sposoby na usypianie dzieci

Co zrobić by dziecko zasnęło

Temat wałkowany od wielu pokoleń, wcześniej te tajniki przekazywane były od naszych Babć i Mam a teraz każdy swoje sposoby może wrzucić na fejsa lub opisać na forum. My zgłębiamy temat, ponieważ zawodowo zajmujemy się usypianiem dzieci do sesji zdjęciowych a z Wami możemy się podzielić naszymi patentami.

Jakie są sposoby, by dziecko zasnęło

Sposobów na usypianie dzieci jest bardzo dużo. Krążą one w internecie i na każdej stronie jest nowy patent. Całą listę wszystkich pomysłów jakie zaleźliśmy i usłyszeliśmy od rodziców przedstawimy w innym poście. Link do tego artykułu: 50 sprawdzonych sposobów na usypianie dziecka
 
Tymczasem postaramy się uspokoić Ciebie. Zapewniamy, że nieśpiących maluchów i zmęczonych rodziców jest tak wiele, że nie bez kozery powstają takie pomocne artykuły. 
 
zasypiający rodzice ze zmęczenia

To nie Wasza wina, nie bierzcie tego do siebie

Rozumiemy Waszą troskę o maluszka ale Wasz komfort psychiczny i zdrowie jest równie ważne. Wypoczęty rodzić to szczęśliwy rodzic i radosne dziecko. 
W poszukiwaniu idealnego sposobu na lulanie, niewyspani rodzice a zwłaszcza mamy wypróbują każdy możliwy patent. Jeśli dziecku nie dzieje się żadna krzywda, każda metoda będzie dobra, byleby rodzic złapał trochę wytchnienia. 
 

Sposób by dziecko zasnęło

Jako fotografowie usypiając cudze dzieci mamy nieco ograniczone możliwości. W dodatku rodzice znają swoje dzieci dużo lepiej niż my. My musimy poznać je w krótszym czasie ale mamy wprawę i ponad 10 letnią praktykę. W naszych rękach zasnęło prawie tysiąc dzieci przez te wszystkie lata.

Przed ululaniem noworodka trzeba sprawdzić czy maluszek nie ma mokrej pieluszki, czy nie jest głodny, może przeszkadza mu hałas lub potrzebuje chwili bliskości. To najczęstsze powody uniemożliwiające zaśnięcie małego szkraba :)

jak usypiać dzieci

Zobacz nasze sprawdzone triki :) Czyli nagrane video z szumami które umieściliśmy w odnośniku poniżej. Ale spokojnie doczytaj ten artykuł do końca ;)

Najczęściej stosowane sposoby na zaśnięcie dziecka

Zdradzimy Wam nasze sekrety na usypianie dzieci jakie stosujemy gdy realizujemy sesje noworodkowe. Sprawdzają się one bardzo często w ponad 80% przypadkach. Gdyby się nie sprawdzały to nie mielibyśmy w portfolio tylu pięknych zdjęć noworodkowych na których te maluszki smacznie śpią :)

  1. Najczęściej korzystamy z białych szumów przed sesją i podczas jej trwania. Białe Szumy których używamy znajdziecie na naszej stronie internetowej. Są one w zakładce w menu albo kliknijcie w ten link: https://www.sercemwidziane.com/bialy-szum/. Odtwarzamy je na iPadzie i z dala od główki dziecka. Chodzi o to, by te szumy działały w tle i nie były odtwarzane zbyt długo.  Jeśli maluszek się przebudzi na karmienie, szumy są wyłączane. Więcej na ten temat pod wcześniejszym linkiem.
  2. Druga rzecz, która pomaga nam w usypianiu dzieci to czułe głaskanie po główce i czole. Ruch głaskania kończy się w przesunięciu dłoni z czoła na oczka. Maluszek wtedy ma wrażenie cięższych powiek. Kiedy próbuje usnąć ale mimo wszystko podgląda i kontroluje co się dzieje wówczas stosujemy tę technikę. Ten sposób działa mniej więcej tak jak chce się spać dorosłemu człowiekowi i za wszelką cenę próbuje mieć otwarte oczy. Jak tylko przysłonisz te oczy to odpływasz w sen.
  3. Trzecia rada dotyczy noworodków nieco rozdrażnionych i pobudzonych czynnikami zewnętrznymi. W takim przypadku kiedy próbujemy uśpić dziecko, nosimy je w objęciach naszych ramion i delikatnie klepiemy w pupę. Nie w plecki tylko w pupę. Ta są takie wibracje, czyli odwrócenie uwagi maluszka od sytuacji która go zaniepokoiła.
matka usypia dziecko
zmęczona matka usypia dziecko

Co zrobić by dziecko zasnęło?

Musisz testować patenty i obserwować swoje dziecko. Musisz się nauczyć rozpoznawać jego gesty, mimikę twarzy i płacz. Jeśli nie rozpoznasz, że dziecko jest głodne albo, że go coś boli to go nie uśpisz:)  Zajrzyj do artykułu Sprawdzone sposoby na uspanie dziecka tam znajdziesz jeszcze więcej pomysłów które pomogą Tobie ululać córeczkę lub synka.

 

Więcej ciekawych artykułów o noworodkach:

  1. Kiedy Zrobić sesję Noworodkową
  2. Bezpieczny noworodek na sesji zdjęciowej
  3. Jak wygląda sesja noworodkowa w domu?
  4. Jak przygotować się do Sesji Noworodkowej?

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa