Chrzest w Villi Szamocin – Chrzciny Laury

Z tą rodziną znamy się nie od dziś. Z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że jesteśmy dla niej Fotografami Rodzinnymi. Uczestniczymy podczas ważnych wydarzeń w ich życiu, tym razem na reportażu z uroczystości chrztu świętego. 

Uroczysty obiad na Chrzciny w Villi Szamocin

Gwiazdą dzisiejszego dnia jest Laura. Wspaniale było móc ją zobaczyć od ostatnich zdjęć w tematyce noworodkowej. Od tamtego czasu sporo zmieniła się, urosła, zaczęła wstawać o własnych siłach i była bardziej komunikatywna.

Szybko nawiązaliśmy kontakt z dzieckiem, co pozwoliło nam na uchwyceniu jej swobodnego zachowywania się, mnóstwo uśmiechów i minek z którymi mieliśmy ogromny dylemat, które z nich ostatecznie pokazać w reportażu. 

Pełny reportaż z Chrztu zaczynamy od przygotowań w domu

Zaczęliśmy dokumentować od przygotowań, na które przyszła najbliższa rodzina Marleny i Marcina. Z jednej strony cudownie móc pracować dla ludzi z którymi tworzymy długoterminowe relacje przez co zachowują się bardzo naturalnie w naszym towarzystwie, często nie zauważając nas co pomaga w uchwyceniu tego właściwego momentu, a z drugiej strony musimy mocno pilnować się, by za długo nie rozmawiać ze znanymi nam już członkami rodziny naszych Miłych Klientów, pamiętając że musimy uchwycić momenty z Chrztu towarzyszące tego dnia. 

Zarejestrowaliśmy dodatki w formie pięknie udekorowanego mieszkania, gdzie tematem przewodnim były stokrotki. Na podziękowaniach dla przybyłych gości były umieszczone wykonane przez nas zdjęcia z sesji noworodkowej- to naprawdę miłe uczucie :)

Uwieczniliśmy ubieranie Laurki przez rodziców i rodziców chrzestnych oraz życzenia, które złożyli jeszcze przed wyjściem do kościoła dziadkowie. 

ozdoba separator

Kościół:  Najświętszej Maryi Panny Matki Pięknej Miłości, Adres: Myśliborska 100, 03-185 Warszawa

Rodzinne Przyjęcie:  Villa Szamocin Banquet Center, Adres: Szamocin 28, 03-002 Warszawa

Dyskretne Zdjęcia z Chrzcin w kościele

Dalsza część reportażu miała miejsce podczas mszy świętej. Tutaj dyskretnie wypatrywaliśmy najciekawszych momentów, poruszając się niezauważalnie, by nie zwracać uwagi na siebie podczas mszy świętej. Po ceremonii namaszczenia krzyżmem świętym, polania główki wodą święconą, nałożeniem białej szatki, przyjęciem światła Chrystusa Laura stała się spokojniejsza i zasnęła, zbierając siły na dalszą część spotkania rodzinnego w restauracji Szamocin 28. 

Zdjęcie grupowe na Chrzcie przed Villą Szamocin

Tutaj wyjątkowo zdjęcia zaczęliśmy od zdjęcia grupowego całej przybyłej rodziny wykonanym na świeżym powietrzu a następnie pokazaliśmy na zdjęciach jak z gracją gospodarze dzisiejszego przyjęcia zapraszali swoich najbliższych do wnętrza pięknie udekorowanej sali w Villi Szamocin, na której pozostała część rodziny składała życzenia Laurze. 

Po obiedzie był czas na wykonanie zdjęć na tzw. ściance, która równie ciekawie nawiązywała do dekoracji tego przyjęcia. Reportaż z Chrzcin zamknęliśmy wraz z pojawieniem się bardzo smacznego tortu :)