jaki jest koszt sesji noworodkowej

Ile kosztuje sesja noworodkowa w Warszawie ?

Zanim przejdziemy do konkretów i poznasz przybliżone wartości sesji noworodkowych, najpierw musisz zrozumieć w jaki sposób fotografowie wyliczają ceny swoich pakietów

Koszt sesji noworodkowej w Warszawie

Odpowiedzi na to pytanie jest tak wiele, ile znajduje się na rynku fotografów noworodkowych. Każdy fotograf dziecięcy ustala swoje stawki i swoje cenniki. Są one wyliczane według ich własnych wytycznych, na które wpływ mają różne czynniki. Jest ich dużo. Wymienić wszystkie zmienne może być mi trudno. Mogę niechcący pominąć te które dla mnie nie są istotne a dla innego fotografa będą bardzo ważne. 

Fotograf ustala cenę tak samo jak fachowcy w innych zawodach.

Uwierzcie mi, że cena może być tak samo zróżnicowana jak u innych fachowców wykonujących swój zawód. Rozpiętość cenowa jest duża, a im cena wyższa tym więcej możecie się spodziewać od jakości zdjęć, profesjonalizmu fotografa dziecięcego, doświadczenia, większego zaplecza rekwizytów i sprzętu fotograficznego. Tak samo jest u mechanika czy dentysty. Im większa stawka za usługę, tym większe wymagania i lepszy produkt lub wykonanie usługi na koniec :)

Ale to wszystko jest pochodną ceny którą Wy jesteście w stanie zapłacić.

Od czego zależy ile kosztuje sesja noworodkowa?

Zacznijmy najpierw od zrozumienia faktu zarabiania pieniędzy. Zarabianie zaczyna się wtedy kiedy przychód ze sprzedaży pokrył koszty poniesione na wytworzenie produktu lub usługi. 

Wyobraź sobie, że jest połowa miesiąca. Załóżmy, że Fotograf zarobił 3000 pln., ale koszty prowadzenia jego działalności wynoszą 5000 pln.  (Jakie mogą to być koszty wymienię później). Jak widać z prostego rachunku brakuje mu jeszcze 2000 złotych by opłacić rachunki i być na zero.

Wszystko to co zarobi powyżej 5000 pln dopiero to będzie jego dochodem, ale jeszcze przed opodatkowaniem. Więc by rachunek i teoria nadal była łatwa w przyswojeniu tematu będziemy operować na małych i równych kwotach. Fotograf który zarobi 10 000 pln w jednym pełnym miesiącu, ale kosztów ma 5000 pln to defakto jego dochód wynosi 5000 zł minus jeszcze podatek… czyli niecałe 4000 pln w bardzo dużym uproszczeniu.

Jakie koszty ponosi fotograf noworodkowy?

Każdy przedsiębiorca, który zarządza swoją małą lub większą firmę, ponosi opłaty za jej prowadzenie. Poniżej przybliżona lista miesięcznych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej:Ostatecznie to klient decyduje ile zapłaci za usługę

To Wy Klienci zdecydujecie, które portfolio sesji noworodkowych na stronach internetowych fotografów dziecięcych bardziej Wam się spodoba. To Wy ocenicie jaka jakość zdjęć bardziej Wam odpowiada. To Wy zadecydujecie czy chcecie zdjęcia wyjątkowe, na indywidualne zamówienie stylizacji, czy wybierzecie stylizację którą ktoś już zrobił. 

To Wy zdecydujecie czy chcecie by fotograf przyjechał do Was do domu czy sami wybierzecie się do studio, mając na uwadze że dzidzia ma dopiero kilka dni. To Wy zdecydujecie czy zaufacie profesjonaliście czy amatorowi.

Ile kosztuje sesja noworodkowa w Warszawie?

Wszystko co nas otacza kosztuje tyle, ile jesteś w stanie za to zapłacić. Fotografia noworodkowa czy sesje niemowlęce czy zdjęcia rodzinne, to też wszystko sprawa gustu, co komu się podoba a co nie, a o gustach się ponoć nie dyskutuje :) 

Każdy Klient znajdzie swojego fotografa rodzinnego, chodź nie każdy fotograf znajdzie swojego Klienta, bo to Klient decyduje ile jest wstanie zapłacić i jak bardzo może docenić jego pracę. Poza galerią zdjęć noworodkowych na stronach, warto też spotkać się z fotografem przed sesją. Omówić szczegóły, wyjaśnić wątpliwości, poznać osobowość i aparycję osoby, która będzie trzymać w rękach Waszego maluszka.


cdn..

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa