sesja na roczek jak się przygotować

Jak przygotować się do sesji urodzinowej na roczek?

Wszystkie sesje urodzinowe typu Cake Smash wykonujemy w domach naszych Klientów. Nigdzie nie musicie wychodzić z maluchem, bo przecież wyprawa z nim to nie lada wyzwanie :) 

Przygotowanie dziecka do Sesji na Roczek

Mamy duże doświadczenie w takich sesjach zdjęciowych. Wiemy jak dzieci w tym wieku reagują na nowe osoby. Wiemy jak z nimi rozmawiać i co zrobić by nas polubiły. To bardzo mądre małe istotki, które wymagają dużo czułości i cierpliwości.

Mamy dla Was kilka zaleceń, aby usprawnić przebieg sesji. Jeśli je zastosujecie, Wasze dziecko będzie miało z tej sesji super atrakcję, a Wy świetne zdjęcia pełne uśmiechów. 

  • Powiedzcie mu o sesji zdjęciowej

Nawet jeśli Wasz maluszek jeszcze nie mówi, nie oznacza to, że nie rozumie co do niego mówicie :)
Tak samo jak czytacie mu bajeczkę, opowiedzcie mu o sesji urodzinowej z balonami i tortem kilka dni przed sesją. 
 
  • Pobawcie się w zgniatanie ciastka.

Jeśli chcecie aby na sesji na roczek był prawdziwy tort, a Wasza córeczka bądź synek mają go zniszczyć, rozwalić i rzucać nim jak na sesje Cake Smash przystało, musicie to zaplanować. 

Większość dzieci uwielbia tą atrakcję. Jednak te które nie są odpowiednio przygotowane nie będą babrać się w torcie, ale jest na to kilka trików które powinny pomóc. Musicie je zastosować jeszcze przed sesją zdjęciową. 

cake smash superman
Jak przygotować się do sesji Cake Smash?

Kilka dni wcześniej pozwólcie maluchowi rozgnieść jakieś ciastko z kremem, dajcie pobawić mu się startym jabłkiem czy innym posiłkiem w którym będzie mógł się pobrudzić. To bardzo ważne doznania organo-leptyczne. To taka metoda badawcza małego dziecka polegająca na sprawdzeniu właściwości badanego obiektu za pomocą zmysłów.

Pozwólcie mu pobrudzić się jedzeniem

Jeśli Wasze dziecko nie będzie miało okazji wcześniej pobudzić swoich zmysłów dotykowych, to podczas sesji Cake Smash może się okazać, że synek lub córeczka nie ma zamiaru brudzić się tortem :) Takie czyściochy podczas trwania sesji będzie bardzo trudno przekonać do zniszczenia tortu urodzinowego. 

Jak przygotować się do sesji na pierwsze urodziny?

 Wyciągnijcie rano tort z lodówki

Zamówienie tortu urodzinowego zawsze jest po stronie naszych Klientów. Związane jest to przede wszystkim z bezpieczeństwem dla Waszego malucha. Chcemy abyście zamówili tort w Waszej zaprzyjaźnionej cukierni. W tej w której będziecie wiedzieć, że na pewno jest świeży. Będziecie mogli wybrać smak jaki Wam odpowiada, bez konserwantów na które możecie być uczuleni ;)

tort na sesji cake smash
Sesja na roczek, co warto wiedzieć?

Jeśli tort będzie dzień wcześniej, to na noc ląduje w lodówce. Rano wyciągnijcie go z niej, by do sesji Cake Smash zdążył się ogrzać. Złapać temperaturę pokojową. Jeśli tort przyjedzie w dniu sesji nie schładzajcie go. Nawet jeśli maluch będzie chętny do zabawy w torcie, wierzcie nam, że chętniej go zniszczy jak będzie w temperaturze pokojowej, niż gdy będzie miał 5 stopni C. Wtedy cała sesja na roczek będzie udana i miło kojarzona przez malucha.

sesja na dwa latka
Przygotowanie do sesji na roczek

Dzień przed sesją

Powiedzcie o niespodziance jaką będzie miał przygotowaną w dniu jutrzejszym, ale tylko dzień wcześniej. To ważne. W dniu sesji już mu o tym nie przypominajcie, bo przed sesją będzie musiał pójść na drzemkę. Kiedy będzie podekscytowany przed spaniem, może być problem z jego ululaniem.
 

Zaczynamy przygotowania do Sesji na Roczek

Rozłożenie planu zdjęciowego w Waszym domu wymaga czasu. W zależności od ilości elementów w danej stylizacji może to potrwać maksymalnie do godziny. W tym czasie Wasza córeczka lub synek powinni słodko drzemać w swoim pokoiku. Nie mogą widzieć przygotowań, ponieważ trwa to zbyt długo.
plan zdjęciowe sesji na roczek
sesja na roczek Batman
przygotowanie do sesji Cake Smash
Jak przygotować się do sesji Cake Smash

Zainteresowanie malucha na planie zdjęciowym

Jest to element kluczowy całego przedsięwzięcia :) To nie lada wyzwanie dla nas oraz dla Was rodziców :) My posiłkujemy się doświadczeniem w takich sesja zdjęciowych. Przygotowaliśmy na tą okazję różne ciekawostki, atrakcje, pochowaliśmy niespodzianki. 

Sam plan zdjęciowy jest już dużą atrakcją o ile maluszek wcześniej go nie widział. Jeśli zastosujecie się do naszych wskazówek by położyć dzidzię 1h-1,5h przed rozpoczęciem sesji, nie dość że będzie wyspany to mamy dodatkowy element zaciekawienia.

Dziecko musi się wyspać na drzemce.

Nie wybudzajcie go wcześniej. Niech obudzi się samo. My bez żadnego problemu poczekamy na solenizanta. Najważniejsze jest by było wyspane i radosne :)
 

Przygotujcie jego ulubioną zabawkę

Może się przydać by zachęcić go do wejścia na plan zdjęciowy.

 

Zaprzyjaźnienie się z wujkiem i ciocią

Po przebudzeniu każde dziecko potrzebuje troszkę czasu, by doszło do siebie. Kiedy Wasz synek lub córeczka obudzą się, Marzena powoli będzie łapać kontakt z dzieckiem. Robi to rewelacyjnie, dzieciaki bardzo szybko ją akceptują. W czasie oswajania malucha z nową ciocią, Marzena czasami z pomocą rodzica ubiera malucha w strój przygotowany do stylizacji.

Druga faza przygotowania, to wujek Grzesiek który będzie robił zdjęcia :) Jest on także od uśmiechania się, robienia a kuku i zabawnych min, ale jego głównym zadaniem jest zrobienie super fajnych zdjęć. Wprowadzanie dziecka na plan składa się z kilku etapów oswajania go z nowościami. Wyspane i wypoczęte dzieci dużo pozytywniej reagują na wszystkie atrakcje. 

Jak wygląda sesja na roczek Warszawa? Zobacz nasze portfolio;)

Jak rozśmieszyć dziecko do zdjęcia?

Mamy kilka patentów na tą okazję. Niestety nie wszystkie zawsze działają, więc prosimy czasami też Was rodziców o pomoc. Wy najlepiej znacie swojego szkraba i wiecie co może go rozśmieszyć ;)
 
Jeśli maluch jest przeziębiony, apatyczny proponujemy przełożyć sesję zdjęciową na inny dogodny dla wszystkich dzień. Gdy maluszka coś boli i źle się czuje raczej nie będzie chętny do uśmiechów i wesołych zabaw.
 
Podobnie może być gdy dziecko jest zmęczone i niewyspane. Zalecamy tu bardzo mocno, ululanie maluszka przed sesją na dłuższą drzemkę.
rozbawiona dziewczynka na sesji na roczek
sesja na roczek Warszawa wilanów
Zdjęcia na roczek dziewczynki w kolorach turkusowych i żółtych
impreza na trzy latka
cake smash
sesja na roczek w mieszkaniu
strażak na roczek sesja
Jak przygotować się do sesji urodzinowej?

Co zrobić jeśli dziecko nie chce uśmiechać się do zdjęć?

Jeśli Wy rodzice zastosujecie się do wszystkich naszych wskazówek, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że nie uda się nam oraz Wam rozśmieszyć dzieciaka ;)
Ten mały margines kiedy może się nie udać, to po prostu wtedy gdy Wasz synek lub córeczka w ogóle mało się uśmiechają. O tym najlepiej wiecie Wy. 

W takiej sytuacji wykonamy zdjęcia Waszemu dziecku kiedy wyciąga niespodzianki, rozpakowuje prezenty, bawi się tortem. Będziemy łapać wszystkie te chwile.

Ile czasu trwa sesja na roczek?

Cała atrakcja dla malucha trwa 30-45 minut maksymalnie. Doskonale wiecie jak trudno utrzymać uwagę dziecka. Wiecie jakie są w nich pokłady energii. Mamy tak zaplanowaną sesję aby maluch ciągle był czymś zainteresowany. 
 

Trzy etapy sesji urodzinowej

Na każdą cześć przeznaczamy określoną ilość czasu, tak by maluch szybko się nie znudził.
 
  1. Ujęcia samej córeczki lub synka na planie podczas zabawy
  2. Zdjęcia z rodzicami przy torcie
  3. Kadry podczas niszczenia i zabawy w torcie
 

Jak mają przygotować się rodzice do zdjęć?

Po uzgodnieniu jaką wybraliście stylizację i w jakich kolorach, zalecamy wyszukanie ubrań dla siebie, w kolorystyce zbliżonej do planu zdjęciowego. Możecie skorzystać  z palety barw poniżej. Zalecamy skorzystanie z kolorów blisko leżący koło siebie, tak jak pokazane jest to na pierwszych dwóch okręgach. Kolory naprzeciwległe siebie, w trzeciej propozycji są specyficzne i trudniejsze do skompletowania odpowiedniej kompozycji.
koło kolorów
W co ubrać się na sesję?
paleta kolorów
Które kolory ubrań do zdjęć?
jakie kolory
Przygotowania do sesji na roczek

Brudne ubrania od Tortu.

To, że synek czy córeczka będą umorusane od tortu nie ulega wątpliwości. Jeśli będą to nasze ubranka od SercemWidziane nie ma problemu. Ale jeśli będą to Wasze ciuszki liczcie się z tym, że mogą być nie do odratowania ;)
 

Rodzice też mogą mieć pobrudzone nakrycia wierzchnie ;)

Często bywa tak, że podczas zabaw w torcie, Wasze dziecko poczuje nieodpartą chęć przytulenia się do mamusi lub taty ;) No cóż ;P Największe rozrabiaki potrafią rzucać tortem po pokoju, miejcie to na uwadze :) Ach, te beztroskie dzieciństwo :) 
 

Obawa przed zjedzeniem zbyt dużej ilości cukru.

Po pierwsze Ten mały człowieczek nie jest w stanie zjeść całego tortu podczas takich zdjęć i w ogóle. Jeszcze takiego łasucha nie poznaliśmy :D  

Po drugie raczej zainteresuje się fakturą, konsystencją, kolorem, kształtem. Będzie go dotykał, rozsmarowywał, gniótł, rzucał nim i próbował. Nie każdemu maluchowi od razu posmakuje taki deser. 

Po trzecie możecie zamówić różne rodzaje tortu

  • tort bez cukru
  • wegański
  • dietetyczny
  • bez glutenu

Po czwarte jeśli macie zbyt duże obawy przed konsumpcją takiego tortu przez malucha, zamiennie możemy użyć do sesji sztuczne babeczki ;)

cake smash session
Sztuczne babeczki na sesji CAKE SMASH

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa