SEO dla fotografa - od czego zacząć

SEO dla Fotografa – Od czego zacząć?

Cześć,

Właśnie od tego :) Rozpocząłeś poszukiwania wiedzy w tym temacie przeglądając internety. Zapewne zdążyłeś zorientować się, że większość dostępnych informacji w sieci to posty agencji marketingowych i specjalistów od SEO. Artykuły napisane przez nich mają za zadanie ściągnąć Ciebie słowami kluczowymi opisując dany problem, ale nie wyjaśniając go dogłębnie i w szczegółach. Dostaniesz od nich więcej, ale musisz nawiązać współpracę lub kupić szkolenie. Są to nie małe wydatki, ale o tym trochę później.

Ile artykułów o SEO dla fotografa znalazłeś na stronach fotografów?

W poszukiwaniu wiedzy o SEO

Byliśmy (Grzegorz i Marzena) kiedyś w tym samym miejscu, w którym jesteś Ty. Był czas, w którym fascynacja fotografią noworodkową oraz rodzinną była tak duża, że mogliśmy robić tylko zdjęcia i nic więcej. Sesja za sesją, obróbka za obróbką i kolejna sesja. Było artystycznie i beztrosko :) Ale firma to już nie zabawa. By utrzymać się na rynku fotografii noworodkowej nie wystarczy tylko robić dobre zdjęcia. Trzeba także umieć je pokazać ;)

Jeśli pasja robienia zdjęć stała się Twoim zawodem i rozpocząłeś prowadzić biznes fotograficzny, to na Twoje barki wylądowało sporo dodatkowych obowiązków. Aby firma była rentowna i miała płynność finansową musisz zadbać o jej marketing.

Czy to wszystko jest łatwe? Niestety nie.. Jeśli chcesz pozycjonować swoją stronę internetową sam, tak jak my, musisz uzbroić się w cierpliwość i pokorę. 

zegarek SEO

SEO to długotrwały proces. 

Odważę się na porównanie go do sportu. Jeśli go uprawiasz, stajesz się coraz lepszy i silniejszy. Systematyka, konsekwencja i uparte dążenie do celu, doprowadzi Ciebie tam gdzie zechcesz. Za Twoje sportowe osiągnięcia w optymalizacji swojej strony WEB, nagrodą będą klienci z organicznych wyników wyszukiwania w Google. Czyli tacy za których nie będziesz płacił. 

Im więcej szukasz, tym mniej wiesz?

Nie przejmuj się, to standardowa reakcja mózgu na przyjęcie zbyt dużej ilości informacji w krótkim okresie czasu.  Większość darmowej wiedzy w internecie jest bardzo ogólnikowa. Możesz dzięki niej obrać jakiś kierunek w poszukiwaniu konkretów, pod warunkiem, że zrozumiałeś podstawy SEO. Jeśli ich nie ogarniasz, albo wydaje się Tobie, że sporo już wiesz, warto to wszystko sobie poukładać. 

Co to jest SEO dla Fotografa Noworodkowego?

To ukierunkowanie optymalizacji i marketingu w tej właśnie specjalizacji. Jak myślisz gdzie zdobędziesz więcej konkretnej wiedzy? Od agencji która zajmuje się setkami różnorodnych firm, chce za to duże pieniądze i ma dla Ciebie czas tylko przed podpisaniem umowy. Czy może jednak od Fotografa który sam pozycjonuje swoją stronę www i chce podzielić się doświadczeniami w łatwy zrozumiały sposób. 
 

Dlaczego sami pozycjonujemy swoją stronę internetową?

Ponieważ bagaż doświadczeń nauczył nas, iż poleganie tylko na kimś, nie angażując się samemu we własne sprawy, może doprowadzić (delikatnie mówiąc) do nieciekawych wniosków :) 

Kilka wpadek zmusiło nas do znalezienia dodatkowego czasu w grafiku powadzenia działalności gospodarczej. Niestety doba ma tylko 24h. Więc dodatkowo cały wolny czas poświęcaliśmy na poszukiwania wiedzy o SEO. Darmowe artykuły w internecie okazały się niewystarczające. Zaczęliśmy kupować książki i poradniki. Dziesiątki godzin spędziliśmy oglądając wykupione szkolenia. Zdobytą wiedzę testowaliśmy i wdrażaliśmy ją sami. Do dziś, to co tworzymy w internecie, mamy nad tym dużo większą kontrolę niż kiedy ktoś robił to za nas.
Marzena i Grzegorz z SercemWidziane

Chcemy podzielić się z Tobą naszą wiedzą

Chcemy zrobić to w taki sposób, którego nie było jak my się uczyliśmy. Ciężko znaleźć nam do tej pory źródła wiedzy, które są przekazywane w łatwy zrozumiały sposób. Większość poradników napisana jest w sposób niezrozumiały dla osób, które wcześniej nie miały styczności z dziedziną SEO. Doskonale wiemy czego oczekujesz, bo sami chcieliśmy taką pomoc znaleźć. 

Wiedza na temat SEO jest bardzo rozległa?

Serwowanie jej w całości w jednym szkoleniu jest przytłaczające. Ogrom wiedzy może doprowadzić do dezorientacji zamiast wszystko wyjaśnić. Dodatkowym zagrożeniem przy zakupie całej wiedzy jednorazowo może okazać się, że część informacji już przyswoiłeś wcześniej. Więc oznacza to iż zapłaciłeś za coś co już wiesz. Co wtedy czujesz? Delikatnie mówiąc lekki nerw. 

Naszą wiedzę podzielimy dla Ciebie na malutkie kawałki. 

Nad każdym tematem z dziedziny optymalizacji strony internetowej i jej marketingu skupiamy się tylko i wyłącznie na jednym zagadnieniu. Opisujemy i uproszczamy maksymalnie, tak aby zrozumiał wszystko mały chłopiec lub dziewczynka ;) 

Pokazujemy wszystko na screenach (zdjęciach z monitora), by dokładnie wytłumaczyć gdzie i czego szukać. Tak jak chcieliśmy by nam wytłumaczono, kiedy zaczynaliśmy przygodę z SEO. Ty też tak chcesz? Każdy temat ma swój spis treści. Dokładnie wiesz czego możesz się w nim spodziewać. Mało tego, sam wybierzesz interesujący Ciebie temat. Zainwestujesz w brakującą wiedzę, a nie w taką którą już znasz.

Zero abonamentu

Dzięki temu rozwiązaniu nie ponosisz dużych środków jednorazowo. Nie musisz wykupywać wiążącego abonamentu. Po prostu wybierasz tylko ten temat, który Ciebie interesuje. Jeden, dwa a może cztery, ale nie musisz brać wszystkich. 

 

Posmakuj naszej Wiedzy o SEO

Pokroiliśmy duży tort na małe kawałki, dzięki temu nie musisz jeść całego jeśli nie masz na niego ochoty. Możesz go tylko spróbować. Jeśli Ci posmakuje, częstuj się do woli :)

Z nami  SEO dla fotografa stanie się dla Ciebie bardziej zrozumiałe. Sam wypracujesz swoją pozycje w internecie. Będziesz z siebie dumny!