logo

Drugi Warszawski Maraton Fotograficzny

Zupełnie przez przypadek trafilismy na plakat reklamujacy WMF

Weźmiemy udział w II Warszawskim Maratonie Fotograficznym

Będąc na randce ;) być może dziwnie to zabrzmiało ale TAK chodzimy na randki, by scalać swój związek <3 ale o tym w innym artykule ;) nasz wzrok przykuł uwagę na plakat informujący o konkursie fotograficznym. Z ciekawości podeszliśmy bliżej, by szerzej zaznajomić się z tematem, który przez tydzień był w naszych głowach. Zdecydowaliśmy- bierzemy udział!

Zmierzymy się z wyzwaniem.

I tak oto pojawiliśmy się na liście uczestników Warszawskiego Maratonu Fotograficznego. Mamy mieszankę uczuć, jesteśmy mocno podekscytowani, poddenerwowani i ciekawi dnia konkursu, który jest już coraz bliżej :) Czasu pozostało nam niewiele, bo zaledwie kilka dni do zmierzenia się z zadaniem. Być może pomyślicie po co właściwie bierzemy udział w takim konkursie skoro na co dzień zajmujemy się fotografią noworodkową? Owszem, uwielbiamy te słodkie maluszki, kilkudniowe noworodki. Lulać je, uspokajać i pięknie układać do zdjęć, które są bezcenną pamiątką dla rodziców z pierwszych dni życia ich dziecka.

Prócz fotografii noworodkowej wykonujemy również zdjęcia rodzinne w szerokim słowa znaczeniu, w tym reportaże z uroczystości chrztu świętego a także rejestrujemy historię dnia ślubu. Jak zauważyliście lubimy dokumentować wydarzenia, czuć tę adrenalinę wykonania poprawnego zdjęcia. Bowiem podczas reportaży spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność. Musimy przewidywać co może wydarzyć się i być o krok szybsi, by w odpowiednim momencie nacisnąć na spust migawki i zatrzymać emocje towarzyszące w dniu reportaży.

Fotomaraton w którym weźmiemy udział, jest światowym wydarzeniem

Organizowanym przez największe stolice Europy, obu Ameryk i Azji. Trwa 12 godzin. W tym czasie musimy wykonać 12 zdjęć o tematyce, którą poznamy dopiero w dniu konkursu.

By było ciekawiej na starcie otrzymujemy 4 tematy, które musimy zrealizować do godziny 14-stej i w tym czasie pojawić się w kontrolnym punkcie, w którym otrzymamy kolejne 4 tematy na których wykonanie mamy 4 godziny i o 18-stej musimy ponownie zjawić się w kontrolnym punkcie (w innym miejscu niż poprzedni) i znów otrzymamy kolejne 4 treści zadania. Tak więc prócz wykonania zdjęć, goni nas czas. Musimy pokonać również odległości i w danych godzinach pojawić się w wyznaczonych miejscach. W tym wszystkim wykazać się kreatywnością, pomysłem na wykonanie zdjęcia zgodnego z tematem i w odpowiednim czasie.

Zdjęcia muszą być zrobione w kolejności otrzymanych tematów.

Co jest kolejnym utrudnieniem. W tym dniu z całą pewnością będziemy mieli olbrzymi wyrzut adrenaliny, gdzie tak naprawdę będziemy musieli zachować jednocześnie spokój i jasność umysłu, by spełnić warunki konkursu. Trzymajcie kciuki za nasz sukces ;)

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa