Jak zbudować portfolio fotografa ślubnego?

Chcesz zostać fotografem ślubnym ? Tylko skąd wziąć zdjęcia na stronę internetową ?

Skąd wziąć  zdjęcia do portfolio?

Jest kilka sposobów. Nasze pierwsze zdjęcia ślubne, które możecie zobaczyć poniżej, wcale nie są ślubne ;P what ? Osoby widniejące na zdjęciach plenerowych nie są nawet parami. To modele z portalu maxmodels. Jest to portal dla osób które są zainteresowane tematyką modelingu, fotografii, fryzjerstwa, wizażu czy retuszu. Jest tam przekrój ludzi od amatorów do profesjonalistów.

Sposoby na zbudowanie portfolio ślubnego

Ludzi którzy dopiero zaczynają i budują swoje portfolio, do osób które są jednymi z najlepszych w swoim fachu. Jest tam forum. Można wrzucać zapytania. Tak znaleźliśmy osoby które widzicie na zdjęciach poniżej. Wystarczy na forum w odpowiednim temacie wrzucić zapytanie czy, ktoś ma chęć na zdjęcia w stylu pleneru ślubnego, bądź w systemie FTP (czyli zdjęcia za zdjęcia), lub za opłaceniem według umownej stawki swoich modeli.

plener ślubny z modelami

Przed przystąpieniem do szukania osób na twoje pierwsze plenery ślubne, zadbaj o miejsce w którym chcesz wykonać takie zdjęcia. Poza tym że masz pomysł na zdjęcia, sprawdź czy możesz tam je wykonać, w jakich godzinach, czy trzeba zapłacić za wejście w to miejsce itp. W metrze jest zakaz wykonywania zdjęć z lampami błyskowymi oraz używania statywu. Wiedzieliście o tym ? No i odradzam wykonywania tam zdjęć w godzinach szczytu gdzie jest mnóstwo ludzi, chyba że Wasza wizja artystyczna ma zamiar wykorzystać ich w ujęciach. Nasze foty wykonaliśmy grubo po 22.

Stroje dla udawanej pary Młodej

Zadbaj o stroje dla Twojej udawanej Pary Młodej. Ok jeszcze młody może przyjść w swoim garniaku, ale dziewczyna która będzie dla Ciebie pozowała jako Panna Młoda, i zazwyczaj jest ona jeszcze studentką, to z pewnością nie trzyma w swojej szafie sukni ślubnej. Tak. Jako młody fotograf ślubny musisz ponieś trochę kosztów, albo jak wolisz inwestycji :). Suknie ślubną możesz wypożyczyć, lub kupić używaną na allegro czy olx.. Zadbaj też o piękny makijaż dla Twojej modelki. Oczywiście może ona umalować się sama, abo możesz w tą sesję zaangażować również makijażystkę także z MaxModels, na zasadzie FTP lub za stawkę za jaką zgodzi się dla Ciebie pracować. Przyznacie że wypadałoby przyłożyć się do tego tematu, ponieważ te zdjęcia ślubne, będą jednymi z pierwszych w Twoim portfolio, a one mają przyciągnąć Twoich przyszłych klientów.

Zaproś znajomych na sesje ślubną 

Drugi sposób to oczywiście znajomi, czy nawet rodzina. Dogadaj się ze swoją siostrą z kuzynem, czy znajomą parą, czy nawet z przyjaciółmi ze studiów czy z osiedla :) Niestety w tym przypadku również będziesz musiał zadbać o plan zdjęciowy czy kostiumy. Może być Ci o tyle łatwiej, że znasz ekipę ludzi z którymi będziesz pracować :)

Spróbuj jako drogi fotograf ślubny

Trzeci sposób to wyszukanie profesjonalnego fotografa który potrzebuje podczas swoich zdjęć pomocnika czy też drugiego fotografa. Poza tym, że będziesz miał prawdziwa parę ślubną, i ich prawdziwe stroje, czyli wszystko gotowe, to będziesz mógł podejrzeć jak pracuje profesjonalny fotograf ślubny Taka współpraca, pomoc u boku dobrego fotografa może kosztować. Ale nie żałujecie pieniędzy na pogłębianie swojej wiedzy i umiejętności.

Zainspiruj się zdjęciami ślubnymi w internecie

Poszperaj trochę w internecie, obejrzyj portfolio innych fotografów ślubnych. To Twoja przyszła konkurencja. Zainspiruj się (co nie oznacza kopiuj). Stwórz coś nowego, coś co jest w Twojej głowie a nie ma jeszcze tego w internecie, lub wykonaj coś lepiej niż to co już jest. Zwróć na siebie uwagę. Przecież na tym Ci zależy. Nadaj swoim zdjęciom jakiś charakter, czyli kierunek stylu który będziesz chciał prezentować.

Robienie zdjęć na basenie, może i jest już trochę oklepane, ale właśnie kiedy zaczynaliśmy przygodę z fotografią (to było prawie 7 lat temu) takie kadry przyszły nam do głowy i takimi zdjęciami ślubnymi, zachęcaliśmy nasze przyszłe Pary Ślubne do nawiązania z nami współpracy.

sesja ślubna z modelami

Jak widać, zabawa była super. A znalezienie miejscówki nie było łatwe i wiązało się z nakładami finansowymi, które trzeba było ponieść w imię naszych przyszłych dochodów z fotografii ślubnej.

jak zrobić pierwszą sesję ślubną

Jakby kłopotów i nakładów pracy było komuś za mało, to pamiętajcie że 25 maja 2018 roku weszła w życie dyrektywa Unii Europejskiej RODO między innymi o przetwarzaniu wizerunku. Warto abyście zadbali o swoje portfolio także pod względem prawnym i podpisali stosowne zgody z Waszymi modelami.

umówiona sesja ślubna
sesja ślubna do pierwszego portfolio

Twój Fotograf

noworodkowy

i rodzinny

Poniżej wymienione są kategorie tematyczne postów na tym blogu. Znajdź interesujący Ciebie temat i kliknij w link. 

Dwóch fotografów noworodkowych Marzena i Grzegorz
Fotograf Noworodkowy

KATEGORIE tematyczne:

Polecane Artykuły

co po urodzeniu dziecka
Jak wygląda noworodek po Urodzeniu
Kurs ratowania noworodka - ćwiczenia na manekinie
wyszkolony Fotograf Noworodkowy
ustawione dzieci przed kościołem na komunii świętej
Poradnik z Komunii Świętej
odnośnik na kanał sercemwidzine
Subskrybuj nasz kanał na YT
przycisk do Patronite

Współpracujemy z tą FIRMĄ:

logo firmy eizo
logo firmy nikon
logo firmy epidemic sound
portal MyWed

Portfolio:

odnośnik do zdjęć noworodkowych
Zdjęcia Noworodkowe Warszawa