Noworodek spionizowany do odbicia

Jak odbijać noworodka po karmieniu

W pierwszych miesiącach życia maluszka dopilnuj, by po każdym karmieniu odbijać go. Czasami maluszki łapczywie połykają pokarm, a wraz z nim również spore ilości powietrza.

Odbijanie Noworodka po karmieniu

Odbicie niemowlaka jest o tyle ważne, by uwięzione w jego brzuszku powietrze wydostało się na zewnątrz, nie powodując tym samym bólu brzucha. 

Gdy maluszek ułożony jest w pozycji poziomej, w której bąbel powietrza przedostanie się do żołądka noworodka nie będzie miał jak z niego wydostać się (górą), tak więc przedostanie się do jelit a to może spowodować bolesne wzdęcia i dyskomfort malca. Beknięcie pozwala na uniknięcie tych przykrych dolegliwości. Często może wtedy ulać, ale nie przejmuj się to normalne;)

ulanie po odbiciu u noworodka

Jak wywołać odbicie u noworodka?

Po nakarmieniu maluszka połóż na swoim ramieniu pieluszkę tetrową, która zabezpieczy Twoje ubranie. Następnie podtrzymując główkę dziecka połóż ją delikatnie na swoim ramieniu w taki sposób, by jego buzia leżała na Twoim barku, jego rączki na Twoich plecach a jego tułów i nóżki opierały się o twoją pierś. 

Podtrzymaj mu pupę i plecki, które delikatnie możesz poklepać lub pomasować swoimi palcami. Możesz również lekko pobujać się w przód i tył.

Jak trzymać noworodka do odbicia?

Jeśli w powyższej pozycji noworodek pręży się i mocno odchyla do tyłu delikatnie ułóż go na swoich kolanach, tak by brzuszek niemowlaka leżał na twoich złączonych udach. Pamiętaj, by pod główkę maluszka położyć pieluszkę tetrową, na wypadek kiedy uleje trochę pokarmu. 

Nogę na której kolanie leży główka malca unieś lekko do góry, natomiast ta na której spoczywa jego brzuszek i nóżki opuść. To bardzo dobra pozycja dla noworodków i niemowląt, które w pionie czują się niepewnie

jak trzymać noworodka do odbcia

Wywołanie beknięcia u noworodka

Po zakończonym karmieniu ułóż się w pozycji półleżącej i na swojej klatce piersiowej połóż maluszka, tak by jego brzuszek przylegał do twojego brzucha. Jeśli zrobisz to pomału wówczas maluszek, który zasnął podczas karmienia nie powinien obudzić się.

Ile trzeba czekać na odbicie u noworodka?

Z reguły odbicie noworodka następuje w kilka minut po karmieniu. Jeśli w tym czasie niemowlę nie beknęło oznacza to, że najprawdopodobniej nie nałykało się powietrza podczas jedzenia. My podczas sesji noworodkowych także karmimy maluszki i po posiłku przed ich usypianiem pionizujemy je tak jak opisywaliśmy wyżej.

Zdarza się, że dzieci jedzące spokojnie również połykają powietrze. Ssanie z jednoczesnym oddychaniem nie jest łatwa dla kilkudniowego maleństwa. Jeśli zastosowane pozycje nie są skuteczne należy odpuścić. 

Odłóż bobasa w bezpieczne miejsce. Można lekko przechylić mu główkę na bok, by zapobiec zachłyśnięciu ulewającym się pokarmem lub położyć go na boku do snu. 

noworodek czeka na odbicie

Na naszym blogu znajdziesz jeszcze sporo innych ciekawych poradników i artykułów. Na co dzień zajmujemy się fotografią Noworodkową oraz rodzinną, a wolnym czasie dzielimy się naszą wiedzą ;)

Poniżej kilka ciekawych artykułów o noworodkach i nie tylko

  1. Jak rozpoznać kolkę u Noworodka – przyczyny kolki
  2. Fotograf specjalizujący się w Sesjach Noworodkowych
  3. Dlaczego noworodek płacze
  4. Co zrobić by dziecko zasnęło
  5. PORADNIK przed Chrzcinami
 
Życzymy miłej lektury :) 

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa