Super fotograf na chrzciny

Zdjęcia z Chrztu na Saskiej Kępie – Chrzest Aleksandra

Z Aleksandrem poznaliśmy się już w pierwszych dniach jego życia, kiedy wykonaliśmy dla niego sesję noworodkową <3 Współpraca przeszła pomyślnie- nie mogło być inaczej ;)

Relacje na naszych zleceniach są bardzo ważne

Przyjemna atmosfera podczas zdjęć, pogawędki podczas przerwy, opieka nad maleństwem i efekt finalny z całą pewnością przyczynił się, że mogliśmy spotkać się w tym samym składnie na kolejnym ważnym wydarzeniu w życiu naszych Miłych Klientów, za co jesteśmy wdzięczni :)

Chrzest w Kościele na Saskiej Kępie.

Przygotowania były dość nietypowe, bowiem czas przeznaczony na nie został wyjątkowo wykorzystany na zdjęcia studyjne, na tle fotograficznym. Sakrament chrztu świętego miał miejsce w Rzymsko-Katolickiej Parafii p.w. M.B. Nieustającej Pomocy, przy ulicy Nobla 16 w Warszawie. 

Tak na marginesie, pierwsza msza św. w tym miejscu, miała miejsce już w 1938r. w tymczasowej, małej, drewnianej kaplicy. Tak więc kościół ten ma swoją długoletnią historię i ducha wiary. 

Niespodzianki na Chrzcinach

Sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego odbył się podczas indywidualnej mszy chrzcielnej, podczas której uczestniczyli tylko zaproszeni goście. Jeszcze przed nabożeństwem miała miejsce niestandardowa sytuacja… Swoją drogą uwielbiamy takie nieprzewidziane sytuacje, bowiem wzbogacają one fotoreportaże z Chrzcin. Są wówczas mocno spersonalizowane, opowiadające historię z Waszego wydarzenia, a  fotograf na chrzest Saska Kępa ma więcej ciekawych ujęć :)

Kontynuując temat niezaplanowanego zdarzenia… zupełnie nie wiemy jak do tego doszło ale biała szatka była mocno wygnieciona. Niezastąpiony okazał się Ojciec Chrzestny, który zorganizował od kościelnego żelazko i deskę do prasowania ;) Całe szczęście sprawdził odpowiednią temperaturę żelazka, dzięki czemu nie skończyło się wypaloną dziurą w szatce ;P. 

Zdjęcia na Chrzcinach Saska Kępa

Przed wstępnymi obrzędami mszalnymi mama, tata i rodzice chrzestni złożyli podpisy na akcie chrztu. Następnie udaliśmy się na modlitwę powszechną, po której nastąpiła liturgia chrztu. Aleks był wyjątkowo spokojny i z zaciekawieniem przysłuchiwał się wypowiadanym słowom przez kapłana udzielającego sakramentu, przyglądał się czynnościom wykonywanym podczas obrzędu chrztu, mającym wartość symboliczną, której znajomość otwiera tajniki sakramentu. 

Chłopczyk nie zapłakał nawet w momencie polania głowy wodą święconą  z chrzcielnicy i przy namaszczeniu Krzyżmem Świętym. Tego dnia wiele rzeczy było zaskakujących, chociażby moment kiedy ojciec chrzestny musiał wejść na drabinę (…), by odpalić świecę chrzcielną od Paschału. 

Rodzinny obiad po Chrzcie w Flaming & Co na Saskiej Kępie

Czas spędzony w kościele zakończyliśmy grupowym zdjęciem rodzinnym po czym udaliśmy się na ul. Francuską 2 w Warszawie, do kultowej Willi Łepkowskich, znajdującą się na jednym z kluczowych osiedli Saskiej Kępy. 

Po praskiej strony Wisły znajduje się Flaming & Co. Bistro urzekający zachowaną architekturą budynku z lat 30-tych. Piękna przestrzeń i wystrój w francuskim klimacie a także serwowane dania z całą pewnością sprzyjały celebrowaniu wydarzeniu. 

Restauracja na Saskiej Kępie miała dostosowaną przestrzeń również dla najmłodszych, tak więc dzieciaczki znalazły swoje miejsce gdzie mogły aktywnie spędzić czas nie nudząc się.

ozdoba separator

Kościół: pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Alfreda Nobla 16, 03-930 Warszawa Saska Kępa

Rodzinny obiad: Flaming & Co. BISTRO, Francuska 2, 03-936 Warszawa

Wspomnienia z Chrztu na lata

Rodzina naszych Miłych Klientów zachowywała się bardzo swobodnie, co umożliwiło nam zatrzymanie na fotografiach intensywnych rozmów przy stole, naturalną radość i ogólnie wesołą atmosferę podczas rodzinnego przyjęcia. 

Mamy nadzieję że, Agata i Ernest chętnie będą wracać w miłym nastroju, wspominając uroczystość na zdjęciach z Chrzcin ich dziecka :) do zobaczenia!

Zdjęcie przed restauracją na Saskiej Kępie
Fotograf na chrzciny Saska Kępa

Ważne i ciekawe Artykuły przez organizacją Chrztu Świętego przeczytaj koniecznie: