Przygotowania do sesji noworodkowej Wędkarza

Odkąd zaczęliśmy tworzyć małe wersje dorosłego świata, powstała dość długa lista pomysłów na powstanie ciekawych stylizacji. W związku z tym, iż chcemy bardzo przekonać świeżo upieczonych ojców do sesji noworodkowej. Jest kilka projektów które wpisują się przede wszystkim w męską rolę. Przed Wami jedna z nich. Miniaturowy Świat: Wędkarz 

Jak powstaje plan zdjęciowy dla noworodka ?

Poniżej zdjęcia z przygotowań do planu zdjęciowego dla naszego maluszka. W stworzeniu planu zdjęciowego ja i Marzena mamy podział swoich ról. Grzegorz jest odpowiedzialny za sprawy techniczne i rekwizytowe planu, a Marzena szyje wszystkie kostiumy, ubranka, czapeczki na miarę naszych małych modeli. 

Plan zdjęciowy dla małego Wędkarza

Tak powstała malutka kamizelka i spodenki dla małego fana łowienia ryb :) Noworodek zdjęcia, które za nim powstaną, wiele dni wcześniej powstają w naszej pracowni.

Marzena szykuje strój dla wędkarza
wyznaczanie linii mydełkiem krawieckim
wyrys rozporka
metka marzi sercemwidzine

Powstanie aranżacji może potrwać nawet kilka tygodni 

Pod warunkiem, że mamy wszytko co potrzebne do jej stworzenia. A mamy takie projekty, gdzie zbieramy części, rekwizyty itp. już kilka lat i czekają sobie w kolejce do realizacji za jakiś czas.

Pierwszym etapem powstania planu zdjęciowego „Wędkarza” był zakup sztucznej trawy w jednym ze sklepów z wykładzinami i dywanami. Nie każda trawa się nadaje. Są różne odcienie, miękkość i jej gęstość. W dodatku to subiektywne odczucie każdego z nas. 

Następnie zakupienie półproduktów do stworzenia rekwizytów i jeśli to możliwe zakup miniaturowych wersji akcesoriów, które będą odpowiednie do stylizacji.

Wysoka trawa, czyli trzcina w skali odpowiedniej do noworodka

Jak wiadomo brzegi zbiorników wodnych, w których zazwyczaj łowią wędkarze są porośnięte pałkami wodnymi i krzaczorami. Wizualizacja w głowie obrazu makiety do sesji noworodkowej, pomaga nam szukać odpowiednich rzeczy. Szukanie trzciny zajęło nam kilka dni. Odwiedziliśmy większość hurtowni sztucznych kwiatów w Warszawie oraz jej okolicach, kupując między innymi liście na drzewo i znaleźliśmy w końcu odpowiednie dla nas kępki wysokiej trawy.
Grzegorz szykuje trawę na sesję noworodkową

Teraz z kępek trawy trzeba zrobić rekwizyt łatwy w transporcie, który sam będzie stał na planie zdjęciowym, w odpowiedniej wielkości. Nie oceniajcie proszę, że ktoś z was zrobiłby to inaczej lub lepiej. Okey, my zrobiliśmy tak i koniec kropka :) Przymocowaliśmy sztuczną imitację do deseczek ze sklejki. Następnie wysuszonym mchem, zamaskowaliśmy widoczne drewno, przyklejając je klejem na gorąco.

Sztuczna woda do sesji noworodkowej

Tak wiem, żywica epoksydowa świetnie nadałaby się do imitacji wody, lecz byłaby problematyczna podczas robienia zdjęć z użyciem lampy studyjnej. Średnio by to wyglądało gdybyśmy razem, ja z Marzeną, czy też sprzęt, odbijali się w tafli udawanej wody. Stąd pomysł na malowanie farbą płyty OSB. Płyta ma szerokość 40 cm. 

Jest podzielona na dwie części. Suchy ląd, (brzeg) w postaci kamyczków i wody z niebieskiej farby. To czarne coś z krzyżykami, to plastikowy, elastyczny element do tworzenia prawdziwych ścieżek na trawnikach w ogrodzie. Pomógł on nam stworzyć nieregularną linie brzegową :) Malowanie składało się z kilku etapów nakładania na siebie warstw farby, niebieskiej z domieszką białej. 
Sesja noworodkowa Warszawa i okolice
nakładanie warstwy kontaktowej na sklejkę
malowanie wody rekwizytu do sesji noworodkowej

Rybka na zdjęciu powyżej nie wyskoczyła z akwarium ;P To tak zwany wobler na ryby. Sztuczna przynęta, która wygląda jak prawdziwa. Dobra malujemy dalej :)

Udawana trawa, udawana woda, udawany brzeg :)

Poniżej klejenie kamyczków. Cholernie czasochłonne:) Żeby konstrukcja mini plaży nie była zbyt ciężka, i żeby tych kamieni nie było kilkanaście tysięcy xD pod nimi jest pianka poliuretanowa, wznosząca się do około 5 cm. 

Kamyczków nie liczyliśmy ;P Z pewnością jest ich kilka tysięcy. Wszystkie zostały zakupione w sklepie akwarystycznym i przed montażem porządnie kilka razy umyte. Klejenie ich, jeden pod drugim, trwało całą wieczność.  A tak serio to trzy dni po kilka godzin.

Rekwizyt skrzyneczki na ryby dla noworodka

Rybkę już znacie :) Mała skrzyneczka, która tu się z Wami wita, jest zmodyfikowaną wersją małego pudełeczka na śrubki, w sumie dwóch. Zostały one przycięte i sklejone ze sobą, by kształtem przypominały otwartą skrzynkę na akcesoria dla Wędkarzy. Ona się nie rozsuwa, ani nie zamyka. Wszystko jest na stałe ze sobą sklejone. Te metalowe wsporniki są przyklejone. To jakieś podkładki, które mają udawać mechanizm rozsuwania szufladek:) 

Krzesło wędkarskie, miejsce honorowe dla noworodka

Przymiarka skali wielkości krzesła do planu. Patrzymy czy szkielet siedzenia nie jest przesadnie duży i czy nie będzie za mały dla niemowlaka. Konstrukcja krzesła została wykonana z rurek PVC sklejonych ze sobą na gorąco. Jak znajdę zdjęcia z jego wykonania i finalnego wyglądu to jeszcze podrzucę w tym poście.
Piszemy tu gównie o całym planie zdjęciowym i o wszystkich jego elementach. Ale najważniejszym z nich jest właśnie to krzesełko w którym będzie ułożony noworodek. Mysi być stabilne, wygodne i bezpieczne.
próba wymiaru fotela do skali plany noworodkowego

Jeszcze tylko drzewo i cała scena sesji noworodkowej będzie gotowa.

Kawałek wyschniętej gałęzi z pobliskiego lasku. Niby nic, ale wyszukanie odpowiednio rozłożystej gałązki, która będzie kształtem przypominać drzewo, i która zmieści się na plan zdjęciowy zajęło trochę czasu. Ale spacerek za to był przyjemny. Natomiast jeszcze grubsza sprawa dotyczy znalezienia sztucznych liści. Jest kilka hurtowni w Warszawie i okolicach. Nie każda ma w asortymencie takie gałązki, które będę odpowiadały wielkości której szukamy i wyglądem przypominały normalne liście
przyklejanie liści do rekwizytu drzewa do sesji noworodkowej

Tak wygląda scena rozłożona i przygotowana do wykonania sesji noworodkowej u klienta w domu :)

tak wygląda plan zdjęciowy sesji noworodkowej u klienta w domu

Wszystkie dane techniczne, rozmiary, wymiary, jak zrobić, z czego zrobić, gdzie kupić, a nawet zobaczyć nasze rekwizyty, mogą jedynie nasi Patroni. Dla zainteresowanych, dla artystycznych dusz i ludzi którzy chcą stać się częścią tego co tworzymy… 

Zapraszamy na : https://patronite.pl/sercemwidziane

Efekt zobaczcie na końcu filmu i na jego okładce :) Zapraszamy do oglądania.

Więcej naszych prac znajdziecie w kategorii: nasza pracownia oraz DIY Miniature

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa