Pytania do Fotografa Ślubnego

czyli Q&A od SercemWidziane

Macie pytania do nas, tu znajdziecie odpowiedź ;)

Poniżej umieściliśmy najczęściej poruszane kwestie, i odpowiadamy na nie. Jeśli biega po Waszych głowach coś, o czym nie napisaliśmy na tej stronie, wyślijcie do nas maila 
lub po prostu zadzwońcie ;)
 

1. Czy zawsze fotografujecie razem ?

Większość naszych klientów wybiera opcję pakietu ślubnego w wersji duo, czyli decydują się na nas oboje. Oczywiście jest także opcja w której, pracuje dla Was tylko jeden fotograf ślubny. Myślimy że wartość dodana w pakietach gdzie jesteśmy razem mówi sama za siebie, ponieważ … „kobiece oko widzi inaczej niż męskie, a męskie inaczej niż kobiece”, dzięki temu reportaż, który Wam przekazujemy jest ciekawszy. A dodatkowo co cztery gałki oczne to nie to samo co dwie :D

2. Czy macie założoną działalność gospodarczą ?

Tak oczywiście, prowadzimy legalną, zarejestrowaną firmę.

3. Czy posiadacie zaświadczenie z kurii zezwalające na fotografowanie podczas ceremonii ?

Tak przeszliśmy kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego w Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie w 2012 roku i posiadamy zaświadczenie zezwalające na fotografowanie uroczystości religijnych.

4. Czy jesteście zmotoryzowani ?

Oczywiście, nie wyobrażamy sobie pracy podczas takiego przedsięwzięcia, jeżdżąc komunikacją miejską czy taksówkami, chodź uwierzcie nam, poznaliśmy takie osoby :)

5. Na jakim sprzęcie pracujecie ?

Pracujemy na systemie Nikona, każdy z nas ma swój zestaw obiektywów na których pracuje podczas reportażu ślubnego oraz mamy przy sobie aparaty zastępcze na wypadek awarii któregoś z głównych.

6. Czy straciliście lub zgubiliście kiedyś zdjęcia ?

Nie, nigdy nam się to nie zdarzyło, ale słyszeliśmy o takich sytuacjach od naszych klientów i znajomych fotografów ślubnych.

Dmuchamy na zimne i zawsze pracujemy na wielu kartach z małą pojemnością zapisu danych max 16 GB, aby w razie uszkodzenia karty, straty były jak najmniejsze. Dodatkowo już podczas reportażu na sali weselnej karty są zgrywane na dyski zewnętrzne. Podczas wykonywania zdjęć ślubnych dla Was, przez dwoje fotografów ślubnych, dwoma aparatami jednocześnie, zmieniając karty pamięci, utrata zdjęć jest maksymalnie zminimalizowana

7. W jaki sposób pracujecie ? Jaki jest Wasz styl pracy ?

Reportaż ślubny to rejestrowanie przez nas tego dnia, takim jakim jest naprawdę. Zadaniem naszym jest zatrzymanie wszystkich ważnych chwil – wzruszeń, uśmiechów, radości, poddenerwowania, zabaw, toastów, pocałunków, tańców, śpiewów itp.

Przed ślubem chętnie udzielimy Wam kilka wskazówek i porad, czego możecie spodziewać się podczas tej uroczystości, ale podczas tego dnia staramy się być niewidoczni i nie ingerować w bieg wydarzeń. 

8. A zdjęcia pozowane z rodziną lub znajomymi ?

Oczywiście. To świetny sposób by nie pominąć kogoś ważnego dla Was podczas reportażu ślubnego. Zdjęcia takie możemy wykonać w  wybranym miejscu na obiekcie podczas trwania wesela, lub przy stołach. Jak wolicie ;)

9. Jak można zarezerwować termin ?

Rezerwacja terminu następuje przy podpisaniu umowy i wpłaceniu zadatku. Zanim do tego dojdzie zawsze spotykamy się z naszymi parami ślubnymi, poznajemy Wasze oczekiwania, wszystko wyjaśniamy, i jeśli nas polubicie i jesteście nas pewni, dopiero wtedy dochodzi do rezerwacji i podpisania umowy.

10. Kiedy  powinniśmy zarezerwować termin ?

Są terminy bardziej oblegane, inne mniej. Parą którym zależy na konkretnym terminie ślubu, podpisują umowy z dużym wyprzedzeniem, zazwyczaj jest to kilkanaście miesięcy wcześniej. Zdarzają się zakochani, którzy wykupują termin dwa lata wcześniej. Nie oznacza to jednak, że nie uda się Wam tego zrobić 3 miesiące przed Waszym ślubem. W każdym kalendarzu fotografa ślubnego w sezonie zdarzają się wolne soboty i możecie trafić, więc wysyłajcie zapytania ;) 

11. Ile zdjęć dostaniemy z naszego wesela ?

To zależy od pakietu który wybierzecie. 

12. Czy dostaniemy wszystkie zdjęcia jakie wykonacie podczas reportażu ślubnego ?

We wszystkich pakietach dostajecie zdjęcia po profesjonalnej obróbce i jest to określona ilość w każdym pakiecie. Dla par które chcą wszystkie zdjęcia, istnieje opcja dodatkowego dokupienia całego surowego materiału. 

13. Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia ślubne ?

Standardowy czas otrzymania gotowego reportażu ślubnego to 90 dni. Dla niecierpliwych istnieje możliwość wykupienia opcji expresowej, wtedy my śpimy mniej, a Wy macie cały reportaż dużo wcześniej ;) czyli maksymalnie do dwóch dwóch tygodni.

14. W jakiej formie otrzymujemy zdjęcia ?

Opcji jest kilka,  i to zależy od pakietu ślubnego jaki wybierzecie, oraz jakie opcje dodatkowe dokupicie

znaki zapytania
grafika informacyjna Blog Fotografa