Marzena i Grzegorz Pytel właściciele SercemWidziane

Jak wygląda blog fotografa?

Cześć :) Przed Wami pierwszy powitalny post. Jesteśmy małżeństwem fotografów rodzinnych. Na imię mamy Marzena i Grzegorz, prowadzimy firmę SercemWidziane, a przed Wami nasz świat fotografii, którym chcemy się podzielić <3 Bardzo nam miło, że tu jesteś <3

Dociekliwi zdążyli zauważyć, że to nie tylko zdjęcia. Są też na nim ciekawe artykuły, przemyślenia i porady. Pokazujemy jak tworzymy rekwizyty i jak wygląda nasza praca po drugiej stronie aparatu :)

Dlaczego zaczęliśmy prowadzić bloga ?

W kilku zdaniach.. nie zanudzając Was. Jest to szkicownik, notes naszych myśli biegających nam po głowie, oraz przegląd niektórych naszych zleceń fotograficznych. 

Będziemy tu poruszać tematy przede wszystkim związane z fotografią zawodową, innymi słowy jak żyjemy z fotografii. Techniczne sprawy to nie tylko aparat fotograficzny, tematy nie będą dotyczyły tylko nas fotografów, ale również drugą stronę naszych obiektywów, 

Będziemy zdradzać małe i wielkie tajemnice tego zawodu, który wybraliśmy. Opowiemy jak zaczynaliśmy, gdzie szukaliśmy wiedzy, jak zmieniała się nasza wizja fotografii.

Jak doszliśmy do dziś i przeżyliśmy :)

Co znajdziecie na naszym Blogu?

 1. Będą historie miłosne.
 2. Opowieści niesamowite. 
 3. Trochę o obróbce zdjęć. 
 4. Na jakim sprzęcie fotograficznym pracujemy.
 5. Gdzie retuszujemy zdjęcia.
 6. Jak powstają nasze Miniaturowe Światy
 7. Jak przygotowujemy się do sesji
 8. Trochę o plenerach
 9. Trochę o pozycjonowaniu
 10. Wiedza, ciekawostki
 11. Rozmaitości. 

Blog będzie prowadzony nieregularnie, ponieważ sesje zdjęciowe oraz ich obróbka są najważniejsze i pochłaniają najwięcej naszego czasu :) ale za to konsekwentnie, i dla wytrwałych czytelników co jakiś czas wpadnie ciekawy kąsek do poczytania ;) Blog ten jest też swoistym treningiem umysłu, artykułowania naszych myśli oraz przygotowaniem do napisania książki w dalszej perspektywie czasu ;)

Nie tylko artykuły, ale również dużo zdjęć

Poza naszymi artykułami, znajdziecie tu również zdjęcia z sesji jakie wykonywaliśmy.

Między innymi i przede wszystkim sesje noworodkowe, jest to główny trzon naszej działalności fotograficznej oraz sesje ciążowe, sesje rodzinne, sesje na roczek, a także reportaże z ważnych uroczystości rodzinnych takie jak zdjęcia z Chrztu Świętego zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej, oraz Fotografia Ślubna.

Jak poruszać się po naszym blogu fotograficznym?

W pasku bocznym każdego posta, znajdziecie kategorie. To te czerwone krótkie teksty z małą karteczką z przodu każdej frazy. Szukaj informacji dla siebie właśnie po wyborze konkretnego tematu. Klikając w daną kategorię, przeniesie Cię do postów wyłącznie z tematyką którą jesteś zainteresowany.

Dodatkowo w każdym poście na jego dole znajdziesz również Tagi. One opisują bardziej szczegółowo dany omawiany temat. One zaprowadzą Cię do powiązanych ze sobą postów.

A co z pozostałą częścią strony internetowej?

To przede wszystkim nasze portfolio. Zbiór najciekawszych prac. Naszą teczkę zdjęć podzieliliśmy na dwie części. Portfolio i STREFA Ślubna, jak zauważyliście w menu strony :) Uważamy, że pary ślubne, które poszukują swojego fotografa skupiają się przede wszystkim na fotografii ślubnej, a nie noworodkowej czy ciążowej :) Po prostu taki podział nam bardziej odpowiada.

Zapraszamy serdecznie do szperania po naszym Blogu Fotograficznym i stronie internetowej :)

Kilka ciekawych artykułów poniżej, zacznij od którego z nich ;)

 
 
To dopiero mała zajawka tego co w niedługim czasie będziecie mogli znaleźć na tym blogu.