Bezpieczeństwo noworodka na sesji 

W fotografii noworodkowej, zanim jeszcze powstaną piękne zdjęcia, zanim przyjedziemy do Was, zanim Wy- rodzice będziecie  mieć pamiątkę z pierwszych dni życia Waszego maluszka, My już myślimy o bezpieczeństwie dla Waszego dziecka. 

Bezpieczny noworodek na sesji, to podstawa i obowiązek dla profesjonalnego fotografa dziecięcego.

Elementy bezpiecznej sesji noworodkowej

Marzena i Grzegorz usypiają bezpiecznie noworodka
Bezpieczeństwo podczas sesji noworodka

1. Rekwizyty dla noworodków

W naszej galerii znajdziecie wiele ciekawych stylizacji naszego autorstwa. Każda z nich, zanim została wykorzystana podczas sesji, już na etapie jej tworzenia miała przeanalizowane miejsce ułożenia maluszka na planie pod kątem jego wygody i bezpieczeństwa. 

Tworząc stylizacje z miniaturowego świata, poza motywem przewodnim całej stylizacji, najważniejsze jest miejsce dla dzidziusia. Rekwizyty na których układamy malutkiego niemowlaka do zdjęć są dodatkowo zabezpieczane mięciutkimi małymi poduszeczkami czy wkładkami silikonowymi. Kategorycznie noworodki nie powinny być umieszczane w rekwizytach, które mogą pęknąć lub przewrócić się. Jeśli rekwizyty są za lekkie, powinny zostać dociążone woreczkami np. z piaskiem.

2. Śpiący noworodek podczas sesji

Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do tego, by dzidzia mocno spała podczas takiej sesji. Nie ma możliwości rozpoczęcia zdjęć jeśli maleństwo nie uśnie w naszych rękach.

Noworodek, który ma otwarte oczka, prawie zawsze żwawo porusza rączkami i nóżkami w niekontrolowany sposób, co absolutnie wyklucza rozpoczęcie pracy nad układaniem go do konkretnego zdjęcia. Bezpieczeństwo noworodka na zdjęciach absolutnie jest najważniejsze. Dodatkowe wskazówki rodzice otrzymują od nas jeszcze przed sesją noworodkową, które będą miały bezpośredni wpływ na bezpieczne fotografowanie noworodka.

malutka dziewczynka na sesji
bezpieczeństwo podczas sesji noworodka

3. Przeziębiony fotograf noworodkowy

Tu nie ma nad czym się rozpisywać. Dobrem najwyższym w naszej pracy jest zdrowie i bezpieczeństwo małego modela. W takiej sytuacji prosimy rodziców o wyrozumiałość, sesja niemowlaka zaplanowana na dany dzień musi zostać odwołana i przeniesiona na inny termin. 

4. Rodzice podczas sesji noworodkowej

W jakim stopniu bezpieczeństwo Waszej kruszynki podczas zdjęć może zależeć od Was?

Spieszymy z odpowiedzią :) My zawsze pracujemy we dwoje, mamy ogromne doświadczenie, które zdobywaliśmy latami i nadal kształcimy się i poszerzamy swoją wiedzę w tym zakresie.

W dniu sesji noworodkowej wykonywanej przez SercemWidziane, rodzice mogą odpoczywać i jeśli dzidzia jest karmiona piersią, to tylko wtedy potrzebujemy mamy, kiedy właśnie maluszkowi zachce się jeść. To my lulamy maluszka, przebieramy, ubieramy, zmieniamy pieluszkę, pielęgnujemy, etc. 

Wasz bezpieczny noworodek w naszych dłoniach

Oddajecie swoją pociechę w ręce profesjonalnych fotografów noworodkowych. I kluczowa sprawa… Takie maleństwa bardzo łatwo chłoną wszystkie emocje, potrafią wyczuć niepokój rodziców przez co same mogą być niespokojne :) W ramach zwiększenia bezpieczeństwa maluszka w dniu sesji, zalecamy dzień bez maluszka i odpoczynek ;) My zajmiemy się maleństwem.

5. Fotograf noworodkowy razy dwa

Kolejną istotą bezpieczeństwo podczas sesji noworodkowa to my. Zawsze pracujemy we dwoje. Kiedy Grzegorz wykonuje zdjęcia, Marzena zawsze czuwa dosłownie kilka centymetrów od maluszka :)

Zobaczcie na zdjęcia z backstage. Rodzice mogą w spokoju i bez stresu obserwować realizację całej sesji noworodkowej. Podczas zdjęć, do stylizacji wykorzystujemy mięciutkie kocyki, piankowe podpórki i silikonowe poduszeczki, wszystko po to by noworodek czuł się komfortowo i był bezpieczny <3

bezpieczny noworodek

6. Sztuczki fotografa noworodkowego

Są stylizacje, w których noworodek jest cały czas podtrzymywany i wszystkie zdjęcia w tej aranżacji wykonane są z rękami Marzeny w kadrze. Przykładowe zdjęcie poniżej. Przesuń aktywny pasek na zdjęciu i zobacz różnicę przed obróbka i po obróbce.

Po prostu noworodki w takich pozycjach zawsze muszą być asekurowane i podtrzymywane. Jakakolwiek inna praktyka wiąże się z nieodpowiedzialnym zachowaniem. Nie stosując się do takich rozwiązań, bezpieczeństwo podczas sesji noworodka jest narażone. Ręce widoczne na zdjęciach są usuwane podczas obróbki zdjęć w programach graficznych. Takie zdjęcia noworodków najczęściej składają się dwóch lub więcej zdjęć, które są ze sobą łączone w postprodukcji :)

sesja noworodka ogrodniczka
trzymanie główki noworodka na sesji
bezpieczeństwo noworodka na zdjęciach
przytrzymana główka na sesji noworodkowej
bezpieczne fotografowanie noworodka

Czy sesje noworodkowe są bezpieczne?

 
Jeśli fotograf zachowuje wszelkie środki ostrożności wymienione w tym artykule, możecie być spokojni, dziecku nic się nie stanie, Zatrudniając doświadczonego fotografa, sesja noworodkowa będzie bezpieczna dla Waszego bobaska.
 

Bezpieczny noworodek to podstawa fotografii dziecięcej

Zawsze, przy każdej sesji noworodkowej Marzena jest na wyciągnięcie ręki, tuż obok dziecka. Nie obawiajcie się takich zdjęć. Jesteśmy zawodowymi fotografami i specjalistami w dziedzinie fotografii noworodkowej. Wasze dziecko będzie bezpieczne na naszych sesjach zdjęciowych.

7. Sprzęt fotografa noworodkowego

Nie chodzi tu o markę sprzętu i ile on kosztował. Mowa tu o odpowiednim ich zabezpieczeniu, ma to wpływ aby sesja noworodkowa była jeszcze bezpieczniejsza. Statywy do lamp, statywy do teł fotograficznych, powinny być dodatkowo obciążone i zabezpieczone przed przewróceniem się. 

Aparat fotograficzny podczas zdjęć powinien być dodatkowo zabezpieczony paskiem na szyję fotografa noworodkowego, który zabezpiecza przed wypadnięciem z rąk. Kable, przedłużacze powinny być tak ulokowane by nikt się o nie nie potknął. To wszystko ma wpływ na bezpieczne fotografowanie noworodka.

8. Temperatura pomieszczenia podczas sesji noworodkowej

Ważnym elementem komfortu maleństwa podczas sesji zdjęciowej jest temperatura otoczenia. Z racji iż plan zdjęciowy nie jest ciepłym łóżeczkiem czy kołyską. Jeśli sytuacja ta wymaga podniesienia temperatury, zawsze mamy ze sobą piecyki grzewcze, które mają za zadanie ocieplić pomieszczenie, natomiast nie przegrzać maleństwa.

9. Higiena fotografa noworodkowego

Kilkukrotne mycie rąk podczas całej sesji środkami udostępnionymi przez rodziców. Między innymi przed rozpoczęciem sesji, przed pielęgnacją maluszka oraz po. Zawodowy fotograf powinien mieć przy sobie soje własne żele i chusteczki antybakteryjne, na wypadek gdyby rodzicom się skończyły.

bezpieczne czyste ręce na sesji
Bezpieczny noworodek

Więcej na temat mycia rąk w artykule: Mycie rąk przed sesją zdjęciową ​

10. Miejsce do przewijania i pielęgnacji kruszynki

Przygotowanie odpowiedniego, ze swobodą dostępu, miejsca w Waszym mieszkaniu, w którym będziemy  mogli nakarmić maluszka, przebrać go, przewinąć i zadbać o jego higienę. 

Kochani rodzice :) Powyższe wskazówki mają  na celu uspokoić Waszą czułość rodzicielską. Chcemy abyście mieli pewność, że fotograf który przyjedzie do Was do domu wykonać sesję noworodkową, jest profesjonalistą, i odpowiedzialnym człowiekiem, któremu powierzacie w swoje ręce cały Wasz świat  <3 

Przeczytaj także inne ciekawe artykuły: 

Jak wygląda sesja noworodkowa w domu?

Czym różni się fotografia niemowlęca od noworodkowej ?

5 cech charakteru które powinien mieć fotograf noworodkowy

bezpieczny noworodek podczas sesji zdjęciowej
bezpieczne niemowlę sesja
zobacz jak wygląda sesja noworodkowa w domu
Sesja noworodkowa w Twoim domu
fotograf bezpiecznie układa noworodka
bezpieczny noworodek na sesji
Kiedy zrobić sesję noworodkową?
Kiedy zrobić sesję noworodkową ?
warto zrobić sesję noworodkową u profesjonalisty
dbamy o bezpieczeństwo na sesjach
co przygotować do sesji noworodkowej
Kiedy zrobić sesję noworodkową ?
Zapraszamy na nasz blog fotograficzny
VOUCHER PREZENT NA SESJE
Vouchery na sesje zdjęciowe