Częste pytania do fotografa noworodkowego

Chcesz wykonać sesję zdjęciową dla swojego dzidziusia, który niedługo przyjdzie na świat? Masz kilka pytań z tym związanych? Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na kilka wybranych, najczęściej zadawanych pytań.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie ;)

Jeśli chcecie bardziej zagłębić się w dany temat, w pasku bocznym znajdziecie bardziej rozbudowane i obszernie opisane artykuły. Kliknij w interesujący Cię tytuł.

Kiedy rezerwować sesję noworodkową?

Sesja noworodkowa powinna zostać zaplanowana jeszcze podczas Waszej ciąży. Jest to związane z ograniczoną ilością sesji, którą wykonujemy podczas miesiąca. A dodatkowo, zaraz po urodzeniu dzidzi, będziecie mieć dużo więcej na głowie, niż pamiętanie o sesji i jej organizowaniu. Kiedy umówicie sesję odpowiednio wcześniej, to my pamiętamy za Was kiedy ją najlepiej wykonać. W dodatku jeśli będzie zamówiona indywidualna stylizacja specjalnie dla Was, my potrzebujemy czasu by ją dla Was stworzyć.

Kiedy najlepiej zrealizować sesję noworodkową ?

Większość profesjonalnych fotografów noworodkowych na świecie preferuje wykonanie sesji zdjęciowej między piątą a czternastą dobą życia noworodka. Jest to czas w którym maluszki śpią bardzo dużo a ich sen jest dłuższy i głębszy.  Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas sesji noworodkowej mamy dużo większą kontrolę nad bezpiecznym jego układaniem do zdjęć.

Dziecko które jest starsze i nie śpi, (czyli powyżej 14 dni) jest bardzo ruchliwe, a to uniemożliwia ułożenie go w większości póz, na które pozwalają sobie mocno śpiące noworodki. Dodatkowo im maluszek jest krócej na świecie, tym łatwiej go ululać, a to wiąże się z krótszą i sprawniej wykonana sesją zdjęciową.  Więcej informacji na naszym blogu w poście:  Kiedy zaplanować sesję noworodkową ?

Ile czasu trwa sesja noworodkowa ?

Czas trwania sesji noworodkowej uzależniony jest przede wszystkim od Waszego malutkiego modela. To on będzie dyktował nam warunki :) Przy takich sesjach trzeba uwzględnić czas na karmienie maluszka, przewijanie go i usypianie. Czas trwania sesji wiąże się także z ilością stylizacji jakie zamawiacie oraz czy dobieracie opcje dodatkowe. Najlepiej gdybyście nie planowali już nic więcej w swoich kalendarzach na ten dzień.

Więcej na ten temat znajdziecie w poście: Ile trwa sesja z noworodkiem?

Gdzie wykonywana jest taka sesja noworodkowa ?

Nigdzie nie musicie jechać, dojeżdżać. Nie ma potrzeby narażania maluszka na jakieś czynniki zewnętrzne. To my przyjedziemy do Was ze wszystkim co będzie potrzebne do sesji. Pracujemy dla Was w całym woj. mazowieckim.

Czy taka sesja noworodkowa jest bezpieczna ?

Oczywiście. Jest to dla nas najważniejsze podczas sesji. Pracujemy zawsze we dwoje, co ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo noworodków. Przy układaniu maluszka do zdjęcia, każdy rekwizyt jest tak przygotowany, by noworodkowi było wygodnie i czuł się przy tym bezpiecznie. Jeśli stylizacja jest trudna w wykonaniu, zdjęcia są łączone i montowane w programie do obróbki zdjęć. Więcej na temat bezpieczeństwa podczas sesji noworodkowej w stopce strony w poradnikach

Co musimy przygotować na taką sesję noworodkową ?

Zapraszamy do przeczytania artykułu: Jak przygotować się do sesji noworodkowej?

Jak przygotować maluszka do sesji noworodkowej ?

Tą informację przekażemy Wam telefonicznie umawiając się już na sesję :)

Jakie ubranka przygotować do sesji ?

Nie musicie szykować żadnych ubranek. SercemWidziane na sesje przywiezie kreacje przygotowane specjalnie dla Waszego maluszka. Jeśli macie jakieś ubranko, które koniecznie chcecie uwiecznić na zdjęciu, nie ma problemu, to Wasza sesja ;) 

Czy możemy mieć swojego misia na sesji ?

Jak najbardziej tak. To sesja noworodkowa dla Państwa. Na sesję do Was przyjeżdżamy ze wszystkim co będzie potrzebne. Będziemy mieć stylizacje te które wspólnie uzgodnimy, ale jeśli chcielibyście w którejś z nich coś podmienić, albo dołożyć, dla nas nie ma problemu :) 

A jeśli będziemy zmuszeni przenieść dzień sesji ?

Jesteśmy bardzo wyrozumiali, nie ma problemu :) Wspólnie będziemy musieli ustalić nowy termin sesji noworodkowej. 

Więcej artykułów poniżej

Może tu znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania :) 

link do BLOG FOTOGRAFICZNY
Zapraszamy na nasz blog fotograficzny
zobacz jak wygląda sesja noworodkowa w domu
Jak wygląda sesja w domu?
Kiedy zrobić sesję noworodkową?
Kiedy zrobić sesję noworodkową?
Czym różni się fotografia niemowlęca od noworodkowej ?
Czym różni się sesja niemowlęca od sesji noworodkowej?
Bezpieczeństwo noworodka na sesji zdjęciowej
Bezpieczeństwo noworodka na sesji
przed wybraniem fotografa noworodkowego
Jak wybrać fotografa dla noworodka?
element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

Nie znalazłeś tu odpowiedzi na swoje pytania? Masz dalej wątpliwości? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, napisz do nas:)