Suszarka usypiająca noworodka

Czy suszarka pomaga uspokoić noworodka?

Kochani rodzice, spieszymy do Was z pomocą i radą, dla nowej roli w której od niedawna się znaleźliście :) Zapewne słyszeliście sporo od znajomych i z internetu o szumie suszarki do usypiania noworodków.

Sesja noworodkowa z użyciem suszarki

Jesteśmy małżeństwem fotografów specjalizujących się w takich sesjach. Bardzo często pracujemy wspomagając się przeróżnymi szumami i dźwiękami. Fotografią noworodkową zajmujemy się od 2012 roku. Pracowaliśmy z setkami maluszków. Nasza praca polega nie tylko na wykonaniu fotografii, ale przede wszystkim na ululaniu noworodka i ułożeniu go w bezpiecznych pozycjach do zdjęć.

Odgłosy suszarki, czy to działa?

Chcemy przekazać Wam kilka ważnych kwestii jakie zaobserwowaliśmy przez kilka lat pracując z maluszkami.

1. Każdy noworodek jest nowym małym człowieczkiem.

Ze swoim nowym odrębnym charakterem. Będzie indywidualnością i będzie podążał swoją drogą tak jak każdy z nas dorosłych. Niestety jeszcze nie mówi i Wam tego nie powie wprost :) Wasza rola i komunikacja z nim polega na ciągłym rozpoznawaniu jego gestów, płaczu, zachowania. Czyli mówiąc najprościej, techniki usypiania które polecają mamy w internecie, lub koleżanki z pracy nie zawsze zadziałają, bo Wasza dzidzia jest inna i może lubić co innego :)

2. Suszarka usypiająca dziecko.

Nam często pomaga w pracy, ale nie wozimy ze sobą do klienta suszarki do włosów, tylko Ipada z nagranymi dźwiękami suszarki. BARDZO WAŻNE ! Nie używajcie prawdziwych suszarek do włosów, a tym bardziej nie zostawiajcie ich włączonych na wiele godzin w Waszym domu. Suszarki się przegrzewają, to urządzenie elektryczne. Nie prowokujcie losu do jakiegoś niebezpieczeństwa.

3. Nagrane pliki mp3 z szumami.

Na Youtubie jest mnóstwo przeróżnych kombinacji dźwięków i szumów. Wystarczy wpisać frazę szum dla noworodka. Znajdziecie tam dźwięki suszarek, pralek, odkurzacza a nawet gotujących się jajek. Możecie próbować, wybierać i dopasowywać, które spodoba się Waszemu maluchowi.

4. Szumisie

To pluszowe zabawki które mają wbudowane aplikacje z kilkoma szumami. Taki miś to dodatkowa atrakcja wizualna dla maluszka. Kiedy szumy nie będą już Wam tak potrzebne jak w pierwszych tygodniach życia Waszego dziecka, będzie ona bardzo ładną zabawką do tulenia :)

maskotki szumisie na kanapie

Dlaczego szumy usypiają noworodki ?

Pamiętajcie, że nie zawsze i nie wszystkie dzieci usypiają przy szumach. Z doświadczenia i naszych obserwacji w większości przypadków pomagają ululać noworodka i pomagają im dłużej spać. Ale każda dzidzia jest inna, nie każda może polubić ten sam szum. Tak zwane białe szumy są to odgłosy zbliżone do tych które maleństwa słyszały jeszcze w brzuszku mamy. Tam czuły się bezpieczne. A kiedy przyszedł czas na narodziny, pojawiły się w zupełnie nowym dla nich otoczeniu.

Więc odgłosy przypominające im to co słyszały w łonie mamy, uspokajają je :)

Nasze ciekawe Artykuły: 

Kiedy zaplanować sesję noworodkową?

Jak wygląda sesja noworodkowa w domu?

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa