co przygotować do sesji noworodkowej

Jak przygotować się do sesji noworodkowej?

Wiecie już zapewne, że SercemWidziane wykonuje sesje noworodkowe w domach naszych klientów. Mówiąc wprost, to my przyjeżdżamy do Was. My, czyli Grzegorz i Marzena :). 

Przyjeżdżamy z wybranymi przez Was rekwizytami, mięciutkimi kocykami, autorskimi czapeczkami, opaskami, strojami, tłami jak również planem z projektu nasz „Miniaturowy Świat”. 

Co musisz przygotować przed sesją noworodkową?

Dzięki temu, że to my przyjeżdżamy do Was, będziecie mieli dużo mniej obowiązków na głowie, w przeciwieństwie do sytuacji kiedy musielibyście przyjechać do studia fotograficznego.

Przyjedzie do Was mini studnio fotograficzne :)

Dzięki temu nie musicie planować podróży do studia, zastanawiać się co ze sobą zabrać i czy na pewno to spakowaliście. Stać w korkach. Z niecierpliwością czekać na koniec sesji. Czas związany z dojazdem tam i z powrotem z kilkudniowym maleństwem i dodatkowo stanie w korkach zdecydowanie efektowniej zadysponujecie. Bo przecież mieszkając z nowym lokatorem wciąż jest coś do zrobienia. 

Wasz komfort jest dla nas bardzo ważny.

Dlatego dbając o Was a przede wszystkim o mamę, która zaraz po porodzie potrzebuje trochę czasu, by dojść do siebie to my przyjeżdżamy do Was. Czujecie się swobodnie będąc u siebie w mieszkaniu. Kiedy pracujemy z maleństwem macie czas na zaległości, które być może powstały, chociażby na wstawienie prania, prasowanie czy zajęcie się po prostu sobą, wzięcie prysznica, przeczytanie książki. Piszemy o tym z pełną odpowiedzialnością. Doświadczyliśmy już sytuacji kiedy rodzice przeznaczyli ten czas na…. sen lub… wyjście po pieluchy do pobliskiego sklepu. 

Adaptacja maluszka w swoim domu.

Jak przygotować się do sesji noworodkowej po powrocie ze szpitala ? Na pierwszym miejscu odpocznijcie. Dom dla noworodka jest nowym środowiskiem. Potrzeba mu trochę czasu na zaklimatyzowanie, zanim poczuje się w nim bezpiecznie. 

Kierując się doświadczeniem wiemy, że bobaski są dużo spokojniejsze u siebie w domu. Nie musicie narażać swojego kilkudniowego dziecka na czynniki zewnętrzne związane z podrożą, które są po prostu zbędne. Nasz przyjazd do Was to całe mnóstwo korzyści dla Was, dla początkujących rodziców. Zdjęcia noworodkowe zrobione w Waszym mieszkaniu niczym nie będą różniły się od studyjnych. Będą po prostu piękne :)

Jak przygotować się do sesji noworodkowej – konspekt

Poniżej znajdziecie wszystkie ważne informacje do przygotowania dziecka, mieszkania, oraz siebie by sesja przebiegła sprawnie :)
 

W którym pokoju będzie sesja?

Plan zdjęciowy z całą pewnością rozłożymy w największym pomieszczeniu Waszego domu, mieszkania. Z reguły jest to salon, choć nie zawsze. Czasami przeniesiemy stolik kawowy czy krzesła, by móc odpowiednio ustawić się do zdjęć gdzie na koniec wszystko odkładamy na miejsce z Waszą pomocą ;). Do swobodnej pracy potrzebne jest nam minimum 3 metry szerokości na plan zdjęciowy wraz z zestawem oświetleniowym i około 3 m długości na tak zwaną rozbiegówkę do wykonania zdjęć. Ale to jesteśmy w stanie stwierdzić kiedy będziemy już u Was.

Przykład planu zdjęciowego znajdziecie poniżej. Wam pozostaje przygotowanie się według listy :)

przygotowanie pokoju do sesji z noworodkiem
Jak przygotować się do sesji noworodkowej ?

Co jest potrzebne do sesji noworodkowej?

1. Minimum trzy sztuki pieluszek tetrowych, które będziemy mogli wykorzystać kiedy kruszynce „uleje się”, zsiusia się itp.

2. Zaopatrzcie się proszę w SMOCZEK, nawet kiedy dziecko jest „bezsmoczkowe”. Jest to bardzo ważne. Czasami jest on przez nas wykorzystywany w sytuacjach, by ululać maluszka przed kolejną aranżacją lub kiedy rozbudza się będąc w naszym wygodnym rekwizycie. 

Uwierzcie nam, że w takich sytuacjach jest nam bardzo pomocny, a przecież nam wszystkim zależy na sprawnym przebiegu sesji z myślą o najmłodszych. Nie sprawdza się tu „chwilowe” przykładanie dziecka do piersi. Przecież mama nie będzie kucać przy koszu, by przyłożyć pierś do dziecka ;).

noworodek ze smoczkiem na sesji

Dziewczynka na zdjęciu powyżej była bardzo czuła i miała płytki sen. Za każdym razem kiedy przysnęła na rękach, to przy władaniu do kosza od razu otwierała oczy i kontrolowała co się dzieje. W takich przypadkach często pomaga nam smoczek do uspokojenia dzidziusia i pieluszka na pleckach.

Poniżej ta sam gwiazdeczka z wyciągnięta tzw. zawleczką :) 

noworodek już bez smoczka na sesji

3. Kilka sztuk pampersów, na wypadek kiedy dzidziuś będzie potrzebował zmiany pieluszki. Przykładamy dużą uwagę do komfortu małego modela na sesji.

Dzidzię przewijamy sami, bez żadnego problemu. Pełna obsługa, pełen profesjonalizm ;) Mama ma odpoczywać i relaksować się. 

4. Nawilżane chusteczki.

5. Krem do codziennej pielęgnacji pupy noworodka.

6. Podkłady do przewijania.

7. Dwa mięciutkie kocyki do tulenia maleństwa.

8. Zadbajcie proszę, by tego dnia nie było wizyty położnej, wyjść do lekarza, wizyty gości itd. Im mniej ludzi tym lepiej dla noworodka. Gromadka gapiów, komentowanie i wzdychanie nie sprzyja relaksowi maluszka, nad którym my pracujemy <3

9. Jeśli w domu jest „starsze rodzeństwo” przygotujcie je też proszę. Wspomnijcie, że będziemy u Was. Że będą wykonywane zdjęcia jego młodszego braciszka czy siostrzyczki. Zadbajcie, by zorganizować mu tak czas, by w trakcie zdjęć nie wchodził na plan zdjęciowy, nie rozbudzał malucha, nie hałasował zabawkami itd.

10. Jeśli w dniu sesji zdecydowani jesteście na „zdjęcia z rodzicami” naszykujcie odpowiednie stroje dla siebie (szczegóły ustalamy telefonicznie). Dopilnujcie by były wyprasowane.

11. W dniu wykonania zdjęć zadbajcie o swój wewnętrzny spokój. Jesteśmy zdania, że dzieci chłoną emocje. Zdenerwowana czy podekscytowana mama i tata nie uspokoją dziecka. I tu mamy rozwiązanie dla Was. Mianowicie, to my zajmujemy się tuleniem, lulaniem noworodka, by zapadł w odpowiednią fazę snu. Dysponujemy sprawdzonymi technikami, którym możecie się przyglądać i jeśli ze spokojem wykonacie je po naszym wyjściu, po zakończeniu sesji, otrzymacie taki sam efekt jak my :).

Jeśli chcesz wiedzieć ile czasu trwa taka sesja noworodkowa zajrzyj do tego postu: Tutaj

Pracujemy zawsze we dwoje

Być może nasuwa się Wam pytanie dlaczego jesteśmy we dwoje? Mówiąc wprost jest to ogromny atut. Pomijając fakt, że współpracujemy ze sobą podczas przygotowania planu zdjęciowego, to w chwili kiedy jedno z nas wykonuje zdjęcia, drugie jest na wyciągnięcie ręki przy Waszym dziecku. 

Na wypadek gdyby przebudziło się, bądź ruszyło nóżką, rączką od razu jest ona poprawiana, by kruszek był bezpiecznie i pięknie pokazany w danej aranżacji. Kiedy fotograf jest za aparatem a dziecko poruszy się nie ma szans, by odpowiednio szybko zareagował. Są to dosłownie sekundy, o czym my wiemy i stąd jedno z nas jest blisko Waszego dziecka. Jego bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze! 

Więcej na temat bezpieczeństwa podczas sesji znajdziecie w innym naszym artykule. https://www.sercemwidziane.com/poradniki/bezpieczenstwo-noworodka/

Być może zasugerujecie, że może pomagać mama bobasa. Ale czy mama wie jak poprawnie ułożyć dziecko do zdjęć? Co i jak podłożyć pod główkę, pod plecki by było mu wygodnie a jednocześnie nie zasłaniał się rączką, kocykiem, niepoprawnie ułożoną główką przez rodzica? 

Zdecydowanie nie wie tego. Poza tym jest świeżo po porodzie, cesarskim cięciu i jej komfort jest równie ważny i szanowany przez nas. Unikamy niepotrzebnego zdenerwowania  o czym pisaliśmy powyżej. To jest czas na odprężenie dziecka i młodej mamy <3

Jak przygotować się do sesji noworodkowej
Przed sesją noworodkową
układanie dziecka na sesji noworodkowej
Co przygotować do sesji noworodkowej

Co przygotować na sesję noworodkowej, szybka lista:

Przygotowanie do sesji noworodkowej wygląda następująco ;)
 
 1. Trzy sztuki pieluszek tetrowych
 2. Smoczek
 3. Kilka pampersów
 4. Nawilżane chusteczki
 5. Krem do pielęgnacji noworodka
 6. Podkłady do przewijania
 7. Dwa mięciutkie kocyki do tulenia maleństwa
 8. Nic nie planujcie na ten dzień
 9. Przygotujcie starsze rodzeństwo na nasz przyjazd
 10. Stroje do zdjęć dla rodziców, jeśli będziemy je dla Was wykonywać
 11. Zadbajcie o wewnętrzny spokój
 12. Dużo uśmiechu i bez stresu ;)
 13. Zagwarantowanie miejsca parkingowego
 
Wskazówki jak przygotować maluszka na ten dzień, przekażemy Wam telefonicznie :) 
element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

POLECANE ARTYKUŁY

Kiedy zrobić sesję noworodkową?
Kiedy zrobić sesję Noworodkową?
Czym różni się fotografia niemowlęca od noworodkowej ?
Różnice między sesją noworodkową a niemowlęcą
Bezpieczeństwo noworodka na sesji zdjęciowej
Bezpieczny Noworodek na sesji
zobacz jak wygląda sesja noworodkowa w domu
Jak wygląda sesja w mieszkaniu?

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa