ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej

Poradnik Komunijny – Wskazówki, Porady

Cześć :) Jesteś na Blogu SercemWidziane. Dzielimy się tu naszą wiedzą, podpowiadamy, doradzamy, i wyjaśniamy. Zależy nam byście polubili zdjęcia, wyglądali na nich bardzo korzystnie i zrozumieli dlaczego czasem lepiej jest zatrudnić Fotografa Komunijnego :)

Jesteśmy zawodowymi fotografami. Ilość reportaży z ważnych uroczystości rodzinnych takich jak Chrzciny, Pierwsze Komunie Święte, czy Wesela jest tak duża, że pozwala nam ona stworzyć Poradnik Komunijny w którym zdradzamy sekrety pięknych ujęć rodziny i dzieci. 

Jak przygotować się do zdjęć na Pierwszej Komunii Świętej ?

 
  • Poniżej napisaliśmy dla Was wiele ciekawych wskazówek i rad, które przydadzą się Wam podczas trwania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej Waszego dziecka.
 
  • Usprawnimy w ten sposób współpracę podczas zdjęć reportażowych z Komunii Świętej między Wami a nami – czyli SercemWidziane (Marzena i Grzegorz). Będziecie zachowywać się bardziej swobodnie kiedy my będziemy robić Wam zdjęcia. Zapoznacie się z sytuacjami jakie wydarzą się tego dnia i będziecie na nie przygotowani. 
 
  •  Łatwiej będzie Wam wyobrazić sobie ten dzień zanim się jeszcze wydarzy. To oznacza, że zmniejszycie poczucie stresu które mogłoby Wam towarzyszyć.
 
  • Poniższe Porady które tu znajdziecie, są wynikiem naszej wieloletniej pracy zawodowej. Są to obserwacje i doświadczenia zebrane z realizacji reportażowych od setek już zadowolonych naszych klientów. 

Pełny Poradnik z Komunii Świętej

Wasze dziecko rośnie jak na drożdżach. Chwilę temu trzymaliście swoją córkę bądź syna na rękach przed ołtarzem, gdzie nastąpił sakrament Chrztu Świętego. Tym razem także jest okazja do świętowania oraz do spotkania rodzinnego w większym gronie.

Jak wyszły Wam zdjęcia z Chrztu Świętego? Fajnie powspominać? A może nie macie ciekawych zdjęć a teraz trzeba nadrobić te zaległości w albumach ;)

Po przeczytaniu tego artykułu zrozumiesz jak ważne są zdjęcia w koronie drzewa genealogicznego, na przestrzeni pokoleń. Zrozumiesz, że lepiej przeżywać każdą chwilę z ważnych wydarzeń rodzinnych w pełni, bez stresu, ciesząc się teraźniejszością tu i teraz. A o zatrzymanie tego czasu dla Ciebie zatroszczy się zawodowy Fotograf Komunijny.

rodzina na chrzcinach ogląda album ze zdjęciami
  1. Doświadczony fotograf na Komunię i jego  poradnik komunijny

Wiemy, że Pierwsza Komunia Święta Waszego dziecka to wydatek i odpowiedzialność. Szykuje się spotkanie rodzinne i poczęstunek. Może nie będzie, aż tak wystawne jak na Chrzcinach, ale mimo wszystko chcecie, by wszystko wyszło jak najlepiej. 

Nie chcemy by emocje związane z przygotowaniami przerosły Was i zdominowały w dniu kiedy powinniście się nim cieszyć. To czy będzie poddenerwowani czy wyluzowani będzie widać na Waszych zdjęciach. Nasze komunijne wskazówki pomogą Wam nieco zniwelować niepotrzebne napięcie przed wydarzeniem.

Trzy etapy dnia w którym będzie Komunia Święta

Z perspektywy aparatu fotograficznego, tak samo jak przy reportażach z Chrztów Świętych tak i tutaj dzieli ten dzień na 3 strefy czasowe ;)

  1. Przygotowania do wyjścia z domu. 
  2. Ceremonia Pierwszej Komunii Świętej.
  3. Uroczysty obiad rodzinny
 

Poradnik Komunijny czas zacząć :)

Nie ma co ukrywać, wydarzenie które się szykuje to wydatek finansowy. Macie przeznaczony budżet domowy który chcecie przeznaczyć na ten dzień. W sumę tego przedsięwzięcia musicie wliczyć strój komunijny dla córki lub syna. Stroje wyjściowe dla Was rodziców. Dodatki takie jak dewocjonalia oraz prezenty i w zależności gdzie zaprosicie gości, kosz tak zwanego talerzyka. 

Teraz wszystko to co przygotujecie i na co wydacie pieniądze, stanie się ulotną chwilą w etapie Waszego życia. Włożycie w to wydarzenie dużo swojej energii i serca. W pamięci zostanie niewiele. Profesjonalne zdjęcia z Komunii Świętej będą przypominać Wam ten dzień. Zanim się obejrzycie Wasze dzieci będą zakładać swoje rodziny, będą Wesela i wnuki. Wy będziecie mieć album ważnych wydarzeń z Waszego Życia.

1. Przygotowania do Komunii w domu lub mieszkaniu.

Tutaj nie powinno być tyle zamieszania co przy wyprawianiu Chrztu Świętego. Nie ma obowiązku uczestnictwa w Komunii przez rodziców Chrzestnych. Wasze dzieci są dużo większe, nie trzeba ich karmić z piersi ;) i nie trzeba ich przewijać ;) Pamiętacie tamte czasy?

Dzień rozpocznie się niemal identycznie jak każdy poranek w Waszym domu. Z tyłu głowy będziecie mieć jednak przeświadczenie, że za chwilę nabierze on tempa :)

Aby przygotowanie do wyjścia do kościoła, nie działo się na tak zwanego „wariata”, warto zadbać o kilka rzeczy dzień wcześniej. 

Kiedy fotograf Komunijny przyjedzie do domu?

Zdjęcia w Waszym lokum zaczynamy około 1,5h przed Waszym wyjściem do kościoła. Zanim zaczniemy robić Wam zdjęcia chwilkę pogadamy dla rozładowania małego spięcia i zaczniemy od fotografowania dodatków.

Zdjęcia detali z Pierwszej Komunii Świętej.

Właśnie te rzeczy przygotujcie wieczorem dnia poprzedniego. Chcemy wykonać kilka ujęć sukienki komunijnej córki lub garnituru syna. Potrzebna będzie nam świeca, Książeczka do Pierwszej Komunii Świętej, łańcuszek itd. Wszystkie elementy uroczystości z tego dnia związane bezpośrednio z Waszym dzieckiem.
 
Wszystkie te rzeczy są praktycznie na raz. Użyte będą tylko w tym roku. Z kostiumów dzieci wyrosną i zapewne je sprzedacie. Wyszukanie tych wszystkich rzeczy zajęło Wam sporo czasu i trochę pieniędzy. Uważamy, że zasługują one na pamiątkę w postaci kilku ujęć połączonych w dwie, trzy sklejki jak poniżej. Będzie to ozdoba reportażu z Komunii Waszego dziecka.

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

kobieta rodzi dziecko w szpitalu
co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa