. Bezpiczeństwo Noworodka na Sesji | SercemWidziane

Bezpieczeństwo noworodka podczas sesji

W fotografii noworodkowej, zanim jeszcze powstaną piękne zdjęcia noworodkowe, zanim przyjedziemy do Was, zanim Wy- rodzice będziecie  mieć pamiątkę z pierwszych dni życia Waszego maluszka, My już myślimy o bezpieczeństwie dla Waszego dziecka. 

Elementy bezpiecznej sesji noworodkowej

1. rekwizyty dla noworodków

W naszej galerii zdjęć noworodków znajdziecie wiele ciekawych stylizacji naszego autorstwa. Każda z nich zanim została wykorzystana podczas sesji, już na etapie jej tworzenia ma przeanalizowane miejsce ułożenia maluszka na planie pod kątem jego wygody i bezpieczeństwa. Tworząc stylizacje z miniaturowego świata, poza motywem przewodnim całej stylizacji, najważniejsze jest miejsce dla dzidziusia.

 

Rekwizyty na których układamy malutkiego noworodka do zdjęć są dodatkowo zabezpieczane mięciutkimi małymi poduszeczkami czy wkładkami silikonowymi. Kategorycznie noworodki nie powinny być umieszczane w rekwizytach, które mogą pęknąć lub przewrócić się. Jeśli rekwizyty są za lekkie, powinny zostać dociążone woreczkami.

2. śpiący noworodek podczas sesji

Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do tego, by dzidzia mocno spała podczas takiej sesji noworodkowej. Nie ma możliwości rozpoczęcia zdjęć jeśli maleństwo nie uśnie w naszych rękach. Noworodek, który ma otwarte oczka, prawie zawsze żwawo porusza rączkami i nóżkami w niekontrolowany sposób, co absolutnie wyklucza rozpoczęcie pracy nad układaniem go do konkretnego zdjęcia.

Dodatkowe wskazówki rodzice otrzymują od nas jeszcze przed sesją noworodkową.

3. przeziębiony fotograf noworodkowy

Tu nie ma nad czym się rozpisywać. Dobrem najwyższym w naszej pracy jest zdrowie i bezpieczeństwo małego modela. W takiej sytuacji prosimy rodziców o wyrozumiałość, sesja noworodkowa zaplanowana na dany dzień musi zostać odwołana i przeniesiona na inny termin. 

4. rodzice podczas sesji noworodkowej

W jakim stopniu bezpieczeństwo Waszej kruszynki podczas zdjęć może zależeć od Was? Spieszymy z odpowiedzią :) My zawsze pracujemy we dwoje, mamy ogromne doświadczenie, które zdobywaliśmy latami i nadal kształcimy się i poszerzamy swoja wiedzę w tym zakresie.

W dniu sesji noworodkowej wykonywanej przez SercemWidziane, rodzice mogą odpoczywać i jeśli dzidzia jest karmiona piersią to tylko wtedy są nam potrzebni, kiedy właśnie maluszkowi zachce się jeść. To my lulamy maluszka, przebieramy, ubieramy, zmieniamy pieluszkę, pielęgnujemy, etc. Oddajecie swoją pociechę w ręce profesjonalnych fotografów noworodkowych. I kluczowa sprawa... Takie maleństwa bardzo łatwo chłoną wszystkie emocje, potrafią wyczuć niepokój rodziców przez co same mogą być niespokojne :) W ramach zwiększenia bezpieczeństwa maluszka w dniu sesji, zalecamy dzień bez maluszka i odpoczynek ;) My zajmiemy się maleństwem.

5. profesjonalny fotograf noworodkowy x2

Kolejną istotą bezpieczeństwa podczas sesji noworodkowej to my. Zawsze pracujemy we dwoje. Kiedy Grzegorz wykonuje zdjęcia, Marzena zawsze czuwa dosłownie kilka centymetrów od Waszej pociechy :)

Zobaczcie na zdjęcia z backstage. Rodzice mogą w spokoju i bez stresu obserwować realizację całej sesji noworodkowej. Podczas zdjęć, do stylizacji wykorzystujemy mięciutkie kocyki, piankowe podpórki i silikonowe poduszeczki, wszystko po to by noworodek czuł się komfortowo i był bezpieczny <3

6. photoshop sztuczki fotografa noworodkowego

Są stylizacje, w których noworodek jest cały czas podtrzymywany i wszystkie zdjęcia w tej aranżacji wykonane są z rękami Marzeny w kadrze. Po prostu noworodki w takich pozycjach zawsze muszą być asekurowane i podtrzymywane. Jakakolwiek inna praktyka wiąże się z nieodpowiedzialnym zachowaniem. Ręce widoczne na zdjęciach są usuwane podczas obróbki zdjęć w programach graficznych. Takie zdjęcia noworodkowe najczęściej składają się dwóch lub więcej zdjęć, które są ze sobą łączone w postprodukcji :)

7. sprzęt fotografa noworodkowego

Nie chodzi tu o markę sprzętu i ile on kosztował. Mowa tu o odpowiednim ich zabezpieczeniu.

Ma to wpływ aby sesja noworodkowa była jeszcze bezpieczniejsza. Statywy do lamp, statywy do teł fotograficznych, powinny być dodatkowo obciążone i zabezpieczone przed przewróceniem się. Aparat fotograficzny podczas zdjęć powinien być dodatkowo zabezpieczony paskiem na szyję fotografa noworodkowego, który zabezpiecza przed wypadnięciem z rąk. Kable, przedłużacze powinny być tak ulokowane by nikt się o nie nie potknął.

8. temperatura pomieszczenia podczas sesji noworodkowej

Ważnym elementem komfortu i bezpieczeństwa maleństwa podczas sesji zdjęciowej jest temperatura otoczenia. Z racji iż plan zdjęciowy nie jest ciepłym łóżeczkiem czy kołyską. Jeśli sytuacja ta wymaga podniesienia temperatury, zawsze mamy ze sobą piecyki grzewcze, które maja za zadanie ocieplić pomieszczenie, natomiast nie przegrzać maleństwa.

9. higiena fotografa noworodkowego

Kilkukrotne mycie rąk podczas całej sesji środkami udostępnionymi przez rodziców. Między innymi przed rozpoczęciem sesji, przed pielęgnacją maluszka oraz po.

10. miejsce do przewijania i pielęgnacji noworodka

Przygotowanie odpowiedniego, ze swobodą dostępu, miejsca w Waszym mieszkaniu, w którym będziemy  mogli nakarmić maluszka, przebrać go, przewinąć i zadbać o jego higienę. 

Kochani rodzice :) Powyższe wskazówki mają  na celu uspokoić Waszą czułość rodzicielską. Chcemy abyście mieli pewność, że fotograf który przyjedzie do Was do domu wykonać sesję noworodkową, jest profesjonalistą, i odpowiedzialnym człowiekiem, któremu powierzacie w swoje ręce cały Wasz świat  <3

logo sercemwidziane.png

SercemWidziane to para fotografów która zrobi Wam piękne zdjęcia. Specjalizuje się w sesjach noworodkowych, rodzinnych i ciążowych. Wykonamy dla Was również naturalne reportaże zdjęciowe z ważnych uroczystości rodzinnych.