sesja noworodka z pokemonami

Sesja noworodkowa Pokemon GO – zobacz jak powstała

Stylizacja dla super fanów, kultowej i mega wciągającej gry na smartfony POKEMON GO. Był czas w którym sami namiętnie poksowaliśmy w każdej wolnej chwili. Należeliśmy do zamkniętej grupy na facebooku i zdarzały się takie akcje, że prawie w piżamach w nocy wybiegaliśmy przed nasze mieszkanie, bo pojawił się niedaleko rzadki Poks. Oczywiście musieliśmy go złapać. Szaleństwo haha :D. Fotograf Noworodkowy Śródmieście

Stworzenie rekwizytów do stylizacji POKEMON GO

Od dawna ta aranżacja była na liście do stworzenia. Ta sesja noworodkowa zakwalifikowana została przez nas do serii Miniaturowy Świat. Na początku nie wiedzieliśmy z czego stworzyć pokeball w odpowiednich rozmiarach. Musiał on być idealną kulą, najlepiej składającą się z dwóch części oraz z materiału odpornego na uszkodzenia.
 

Noworodek w kuli Pokeball

Kula to jedno, ale bezpieczeństwo maluszka jest dla nas zawsze najważniejsze. Potrzebowaliśmy stworzyć rekwizyt Pokeball w którym bezpiecznie i wygonie zmieści się maleństwo. Długo szukaliśmy odpowiedniej konstrukcji. Kojarzycie może małe kule ze styropianu z których robi się ozdobne bombki na Święta Bożego Narodzenia? My znaleźliśmy przez przypadek w sklepie taką bardzo dużą w dodatku składającą się z dwóch części. 

Rozmiar idealny, ale niestety to tylko styropian. Jego wytrzymałość jest dość wątpliwa, a wykonanie w niej zabezpieczeń i stabilizacji na planie zdjęciowym była po prostu niemożliwa. Inne Zdjęcia Noworodków z serii Miniaturowy Świat znajdziesz tutaj >>> https://www.sercemwidziane.com/portfolio/zdjecia-noworodkow-nasz-miniaturowy-swiat/
Awatar Pokemon GO
Pokeindex
Sesja noworodkowa Pokemon
Bulbosaur z pokeindex

Styropian został mimo wszystko zakupiony. Niestety pomysł zaparkował w kolejce oczekiwań na kolejne brakujące elementy.

Bulbasaur jest odpowiedzialny za zrealizowanie całego pomysłu.

Często podczas sesji ciążowej próbujemy dowiedzieć się coś więcej o naszych klientach. Tym razem zupełnie przez przypadek weszliśmy na temat Pokemonów. Okazało się, że przyszli rodzice uwielbiają grę Pokemon Go. 

Było zabawnie słuchając wszystkich historii z łapaniem poksów na mieście :) Najważniejszym pokemonem dla nich nie była żadna legenda, tylko Bulbasur. Zaproponowaliśmy przygotowanie stylizacji specjalnie dla nich, uwzględniając w niej także Bulbosaura. Przygotowania i poszukiwania ruszyły pełna parą. Sesja noworodkowa Pokemon została wykreślona z listy oczekującej i wyprzedziła długą kolejkę:)

Metalowa kula idealna na pokeballa

Znalezienie jej zajęło nam bardzo dużo czasu. Nawet nie do końca wiedzieliśmy czego szukamy i gdzie. Szukanie w internecie, sklepikach, bazarach, marketach skończyło się niepowodzeniem.
 

Znaleziona zupełnie przez przypadek.

Często bywa tak, że nasza rodzina i znajomi pomagają nam w znalezieniu brakującego elementu do danej stylizacji. Tym razem pomagał nam tata Marzeny :) Jeździliśmy po wytypowanych miejscach w których spodziewaliśmy się owej kuli. Dzień dobiegał końca, a rekwizytu nie mogliśmy znaleźć. Jeden z ostatnich sklepów ogrodniczych okazał się strzałem w dziesiątkę. 

Ojciec Marzeny wypatrzył kule którą widzicie powyżej, niemal na magazynie sklepu. Była odłożona, schowana, przygotowana do przechowania na kolejny sezon. Nawet nie było na niej ceny.

Rozcinanie pokeballa do sesji noworodkowej

Zakupiliśmy kule składającą się z jednej części. Metalowa, trwała, wytrzymała, super o taką nam chodziło. Teraz przyszedł czas zrobić z niej dwie połówki. Od razu wytłumaczę, zakup dwóch metalowych misek nie wchodził w rachubę, ponieważ to nie były dwie idealne połówki kuli. 
 

Nie było możliwości pomyłki

Cięcie było tylko jedno. Powoli, dokładnie, prościutko. Błąd mógł kosztować porażkę, ponieważ drugiej takiej kuli już nie było. Po jej rozcięciu szlifowanie krawędzi i nawiercanie otworu który ma za zadanie stabilizować  rekwizyt.
Pokemon sesja noworodkowa
rekwizyt pokeball 2
rekwizyt pokeball 3
rekwizyt pokeball 4

Styropianowa kula jednak się przydała :)

Wcześniej wspominana wielka bombka świąteczna, idealnie wpasowała się w uzupełnienie rekwizytu. Początkowo środek kuli miał być wyłożony miękką gąbką tapicerską. Jak widać powyżej na zdjęciach doskonale w tej roli sprawdziła się styropianowa kula. Nie dość że idealnie zabezpiecza krawędzie to jest wygodna, ciepła i bezpieczna dla noworodka w połączeniu z kocykiem w środku.
pokeball różne rodzaje

Kolejny etap malowanie pokeballa

Jak wiecie rodzai pokeball jest dość dużo. Wiążą się one z różnymi eventami, poziomem gracza, czy zasobnością portfela ;) Skupiliśmy się na trzech podstawowych i najbardziej rozpoznawalnych. 

W naszej aranżacji zdecydowaliśmy się pokazać Pokeball standardowy czerwony, Greatball niebieski i Ultraball czarny.

czerwony pokeball
niebieski pokeball
czarny pokeball

Najważniejszy pokeball, czyli rekwizyt w który będzie układany noworodek będzie w kolorach Greatballa, ponieważ czarny za smutny, a czerwony za powszechny :) Taki klucz :)

Poksy z naszego telefonu

Poniżej screeny naszych Poksów z naszych smartfonów. Zupełnie tak z sentymentu, na pamiątkę:)
charmander pokemon
bulbosaur pokemon
mewtwo sesja noworodkowa

Rekwizyty uzupełniające plan zdjęciowy

W wizualizacji stylizacji, uzupełniając główny rekwizyt, zdecydowaliśmy się na mniejsze pokeballe i pokemony pluszaki. Mniejsze wersje powstały z plastikowych srebrnych bombek na choinkę. Poniżej przygotowanie ich do planu zdjęciowego.  

Oczywiście proces jest dużo dłuższy niż wygląda to na filmiku. Każda kula musi najpierw wyschnąć, zaczynając od białego lakieru. Następnie kolor czerwony, niebieski, czarny w zależności od rodzaju pokaballi nakładany jest na druga jej połowę.

Czapeczka z daszkiem dla awatara 

Czyli dla łapiącego poksy, w tym przypadku dla malutkiego Antka. Zaprojektowana przez Grzegorza a wykonana przez Marzenę. Taka współpraca :) Jak zawsze ;) Sesje noworodkowe sprawiają nam dużo radości i spełnienia :)

Jeszcze tylko barwy i godło ulubionej drużyny i czapeczka dla Antka jest gotowa:)

Tło do sesji noworodkowej Pokemon GO

Tutaj mieliśmy dylemat. Zrezygnowaliśmy z wydrukowania tła winylowego we wzorze odpowiadającym poniższym screenom z telefonu. Chcieliśmy aby zdjęcie końcowe było bardzo podobne do oryginalnej gry. Wydrukowana trawa lub po prostu zielony kolor imitujący trawę nie była zbyt atrakcyjna. Po za tym trudno było by wtedy ukryć, elementy zabezpieczające kulę z noworodkiem. 
POKEMON INSPIRACJA
DO SESJI NOWORODKOWEJ POKEMON
Noworodek Pokemon GO
mapa pokemon go

Sztuczna trawa + fotomontaż

Zdecydowaliśmy się na użycie sztucznej trawy jako podłoża scenografii a tło zostało wklejone na etapie postprodukcji w programie graficznym. Pod trawą ukryliśmy szeroką płytę OSB do której jest przykręcona śruba. Zamaskowana płyta ma funkcję stabilizacji kuli. Kula przykręcona do śruby wystającej ponad trawę załatwiła sprawę jej stabilizacji. Sesja noworodkowa Śródmieście

Śruba na dole pokebolla nie miała żadnej styczności z noworodkiem. Do tak przygotowanego rekwizytu włożyliśmy wkład kuli styropianowej. W dodatku w styropianie umieszczony jest jeszcze mięciutki kocyk dla zwiększenia komfortu maluszka. Tak wygląda nasza Sesja Noworodkowa Śródmieście u klienta w mieszkaniu.

Sesja noworodkowa Pokemon GO

Poniżej możecie obejrzeć efekt końcowy sesji noworodkowej Adasia w stylizacji Pokemonowej :)
Sztuczna trawa jest przyjemniejsza dla oka niż zielona jednolita plama :)

Sesja noworodkowa Pokemon GO

Zamówienia specjalne dla naszych klientów wykonujemy z przynajmniej 2 miesięcznym wyprzedzeniem, przed przewidywaną datą sesji noworodkowej. Chętnie dla Was przygotujemy coś wyjątkowego :) Napisz do nas, powiedz o swoim pomyśle ;) 

Zobacz inne nasze prace backstage w filmikach, lub kategorię PRACOWNIA tam widać wszystko ze szczegółami :)

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa