpowiedzialnym zachowaniem. Ręce widoczne na zdjęciach są usuwane podczas obróbki zdjęć w programach graficznych. Takie zdjęcia noworodkowe najczęściej składają się dwóch lub więcej zdjęć, które są ze sobą łączone w postprodukcji :)

sesja noworodka ogrodniczka

7. Sprzęt fotografa noworodkowego

Nie chodzi tu o markę sprzętu i ile on kosztował. Mowa tu o odpowiednim ich zabezpieczeniu, ma to wpływ aby sesja noworodkowa była jeszcze bezpieczniejsza. Statywy do lamp, statywy do teł fotograficznych, powinny być dodatkowo obciążone i zabezpieczone przed przewróceniem się. 

Aparat fotograficzny podczas zdjęć powinien być dodatkowo zabezpieczony paskiem na szyję fotografa noworodkowego, który zabezpiecza przed wypadnięciem z rąk. Kable, przedłużacze powinny być tak ulokowane by nikt się o nie nie potknął.

8. Temperatura pomieszczenia podczas sesji noworodkowej

Ważnym elementem komfortu i bezpieczeństwa maleństwa podczas sesji zdjęciowej jest temperatura otoczenia. Z racji iż plan zdjęciowy nie jest ciepłym łóżeczkiem czy kołyską. Jeśli sytuacja ta wymaga podniesienia temperatury, zawsze mamy ze sobą piecyki grzewcze, które mają za zadanie ocieplić pomieszczenie, natomiast nie przegrzać maleństwa.

9. Higiena fotografa noworodkowego

Kilkukrotne mycie rąk podczas całej sesji środkami udostępnionymi przez rodziców. Między innymi przed rozpoczęciem sesji, przed pielęgnacją maluszka oraz po.

10. Miejsce do przewijania i pielęgnacji noworodka

Przygotowanie odpowiedniego, ze swobodą dostępu, miejsca w Waszym mieszkaniu, w którym będziemy  mogli nakarmić maluszka, przebrać go, przewinąć i zadbać o jego higienę. 

Kochani rodzice :) Powyższe wskazówki mają  na celu uspokoić Waszą czułość rodzicielską. Chcemy abyście mieli pewność, że fotograf który przyjedzie do Was do domu wykonać sesję noworodkową, jest profesjonalistą, i odpowiedzialnym człowiekiem, któremu powierzacie w swoje ręce cały Wasz świat  <3

Kilka ważnych artykułów dotyczących sesji noworodkowych i rodzinnych znajdziesz poniżej ;)

fotograf noworodkowy na planie zdjęciowym
Sesja noworodkowa w Twoim domu
fotograf noworodkowy Warszawa z dzieckiem na rękach
Kiedy zrobić sesję noworodkową ?
grafika informacyjna Blog Fotografa
Zapraszamy na nasz blog fotograficzny
wizualizacja voucherów na sesje zdjęciowe
Vouchery na sesje zdjęciowe