Autorskie zdjęcia noworodkowe SercemWidziane

Jesteśmy autorami najbardziej rozbudowanych scen fotograficznych do sesji z dziećmi w wieku 5-14 dni. Zapraszamy do obejrzenia galerii w której obecnie znajduje się 21 propozycji Miniaturowego Świata. Dla tych którzy są ciekawi jak powstawało każde z nich pod galerią opisaliśmy ich krótką historię :)

Tutaj znajdziecie nasze wyjątkowe zdjęcia noworodków

nazwaliśmy je „Nasz Miniaturowy Świat”.

Dlaczego Nasz ? Ponieważ każda stylizacja jaką tu widzicie to nasza wizja artystyczna tematu przewodniego danego zdjęcia. Każda stylizacja to długi proces do powstania efektu finalnego. Oczywiście cały plan powstaje od pomysłu. Coraz częściej otrzymujemy zlecenia od przyszłych rodziców na konkretny motyw. Ale jak ten motyw będzie wyglądał ostatecznie, to nasza wyobraźnia w której najważniejsze jest bezpieczeństwo dla maluszka na tym planie zdjęciowym.

noworodki na zdjęciach w stylizacji fotografa
dziennikarz noworodek zdjęcia w telewizji
zdjęcie noworodka milionera z sejfem i kasą
zdjęcia noworodkowe małej zakupoholiczki w wózku
zdjęcia noworodka nie w koszyku tylko na siłowni
zdjęcia noworodków sesja piłkarska
fotografia noworodkowa
zdjęcie noworodka w stylizacji ogrodniczki
pomysłowe zdjęcia noworodków podróżniczka
zdjęcie noworodka fitness
hurtownia warzyw na zdjęciu z noworodkiem
zdjecia nowordkowe PKP
noworodek na zdjęciu w wannie
zdjęcia noworodka w domu w biurze
zdjecia noworodkow w sesji właściciela pieczarkarni
zdjecie noworodkowe baletnica na materacyku
zdjęcie noworodka w warszawskiej mini szkole
Zdjęcie noworodka na rybach
noworodek drwal zdjęcie noworodka
noworodek na zdjęciu na sesji z motorem
zdjęcia noworodków w wykonane w domu u klienta
zdjęcie z noworodkiem ubranym w strój tenisisty
fajne zdjęcie niemowlaka jako pszczelarza
zdjęcia noworodków warszawa
zdjęcie noworodkowe w stylizacji inżyniera budowy w kasku
noworodek Kolarz na zdjęciu
noworodkowe zdjęcie Alicja w krainie czarów

Dlaczego „Miniaturowy Świat” ?

Dlatego, że olbrzymią uwagę przypisujemy do wielkości rekwizytów w stosunku do małego modela / modelki :) Przedmioty z planu zdjęciowego podczas sesji noworodkowej muszą wyglądać jak miniaturowe wersja naszego dorosłego życia. Nawiasem mówiąc, jeśli noworodek by wstał, :) to wyglądałoby to tak, jak jego naturalne środowisko. 
 
Dlaczego nazywamy nasze zdjęcia autorskimi ? Ponieważ są nasze, wykonane i wymyślone przez nas, oraz obserwując innych fotografów noworodkowych na całym świecie, nie widzieliśmy tak bardzo rozbudowanych i bogatych w szczegóły planów zdjęciowych dla maluszków jakie my tworzymy :) tu znajdziecie zdjęcia noworodków w innej, nowej odsłonie.
 
element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

Poniżej Historia powstania zdjęć noworodkowych z serii „Nasz Miniaturowy Świat” 

Opierając się na przykładzie konkretnych fotografii, opowiemy Wam trochę na ich temat. Każda scenografia którą tu zobaczycie ma swoją historię. W każdej stylizacji miniaturowego świata, ogromną uwagę przywiązujemy do miejsca w którym ułożymy i pokażemy noworodka. Trudność ich wykonania wiąże się z kilkoma sprawami.

Mianowicie, musi być wygodne, musi być bezpieczne, musi wyglądać estetycznie oraz wizerunkowo odpowiadać podobieństwu dużych przedmiotów  z naszego dorosłego świata.

Jako pierwszy na liście naszych projektów Miniaturowego Świata ląduje…

1. „Fotograf Artysta” |zdjęcie noworodkowe szczególnie bliskie naszemu sercu

zdjęcie dziewczynki na planie noworodkowym fotografa

Stylizacja ta chodziła nam po głowach od długiego czasu, aż nadarzyła się okazja. Plan zdjęciowy został stworzony dla zaprzyjaźnionego fotografa, a konkretnie dla jego córeczki Mai. To ogromy dla nas zaszczyt, że mogliśmy pracować dla artysty z naszej branży ;) Zbieranie rekwizytów (jak w większości naszych aranżacji), rozpoczęło się dużo wcześniej. Kluczową role odgrywają tu kolekcjonerskie mini aparaty firmy Canon :) 

Są to wierne repliki EOS-1Ds Mark II. Jeden z obiektywem 70-200mm, a drugi z 50mm f1.2. Są trudne do zdobycia i sporo kosztują ;) Ale to nie ważne. One były inspiracją do postania całego planu zdjęciowego. W naszych głowach powstał jego obraz i rozpoczęły się poszukiwania dodatkowych elementów, takich jak kable, statywy i mini softboxy. Jeśli można gdzieś zdobyć, kupić potrzebne nam części lub rekwizyty to chętnie z tego skorzystamy. Natomiast nie zawsze możemy dostać to co sobie wymyślimy. Wtedy przystępujemy do zakupienia materiałów, półproduktów i rozpoczynamy pracę nad tworzeniem rękodzieła :)

Najważniejsze na zdjęciach noworodków zawsze jest i będzie miejsce ułożenia malucha. W tym przypadku jest to krzesełko, które wyglądem przypomina reżyserskie, ale po prostu tak je sobie wyobraziliśmy w tej roli.

Więcej na temat powstania tego siedzonka oraz info na temat pozostałych rekwizytów z tego zdjęcia znajdziecie na naszym blogu technicznym w poście: Nowy pomysł na sesję noworodkową: Fotograf Artysta

element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

2. „Radca Prawny” stylizacja na zamówienie

noworodek na zdjęciu za biurkiem w gabinecie

Zanim powstało zdjęcie noworodka w biurze Pana Mecenasa. Zbieraliśmy małe książeczki, miniaturowe prawdziwe wersje, których nie kupimy w pierwszej lepszej księgarni. Są to raczej pojedyncze egzemplarze wypatrywane na małych bazarkach, pchlich targach, antykwariatach czy w internecie na aukcjach. Wiedzieliśmy, że kiedyś je gdzieś wykorzystamy:)

Ta aranżacja nabrała tempa rozwoju, kiedy nasz przyszły klient zdradził nam, iż oboje przyszłych rodziców, są mocno powiązani zawodowo z prawem. W internecie wypatrzyli zdjęcie noworodka na kodeksie cywilnym, pokazali je nam i zapytali czy możemy dla nich wykonać coś podobnego. W naszym portfolio, z serii Miniaturowego Świata, był tylko „Dżentelmen w fotelu” i „Biwak” i mieliśmy duży apatyt na stworzenie czegoś nowego.

Więc oczka się nam zaświeciły i wyobraźnia popłynęła. Zaproponowaliśmy miniaturową wersje biura Radcy Prawnego. Opisaliśmy jak my wyobrażamy sobie interpretacje ich propozycji zdjęcia. Zgodzili się :))) i machina ruszyła.

Czas na skompletowanie całości to nieco ponad dwa miesiące. Bowiem za tyle mniej więcej czasu miał przyjść na świat mały Oliwier. Wiedzieliśmy, że gabinet, który był motywem przewodnim, a konkretnie meble, będziemy musieli stworzyć sami. Rozpoczęliśmy od inspiracji w internecie, przeglądając zdjęcia gabinetów prawniczych.

Biurko, szafa, regały, komoda to własnoręcznie wykonane mebelki w skali pasującej do noworodka zrobione ze sklejki. Więcej na ich temat oraz info o pozostałych drobiazgach w tej scenerii, znajdziecie w poście pod tytułem: Rekwizyty do sesji noworodkowej : biuro dla Mecenasa Oliwiera

element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

3. „Biwak” nasz pierwszy tak rozbudowany plan zdjęciowy

To zdjęcie jest prekursorem naszej serii „Miniaturowy Świat”. Po wykonaniu tej stylizacji, każda następna nazwana była tą właśnie serią:)

Adaś na Biwaku to pierwszy chłopczyk, który wystąpił w tej aranżacji. To nie była stylizacja na zamówienie, to był nasz pierwszy pomysł na takie pokazanie noworodka. To był rok 2014 kiedy wypatrywaliśmy inspiracji na amerykańskich stronach internetowych. Podglądaliśmy kolegów po fachu zza oceanu a jednocześnie szukaliśmy stylu w swoich zdjęciach, czegoś nowego, czegoś innego.

To wtedy przyszło nam do głowy by pomniejszać duże rekwizyty do skali malutkiego człowieczka. Szukając w internetach małych wersji dorosłego człowieka, natrafiliśmy na miniaturowy namiot. Bardzo się nam spodobał. Była to wersja demonstracyjna, wystawowa do prezentacji klientom w sklepach, w których nie było miejsca na rozłożenie prawdziwych dużych namiotów. Był to namiot niemożliwy do zakupu. W każdym razie zakochaliśmy się w nim.

Zdjęcie obok, to historia sama w sobie.

Ta fotka rozpaliła nasze zmysły i wyobraźnię. Od niej zaczęło się wszystko co związane z tworzeniem Miniaturowego Świata. Tego namiotu nie mogliśmy kupić, ale on wyznaczył nam kierunek i drogę poszukiwań.

Po kilku tygodniach przeczesywania internetu w poszukiwaniu podobnego rekwizytu, znaleźliśmy osobę, która właśnie takie namioty z wystawy sprzedawała w internecie. Niestety w tamtym czasie mocno zniechęciła nas cena. Opiewała ona na kwotę powyżej 1500 pln z wysyłką :) Cena dobrego, dużego, rodzinnego namiotu :D Hehe. 

A to tylko namiot. A gdzie reszta planu zdjęciowego ? Kubeł zimnej wody. Wtedy nie mieliśmy jeszcze pojęcia czy to spodoba się naszym przyszłym klientom. Odpuściliśmy temat na jakiś czas.

sprzedawca ogląda namiot rekwizyt do zdjęć noworodkowych

Przypadek czy przeznaczenie zdjęć noworodkowych?

W 2015 roku, zupełnie przez przypadek, w jednym z warszawskich marketów, w dziale turystycznym, szukając śpiwora na wyjazd na Woodstock, stał sobie na wystawie, nasz wymarzony miniaturowy namiot. Serce zabiło nam jak oszalałe, ciśnienie i wyrzut adrenaliny był naprawdę spory. Cieszyliśmy się jak małe dzieci, chodź nikt nam jeszcze nic nie kupił :D 

Pierwsze na myśl co nam przyszło do głowy.. to gdzie jest kierownik działu? Sprzedawcę którego poprosiliśmy by poszedł po swojego szefa patrzył nas trochę dziwnie ;) ciekawe dlaczego :D

Jak się później okazało Kierowniczka tego działu niechętnie podążała w naszym kierunku z magazynu, w sprawie tego właśnie namiotu. Ponieważ zapytań w jego sprawie miała mnóstwo, a każdy kto o niego pytał chciał go kupić dla swojego pieska lub kotka. Pamiętajcie, on nie był na sprzedaż. Idąc do nas była przygotowana, że znowu ktoś będzie ją namawiał, że to idealny domek dla jego pupila. 

Kiedy my przedstawiliśmy jej swoją wizję przeznaczenia tej ekspozycji sklepowej :) Kiedy opowiedzieliśmy o naszych zdjęciach noworodkowych okazało się, że to dusza artystyczna. W zakamarkach swojego domu tworzyła ozdoby domowe, dając im drugie życie. Po prawie godzinnej, jakże sympatycznej rozmowie, owa Pani Kierownik zakomunikowała nam, ze gdzieś na magazynie jest wybrakowana niekompletna druga sztuka, ale nie wie gdzie. 

Po kilku dniach telefon… Jest, znalazł się, ten nasz wymarzony.. do małej naprawy… Więcej informacji na temat całego planu biwaku pojawi się za jakiś czas na blogu ;)

element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

3. „Cross Fit” stylizacja, która pobiła rekordy popularności

zdjęcie noworodka cross fit w sportowym ubranku

Stylizacja powstała z naszej inicjatywy, dla wysportowanych rodziców, którzy dbali o zdrowy tryb życia i pasjonowali się Cross Fitem. Jeśli młodzi rodzice decydują się na wybór fotografa jeszcze podczas ciąży, najlepiej 2-3 miesiące przed porodem, to jest wystarczająca ilość czasu dla nas, by przygotować nową stylizację z serii Miniaturowy Świat. Tak też było tym razem.

Pierwszy chłopiec który pozował na naszej siłowni miał na imię Hugo. Nawet koszulka była sygnowana jego imieniem :) Ale zanim jeszcze Marzena uszyła strój sportowy dla chłopczyka, trwała dość długa narada, jak pokazać Cross Fit i bezpiecznie ułożyć dziecko.

Ta dyscyplina sportu jest dość dynamiczna, i nie korzysta się podczas jej uprawiania z urządzeń do siedzenia. Ustaliliśmy, że posiada ona charakterystyczne atrybuty, takie jak duża opona, liny i hantle. Podjęliśmy decyzję, iż miejscem honorowym dla małego sportowca będzie ławeczka do wyciskania.  Według nas połączenie siłowni z fitnessem, to najlepsze rozwiązanie by odpowiednio ładnie wyeksponować noworodka na zdjęciach.

Ok pomysł jest, teraz z czego stworzyć rekwizyty :D Jak widać na zdjęciu jest kilka rekwizytów ciekawostek :) Jesteś ciekawy jak powstały, przeczytaj post pod tytułem: Stylizacja Crossfit dla malutkiego Hugo

Dla niewtajemniczonych, ławeczka którą tu widzicie nie jest pod kontem prostym, tylko pochylona do tyłu w kącie rozwartym, tak aby noworodek nie siedział tylko był w pozycji leżącej. Dodatkowo jego główka i ciałko jest podtrzymywana przez Marzenę, gdy Grzegorz wykonuje zdjęcie. Maksimum bezpieczeństwa. Ręce Marzeny są usuwane podczas retuszu zdjęcia, w programie graficznym. Więcej informacji na temat bezpieczeństwa podczas zdjęć noworodkowych znajdziesz w artykule: Bezpieczeństwo noworodka na sesji

element ozdobny strony internetowej w postaci serduszek

Spodobały Ci się nasze zdjęcia noworodkowe?

Każdą stylizację powyżej możemy powtórzyć z Twoim synkiem lub córeczką u Ciebie w domu. Są dwa ważne warunki, dzidzia musi być w wieku 5-14 dni na świecie i nie może ważyć więcej niż 4200 gram. Po prostu wtedy rekwizyty będą za małe. I wtedy proponujemy sesje w koszach lub sesję lifestyle.

Więcej na temat kiedy powinniście zrobić sesję znajdziecie w artykule: Kiedy zaplanować sesję noworodkową?

Tymczasem jeśli jesteście pewni, że chcecie taką sesję dla swojego dziecka, nie ma na co czekać, czas jest bardzo ważny.