. Fotograf Komunia | SercemWidziane | reportaż z Komunii Świętej

Zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej 

Reportaże z uroczystości Komunii Świętej

To kolejne wielkie wydarzenie w życiu Waszego dziecka oraz w Waszej rodzinie. Jest to uroczystość często powiązana ze zjazdem rodzinnym z całej Polski i okazja na wspólny obiad w restauracji. Świetnym pomysłem jest zatrudnienie fotografa na Komunię, który zrobi zdjęcia w postaci reportażu z tego dnia oraz dodatkowo wykona pamiątkowe zdjęcia rodzinne. 

Fotograf na  Komunie Świętą

Reportaż z tego dnia jest bardzo specyficzny pod względem zdjęć z samej uroczystości. Już tłumaczymy dlaczego.

Jest to bardzo duże przedsięwzięcie dla kościoła. W tej uroczystości często uczestniczy kilkadziesiąt chłopców i dziewczynek, co za tym idzie, to kilkadziesiąt rodzin, i licząc na to że nie każda rodzina wynajmie swojego fotografa, to i tak będzie ich co najmniej kilkunastu. Zważywszy na to, iż jest to ważne wydarzenie, lepiej skupić się na samej ceremonii a nie na kilkudziesięciu fotografach biegających po całym kościele. 

Z tego właśnie powodu bardzo częstą praktyką jest, iż Proboszcz danej parafii ma swojego jednego, bądź dwóch fotografów w kościele, którzy dyskretnie wykonają  zdjęcia podczas Mszy Św. 

Jakiego fotografa wybrać na Komunie Świętą ?

Fotograf kościelny czy Wasz prywatny? Zdjęcia z samej uroczystości w kościele będzie można najprawdopodobniej zakupić w porozumieniu z księdzem prowadzącym. Niestety rodzice nie zawsze są zadowoleni, ponieważ fotograf nie skupia się wyłącznie na ich dziecku i nawet nie wie kto jest jego rodzicem.

Zdjęcia Komunijne

Zdjęcia wykonuje w taki sposób by połowicznie zadowolić wszystkich. Ale to bardzo trudne zadanie. My jako fotografowie rodzinni, zamówieni na taką uroczystość skupiamy się na zdjęciach Waszego syna czy córki, wiemy kto należy do Waszej rodziny. W naszych reportażach w zależności od opcji pakietu skupiamy się na wszystkim co dzieje się przed kościołem. Zanim dzieciaki wejdą do kościoła dzieje się bardzo dużo i zapewniamy, że reportaż z tego dnia może być bardzo ciekawy. Przykłady takich wybranych pamiątek znajdziecie poniżej na tej stronie ;)

 

Pełne reportaże z Pierwszej Komunii Świętej

Poniżej odnośniki do kilku pełnych reportaży z uroczystości Komunii. Zapraszamy do obejrzenia przynajmniej kilku :) Kliknij w zdjęcie ono przeniesie Cię do tego reportażu który chcesz zobaczyć.

Pierwsza Komunia Święta Laury
Reportaż z Pierwszej Komunii Świętej
Pierwsza Komunia Kuby
Zdjęcia z Pierwszej Komunii Ani
Maks i jego Pierwsza Komunia Święta
I Komunia Święta Wiktorii

Macie już swojego fotografa na Komunię Świętą ?

Jeżeli to my mamy wykonać dla Was piękne zdjęcia w dniu Pierwszej Komunii Świętej rezerwujcie termin jak najszybciej, miesiąc Maj jest krótki a my nie możemy być na wszystkich ceremoniach jednocześnie. Wykonujemy maksymalnie 4 reportaże z Komunii w roku, więc jak widać ilość miejsc jest bardzo mała. Natomiast jeśli nasz kalendarz na zdjęcia reportażowe jest już pełny, polecamy gorąco sesje komunijne.

logo sercemwidziane.png

SercemWidziane to para fotografów która zrobi Wam piękne zdjęcia. Specjalizuje się w sesjach noworodkowych, rodzinnych i ciążowych. Wykonamy dla Was również naturalne reportaże zdjęciowe z ważnych uroczystości rodzinnych.