czuły fotograf noworodkowy usypia dziecko

5 cech charakteru które powinien mieć fotograf noworodkowy

To bardzo wymagająca dziedzina fotografii. Nie każda osoba spełni się w tym zawodzie.

Jaki powinien być fotograf noworodkowy?

W poniższych podpunktach wymieniamy zalety i cechy osób które chcą pracować z malutkimi dziećmi.

1. Fotograf powinien mieć bardzo dużo cierpliwości

Pięknych zdjęć śpiących noworodków w internecie jest bardzo wiele. Oglądasz wtedy efekt końcowy, i nie masz żadnych informacji o tym ile trwała sesja oraz i ile czasu fotograf poświęcił na obróbkę zdjęcia. Ile trwają sesje noworodkowe ? To zależy od umiejętności i doświadczenia fotografa noworodkowego, od ilości wybranych stylizacji i przede wszystkim o czasie trwania sesji decydują nasi mali „modele”.

Te malutkie kruszynki są całkowicie nieświadome tego, czego od nich oczekujemy. Reagują na skurcze brzucha, na ciepło i na zimno, na lekki wiaterek, na odgłosy, na poddenerwowanie rodziców a czasem po prostu chcą się poruszać.

Nie jednokrotnie może przytrafić się Tobie sesja noworodkowa w której ululasz maluszka dopiero po 30 minutach lub dłużej, kolejne 10 minut poświęcisz na odpowiednie i bezpieczne ułożenie noworodka i kiedy jest już wszystko gotowe i chcesz nacisnąć spust migawki, maluszek się rozbudza, zaczyna płakać i… wszystko od początku :) Profesjonalny fotograf noworodkowy musi się z tym liczyć. Musi by spokojny i opanowany.

Poświęć nieco więcej czasu na ululanie maluszka i zapoznaj się z nim.

2. Empatia fotografa 

Zakładamy, że znasz już swój aparat, lubicie się i Jesteś gotowy do robienia pięknych zdjęć. Natomiast każdy nowy klient, to nowa osobowość, którą musisz poznać i zrozumieć. Pamiętaj, że rodzina która Ci zaufa abyś to właśnie Ty wykonał dla nich zdjęcia z ich maleństwem, jest w wyjątkowej i nowej dla nich sytuacji. Rodzice kochają swe pociechy od pierwszej sekundy ich życia. Miej na uwadze mamę dziecka, która może być bardzo wrażliwa, obolała i wyczerpana. Zawsze przed sesją wyjaśnij rodzicom jak będzie ona przebiegać, czego mogą się spodziewać.

Zadbaj o wygodne miejsce dla nich do obserwacji i karmienia dziecka.. Nawet jeśli dzidzia płacze a TY masz nad tym pełną kontrolę i Jesteś opanowany zapewnij rodziców że wszystko przebiega prawidłowo..

delikatne układanie noworodka na sesji zdjęciowej
fotograf noworodkowy delikatny

3. Fotograf noworodkowy musi być bardzo delikatny

Noworodki naprawdę dobrze reagują na spokojny, delikatny dotyk. Jeśli ululasz już swojego modela i śpi głębokim snem, możesz przystąpić do jego układania. Rób to bardzo delikatnie i z wyczuciem dla dobra maluszka oraz pamiętaj, że jesteś obserwowany przez rodziców, a w swoich dłoniach trzymasz ich największy skarb.

4. Poczucie humoru może się przydać 

Przyjdzie czas, i to prędzej niż myślisz, kiedy maluszkowi się odbije i wszystko wyląduje na Twojej koszuli bądź spodniach, kiedy zostaniesz obsiusiany lub okupciany :) tak tak, to standard :) Najczęściej sytuacja taka zawstydzi rodziców i zakłopota. Nie pozwól na to, obróć sytuację w żart. I pamiętaj o cierpliwości ;)

5. Pasja fotografowania i miłość do dzieci

Jeśli chcesz zostać fotografem noworodkowym tylko dla pieniędzy i tylko dlatego, że teraz jest taka moda, nie wytrzymasz długo w tym zawodzie. Szybko znajdziesz sobie mniej wymagającą dziedzinę fotografii. Jest to przedsięwzięcie zawodowe dla osób kochających dzieciaki, które mają wyjątkowe podejście do małych szkrabów. Emanują ciepłem i spokojem. Nie jest to zawód dla każdego:)

przeczytaj:

Kiedy zaplanować sesję noworodkową?

Jak wygląda sesja noworodkowa w domu?

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa