Przeczytajcie przed sesją noworodkową

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję o wykonaniu sesji noworodkowej dla swojego synka lub córeczki, przeczytajcie wszystkie informacje jakie się z nią wiążą.

Przyjeżdżamy do Was na sesję noworodkową

Poniżej znajdziesz zbiór wszystkich ważnych artykułów, które dotyczą zdjęć noworodkowych. Są tam porady, wskazówki i nasze zalecenia. Wszystko zostało napisane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie maluszka oraz jego rodziców.

Zapraszamy serdecznie do lektury. Zawarte tu informacje pomogą Tobie w podjęciu decyzji i w pozytywnym nastawieniu się do sesji zdjęciowej <3 Przeczytaj wszystko przed sesją noworodkową :)

przeczytaj ważne informacje przed sesją noworodkową

Lista Ważnych rzeczy przed Sesją Noworodkową

Szybka lista dla Ciebie do przeklikania i przeczytania. Tutaj naprawdę znajdziesz dużo ważnych informacji które uporządkują Tobie myśli i odpowiedzą na nurtujące Ciebie pytania.

5-12 dzień po porodzie to najlepszy czas na zdjęcia noworodkowe

Dlatego tak ważne jest zaplanowanie jej będąc jeszcze w ciąży. Jest to bardzo istotne, gdyż sesje noworodkowe fotografujemy w dniach 5-12 jego życia. Po narodzinach dziecka rodzice są bardzo często w nowej sytuacji. Czasami wystraszeni co jest naturalne i wówczas myślenie o sesji noworodkowej jest ostatnią rzeczą, która przyjdzie Wam do głowy. 

Kiedy kolokwialnie mówiąc „ogarniecie” sposób na życie z nowym członkiem rodziny minie około miesiąc a to zdecydowanie za późno na wykonanie sesji noworodkowej. Ta z kolei jest bezcenną pamiątką wykonaną właśnie w pierwszych dniach życia maleństwa. W pierwszych dobach życia ciało maluszka jest bardzo plastyczne, dzięki czemu możemy go bezpiecznie układać w koszach, rekwizytach, dostosowanych dla maluszków. Są one bardzo mięciutkie, przyjemne i malutkie dla kilkudniowych kruszynek. 

Zdjęcia Noworodkowe wykonane w tym czasie z całą pewnością złapią za serce <3 Większą część doby kruszynki przesypiają, czasami kilka godzin z rzędu co sprzyja wykonaniu sesji zdjęciowej. Sen ten jest na tyle twardy, że możemy urozmaicać ujęcia podmianą nakryć głowy, dodatków na planie zdjęciowym, różnorodnością ułożenia na tyle na ile pozwoli nam maluszek i rekwizyt, w którym znajduje się. Stąd nasza sugestia, by sesję noworodkową dla malucha zaplanować kiedy będzie on jeszcze w brzuchu mamy. Będziecie spokojni, że wszystko wstępnie macie ustalone, że znajdzie się dla Was termin w czasie kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową, by przebiegła sprawnie i komfortowo :)

Przyjeżdżamy na sesje noworodkowe do Waszego domu

Pojawienie się dziecka wiąże się z doświadczaniem nowych sytuacji przez obojga rodziców.  Mama po porodzie naturalnym lub przez cesarskie cięcie ma prawo być obolała i wyczerpana fizycznie i psychicznie. Tata może być mocno niewyspany, wspierając partnerkę i pomagając przy pielęgnacji dziecka. 

Spokojnie, podczas sesji fotograficznej maluszkiem zajmujemy się my, znając jego potrzeby i sposoby na ululanie i wyciszenie. Możecie podpatrzeć nasze techniki i sami je stosować po sesji zdjęciowej. Podróż z kilkudniowym maleństwem do atelier może być stresująca dla samego noworodka, czułego na bodźce zewnętrzne jak również jego rodziców. Wiedząc o tym, to my przyjeżdżamy do Was z naszym mobilnym studio dla Waszego komfortu. Wszystkie rekwizyty, tła, kocyki, ubranka, czapeczki, opaski i nakrycia głowy są naszą własnością i przywozimy je ze sobą po uprzednim omówieniu tematu przygotowanej stylizacji.

podwójne zdjęcie na których widać fotografów noworodkowych

Nie czekajcie za długo z rezerwacją sesji

Jeśli jesteście zainteresowani fotografią noworodkową dla Waszej dzidzi, skontaktujcie się z nami jak najszybciej. Najlepiej jeszcze przed rozwiązaniem, kiedy planujecie inne rzeczy związane z macierzyństwem o czym więcej piszemy w poście: Jak przygotować się do narodzin dziecka Dokonując rezerwacji odpowiednio wcześniej, to my będziemy pilnować terminu i organizacja sesji będzie spoczywała już na naszych barkach :) Standardowo sesje noworodkowe mamy zaplanowane na co najmniej trzy miesiące przed rozwiązaniem a ilość miejsc w danym miesiącu mamy mocno ograniczoną, tak więc nie czekajcie na ostatnią chwilę.

Na wszystkie pytania przed sesją noworodkową związane z wykonaniem sesji zdjęciowej w Waszym mieszkaniu czy domu, bardzo chętnie odpowiemy. Preferujemy kontakt telefoniczny, ponieważ dokładniej i bardziej szczegółowo możemy opisać i opowiedzieć jak wygląda taka sesja.  

Koniecznie przeczytajcie artykuły z poradnika:

Kiedy zrobić sesję noworodkową?
Kiedy zrobić sesję noworodkową?
Czym różni się fotografia niemowlęca od noworodkowej ?
Czym różni się fotografia niemowlęca od noworodkowej ?
Q&A
Częste pytania do fotografa noworodkowego
Bezpieczeństwo noworodka na sesji zdjęciowej
Bezpieczeństwo noworodka na sesji
na pojawienie się rodzeństwa?
Jak przygotować dziecko na pojawienie się rodzeństwa?
przed wybraniem fotografa noworodkowego
Jak wybrać fotografa noworodkowego i czego oczekiwać?
co przygotować do sesji noworodkowej
Jak przygotować się do sesji noworodkowej?
zobacz jak wygląda sesja noworodkowa w domu
Jak wygląda sesja noworodkowa w domu?
Gotowe pytania przed sesją noworodkową
O co spytać przyszłego fotografa dla swojego noworodka
element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

Tutaj możesz zadać nam pytania

Jeśli chcesz się dowiedzieć coś jeszcze i nie znlazłaś/eś odpowiedzi napisz to poniżej i wyślij do nas, odpiszemy na pewno lub oddzwonimy;)

Fotograf Noworodkowy i Rodzinny z Warszawy

Kontakt do Twojego Fotografa

tel. Grzegorz: 666 383 002 

tel. Marzena: 600 854 757

Wysyłając do nas zapytanie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych niezbędnych do odpowiedzi na zapytanie.