chrzestny z świecą

Fotograf Chrzest Praga Północ – Chrzciny Juliusza

Tego dnia MOCNO wiało. Nigdy nie doświadczyliśmy takiego wiatru. By mocniej to zobrazować idąc staliśmy w miejscu ;P Ceremonia chrztu świętego miała miejsce w Mieście Stołecznym Warszawa Praga-Północ w Bazylice katedralnej, potocznie mówiąc w katedrze św. Floriana. 

Chrzciny w kościele na Pradze Północ

Dwuwieżowa świątynia urzeka swoim wyglądem i pięknie komponuje się w krajobraz Pragi Północ.

Reportaż z chrztu zaczęliśmy od przygotowań.

Kiedy przyszliśmy Julian był już po drzemce i bacznie przyglądał się nam. Po kilku minutach zaakceptował nowe twarze i głosy, co pozwoliło nam na wykonanie naturalnych kadrów. W przygotowaniach uczestniczyli m.in. rodzice chrzestni, którzy wydawali się zachowywać swobodnie i starannie pomagali w ubieraniu chłopca. Zresztą sami rodzice sprawnie poradzili sobie z przyodzianiem synka w gustowne ubranko do chrztu. 

Swoboda podczas reportażu z Chrzcin

Ta akceptacja i luźne podejście do zdjęć pozwala nam na wychwycenie tych właściwym momentów, które nadają historii indywidualności. Tutaj było całe mnóstwo życzliwych uśmiechów, swobodnych rozmów, naturalnych gestów, co zresztą pokazują fotografie z Chrztu. 

Jeszcze przed wyjściem do świątyni była chwila na wykonanie pozowanych zdjęć z najbliższymi, po czym udaliśmy się do Bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. W zakrystii wyczekiwał nas ksiądz i siostra zakonna. 

Standardowo rodzice i rodzice chrzestni złożyli podpisy w księgach chrztu, co uwieczniliśmy na zdjęciach i przeszliśmy do głównych drzwi kościoła, gdzie doszedł ksiądz uroczyście witając rodziców Juleczka i tym samym rozpoczynając mszę św. 

Indywidualny Fotograf na Chrzest oraz osobiste Chrzciny

Podniosłe nabożeństwo było dla zaproszonych gości chrzczonego chłopca, więc w  kadrach nie znajdował się zarys pozostałych wiernych uczestniczących w Eucharystii. Po homilii kapłan przeszedł do obrzędu sakramentu chrztu świętego, gdzie Juliusz zaczął zachowywać się dość niespokojnie. 

Jest to bardzo często doświadczane przez nas zjawisko, gdzie po rytuałach dziecko przestaje płakać. Tak było i w tym przypadku. Po chrzcie, po nałożeniu białej szatki symbolizującej oczyszczenie z grzechu i zapaleniu świecy chrzcielnej, ochrzczony Juliusz stał się dzieckiem światłości i przestał płakać. Reportaż zamknęły pozowane zdjęcia przy chrzcielnicy i ołtarzu.

ozdoba separator

Kościół: Parafia Katedralna pw. Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika, ul. Floriańska 3, 03-707 Warszawa Praga-Północ

Wasz fotograf na Chrzest Praga Północ