gra w grę podczas kwarantanny

Luka w czasoprzestrzeni pędzącego świata

Wszyscy uczestniczymy w sytuacji wyjątkowej, na którą nie mamy wpływu. Zakładamy, że każdy z Was czuje strach przed nieznanym. My również i radzimy sobie z nim poprzez DIALOG. Znajdźcie wsparcie wśród najbliższych, przy których możecie wyrzucić z siebie obawy i lęki. To z całą pewnością uspokoi Was. 

Sprawdzajcie newsy z wiarygodnych źródeł

Nie mamy na myśli rozdrapywania niesprawdzonych informacji i zbędnego nakręcania spirali strachu. Bądźcie na bieżąco z informacjami  tylko ze sprawdzonych źródeł  i stosujcie się do zaleceń. Osobiście aktualizujemy swoją wiedzę na stronie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Tylko wiarygodne komunikaty przekazujcie dalej a nie na zasadzie „głuchego telefonu”. To naprawdę jest bardzo ważne. Sami doświadczyliśmy sytuacji, w której jedna z naszych bliskich osób MOCNO przejęła się trwającym zdarzeniem. 

Dlatego też apelujemy byście pamiętali o swoich bliskich, o seniorach w Waszych rodzinach, o dzieciach, którym być może ciężko odnaleźć się w obecnej rzeczywistości (częstsze mycie rąk niż zwykle etc). Rozmawiajcie z nimi. Mądra komunikacja z całą pewnością pomoże do zachowania spokoju, który w obecnej sytuacji jest wskazany.

Zafundujcie sobie przymusowe wolne

Przyczyńmy się wszyscy do zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa. Nie narażajmy niepotrzebnie samych siebie. Osobiście zrobiliśmy obszerniejsze zakupy- pewnie jak większość z Was, tylko po to, by w  najbliższych dniach unikać wyjść między innymi do sklepów. Byliśmy świadkami gigantycznych kolejek w Centrach Handlowych. Nasze oczy widziały puste półki po papierze toaletowym, mydłach, żelach antybakteryjnych i spirytusie. Sytuacja przerosła personel sklepu, który nie przewidział tylu konsumentów w środku tygodnia, w południe (…). 

Dodatkowy czas którego tak nam brakowało

W najbliższych dniach planujemy spędzić jeszcze więcej czasu w swoim towarzystwie, na swoim kwadracie. Nie jest to dla nas łatwe’ ale siła wyższa. Mamy okazję do obrobienia zdjęć z wcześniej wykonanych zleceń i sesji. Być może znajdziemy czas na przygotowanie nowych stylizacji noworodkowych dla naszych najmłodszych Klientów.  Na razie sesje noworodkowe są czasowo zawieszone :/

Mamy więcej czasu na wspólne przygotowanie posiłków. Ba! Grzegorz zaczął piec chleb. Polecam. Jest bez glutenu, konserwantów, cukrów i soli. Cieplutki smakuje najlepiej i ten zapach… OBŁĘDNY!

pierwszy chleb Greya

Ja skromnie ubiłam masło ze śmietany 36%. Prawie pół godziny kręcenia na najwyższych obrotach i MAMY TO! Jesteście zainteresowani przepisem? Napiszcie do nas, z wielką chęcią podzielimy się nim z Wami :) Wspólnie spędzony czas w kuchni może być bardzo romantyczny ;P

Znajdź pozytywy w negatywach

W obecnej sytuacji staramy się prowadzić w miarę możliwości normalne życie. Wam też to sugerujemy. Wolny czas można przeznaczyć na tyle ciekawych rzeczy jak powrócenie do swojego hobby (jeśli jest wykonalne w domu ;), naukę języków obcych, ćwiczeń, czytaniu książek. Sami chętnie do nich sięgamy szczególnie tych o tematyce rozwoju osobistego, macierzyństwie i ewolucji dziecka. Przyjemnie można spędzić czas przy grach planszowych, które polecamy. Odpowiednio dobrane do wieku Waszych latorośli mogą kształtować ich przyszłe zachowania. Zarówno dla  dorosłych jak i brzdąców GRY PLANSZOWE to świetne ćwiczenie na kreatywność i rozwijanie umysłu. 

Mądrzejsi o kolejne nowe doświadczenia

Nie dajcie się obezwładnić temu co nieznane. Pamiętajcie, że strach ma wielkie oczy. Bardzo często sami wyolbrzymiamy to czego boimy się a tak naprawdę pewne rzeczy nie są tak straszne jak nam się wydaje.